WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Проведення дня цивільної оборони в загальноосвітній школі - Реферат

Проведення дня цивільної оборони в загальноосвітній школі - Реферат


Реферат на тему:
Проведення дня цивільної оборони в загальноосвітній школі
ПІДГОТОВКА "ДНЯ ЦО" У ШКОЛІ
"День ЦО" проводиться без порушення навчального процесу, у квітні.
На підготовку до проведення "Дня цивільної оборони" відводиться не менше двох місяців.
Успіх проведення "Дня ЦО" великою мірою залежить від його завчасної підготовки, чіткого керівництва та правильного визначення складу учасників.
Для цього ретельно планується та підготовлюється увесь комплекс заходів, розроблюються необхідні документи:
1. Наказ директора - начальника ЦО школи "Про підготовку і проведення "Дня ЦО", у якому вказується мета, завдання і час проведення, склад учасників і порядок їх підготовки, обсяг робіт із підготовки навчально-матеріальної бази і терміни їх виконання, відповідальні організатори, склад загальної комісії, підкомісії (журі) на окремих точках та інше, (додаток № 1)
2. План підготовки і проведення "Дня ЦО", що затверджується начальником ЦО школи і погоджується з начальником управління освіти міськвиконкому, територіальним відділом з питань надзвичайних ситуацій району (міста), (додаток № 2). План підготовки до "Дня ЦО" і план проведення "Дня ЦО" можуть бути окремими.
Навчальні заклади, які проводять показові заходи з метою обміну досвідом і надання допомоги педагогічному складу закладів середньої освіти надають гарно оформлену програму організації і проведення "Дня ЦО в школі".
В період підготовки до "Дня цивільної оборони" керівництво закладу активізує пропаганду цивільної оборони через усні виступи, стіннівки, роботу радіовузла, демонструються науково-популярні, хронікально-документальні та учбові фільми. Крім того, в цей період проводиться цілеспрямована робота для підвищення рівня підготовки постійного складу, вдосконалюється навчання учнів з питань цивільної оборони та основ безпеки життєдіяльності, інтенсивно проводяться заняття, тренування.
За добу до проведення "Дня ЦО" на інформаційному стенді школи вивішується оголошення про час проведення кожного заходу і відповідальні особи за їх виконання.
Під час підготовки всі учні поділяються на 3 вікові групи (2-4-ті, 5-9-ті, 10-11-ті класи). їх своєчасно ознайомлюють із переліком запланованих заходів, в яких вони братимуть участь, змістом, місцем і часом проведення "Дня ЦО".
Основними заходами, що плануються до "Дня ЦО", є:
А). Практичні заходи:
- збір постійного складу школи або засідання штабу ЦО;
- перевірка укомплектованості й оснащеності нево-єнізованих формувань цивільної оборони;
- приведення в готовність захисних споруд, якщо вони є в наявності;
- відпрацювання прийомів користування засобами індивідуального захисту;
- проведення протипожежних, світломаскувальних, герметизаційних та евакуаційних заходів;
- відпрацювання практичних дій відповідно до "Плану дій у HC";
- знезаражування територій, будинків, майна та ін.
Б). Навчально-методичні заходи (практичні (розв'язування ситуаційних завдань), класно-групові заняття, семінари, прес-конференції, бесіди, вікторини і відкриті уроки) з залученням до їх проведення фахівців екологічної, пожежної, санітарно-епідеміологічної служби і працівників з надзвичайних ситуацій та у справах цивільного захисту населення.
В). Агітаційно-пропагандистські заходи (огляди-кон-курси, радіогазети, стінна преса, демонстрація кіно, ві-деофільмів, виставки).
Г). Спортивні змагання, естафети, тренування (по одяганню протигазів, захисних костюмів, по транспортуванню і мобілізації постраждалих під час HC, по умінню працювати на приладах РХР тощо).
З метою інтенсифікації заходів ЦО в день проведення "Дня ЦО" заздалегідь передбачають його в розкладах занять і планують на цей день максимально можливу кількість уроків, занять з ЦО (за рахунок часу на заняття по ОБЖД).
Найбільш активними учасниками заходів "Дня ЦО" є постійний склад школи, учні старших класів, особовий склад невоєнізованих формувань.
Учні усіх класів, беруть участь у заходах "Дня цивільної оборони" у ході планових занять на уроках малювання - у конкурсі малюнків про допомогу при стихійних лихах, аваріях і катастрофах; праці - виготовлення простіших засобів індивідуального захисту і відновлення навчально-матеріальної бази ЦО на практичних заняттях і тренуваннях, у цей день активно використовуються інші шкільні предмети для поглибленого вивчення факторів, що ініціюють надзвичайні ситуації (фізика, хімія, астрономія, географія, біологія тощо), та гуманітарні предмети для обговорення художніх творів та історичних подій, у яких зачіпається тема HC.
Відпрацювання питань різних ввідних, як правило планується на останньому або за рішенням директора на будь-якому уроці. Ввідні можуть бути такими:
- Радіаційна небезпека,
- хімічна небезпека,
- загроза затоплення,
- землетрус,
- загроза терористичного акту, пожежа та інших, характерних для навчального закладу.
Оповіщення по ввідній проводиться згідно зі схемою оповіщення учбового закладу.
Порядок дій постійного складу та учнів визначається згідно з календарним планом, планом дій органів управління та сил цивільної оборони учбового закладу щодо запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Під час відпрацювання ввідних враховується організованість і дисципліна учнів при виконанні заходів, точність і якість виконання поставлених завдань. Виставляються бали кожному класу. Постійна увага приділяється виконанню вимог безпеки, особливо при опрацюванні евакуації учнів з приміщень учбового закладу. При цьому виконуються умови, що учні молодших класів ці заходи відпрацьовували раніше, не поспішаючи, під керівництвом своїх вчителів і після проведення ввідних з ними, підбити підсумки по закінченні заняття.
ПРОВЕДЕННЯ "ДНЯ ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ"
Удень проведення "Дня ЦО" до початку занять першої зміни з постійним складом школи відпрацьовуються питання оповіщення і збору, уточнюються дії при виникненні HC відповідно до плану, а також про-водиться перевірка готовності формувань до дій за призначенням.
Заслуховування доповідей посадових осіб з уточненими розрахунками, заявками на одержання майна по основних заходах "Плану дій при HC" директор школи проводить у зручний для педагогічного колективу час.
Про початок "Дня ЦО" оголошується по шкільному радіо, а викладачі, на початку 1-го уроку, по класах доводять інформацію про заходи, що проводяться в школі і ступінь участі в них учнів. Звичайно перед першим уроком проводяться загальношкільні лінійки, присвячені відкриттю "Дня ЦО", трагедії Чорнобиля, виступи агітбригад юних інспекторів руху, юних пожежників, юних рятувальників, тривалістю до 15-20 хвилин.
Залежно від тематики й обсягів навчання з ОБЖД і ЦО в "День ЦО" проводяться:
1. У початкових класах: - вікторини, рольові ігри з ОБЖД, змагання, до програми яких включаються від однієї до декількох вправ, тренувань; відпрацьовуються дії за сигналами оповіщення в разі виникнення HG по класах;заходи можуть закінчуватися переглядом відеоматеріали, присвячених питанням HC.
2. У середніх класах: - вікторини з ЦО, змагання, естафети у класах і групах паралельних класів; учні 6-7 класів беруть участь у випусках стінгазет, по накопичених матеріалах оформлюють фотовітрини, створюють альбом.
3. У старших класах: - змагання по здаванню нормативів ЦО, семінари з обговоренням підготовлених рефератів, практичні заняття по вирішенню ситуаційних завдань, практичні заняття по наданню першої медичної допомоги.
За рішенням директора школи визначені класи роблять екскурсію на курси ЦО, відвідують захисні споруди, ознайомлюються з організацією ЦО одного з підприємств і практичними заходами щодо захисту своїх працівники.
Учні старших класів можуть бути залучені до підготовки та проведення занять з ОБЖД у початкових класах.
Закінчується "День ЦО"

 
 

Цікаве