WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Заходи медичної служби по захисту від зброї масового ураження - Реферат

Заходи медичної служби по захисту від зброї масового ураження - Реферат

вирішуються завдання, роблять висновки та приймають рішення.
Оцінка радіаційної обстановки
Під радіаційною обстановкою розуміють масштаби і ступінь р/а зараження місцевості, які впливають на бойові дії та боєздатність військ, роботу промислових об'єктів та життєдіяльність населення.
Під оцінкою радіаційної обстановки розуміють вирішення основних задач з різних варіантів дії військ у зонах зараження, аналіз отриманих результатів та вибір найкращих варіантів, при яких забезпечуються найменші радіаційні ураження.
Оцінка радіаційної обстановки здійснюється двома методами: метод прогнозування і проведення радіаційної розвідки.
Вихідними даними для виявлення радіаційної обстановки є:
- координати центру (епіцентру) вибуху;
- потужність, вид та час вибуху;
- напрямок та швидкість середнього вітру;
- положення підрозділів на місцевості, ступінь їх захищеності і дози опромінення, які отримані особовим складом раніше.
Оцінка радіаційної обстановки складається з вирішення наступних основних завдань:
- визначення втрат військ (населення) при діях у зонах радіоактивного зараження;
- визначення втрат при подоланні зон радіоактивного зараження;
- визначення допустимого терміну перебування військ (населення) на зараженій місцевості;
- визначення допустимого часу початку входу на заражену місцевість;
- визначення допустимого часу початку подолання зон зараження;
- визначення ступеню зараження бойової техніки та транспорту.
Використовуються наступні засоби оцінки радіаційної обстановки:
- карта, куди наносяться вихідні дані;
- довідник з уражаючої дії ядерної зброї (Вид. МО СРСР, 1975. Таблиці 1-35);
- дані, отримані радіаційною розвідкою. Після приведення рівнів радіації на 1 годину після вибуху, вони наносяться на карту.
Крім довідника, при оцінці радіаційної обстановки можна застосовувати розрахунковий метод з застосуванням графіків, формул, тощо.
Радіаційна обстановка залежить від потужності і виду вибуху, швидкості вітру, атмосферних опадів, характеру місцевості, часу з моменту вибуху.
За ступенем зараження і можливими наслідками зовнішнього опромінення особового складу військ на зараженій місцевості прийнято виділяти 4 зони. Зону помірного (зона А), сильного (зона Б), небезпечного (зона В) і зону надзвичайно небезпечного (зона Г) зараження.
Зона А - особовий склад військ, які знаходяться у зоні впродовж першої доби після її утворення:
- при відкритому розташуванні можуть отримати дози опромінення, які призводять до втрати боєздатності;
- в бойових транспортних засобах, укриттях, тощо, як правило, не отримують доз опромінення, які призводять до втрати боєздатності.
Зона Б - особовий склад військ, якій знаходиться в зоні при відкритому розташуванні, а також в транспортних засобах впродовж першої доби після її утворення, може отримати дози опромінення, які призводять до втрати боєздатності. Екіпажі танків не втрачають боєздатності.
Зона В - можливі тяжкі радіаційні ураження розташованого на відкритій місцевості особового складу навіть при короткочасному перебуванні в зоні, особливо в першу добу після її утворення. Радіаційних уражень можливо запобігти тільки знаходячись у бліндажах та сховищах, при суворому дотриманні регламенту дій на зараженій місцевості.
Зона Г - отримують тяжкі радіаційні ураження навіть екіпажі танків, які діють у зоні впродовж перших годин після її утворення. Перебування особового складу (6-8 годин) можливо лише через 5-7 діб після вибуху.
За 40-60 хвилин до підходу хмари і початку випадіння опадів подають сигнал оповіщення "Загроза радіоактивного зараження". З моменту випадіння опадів подається сигнал "Радіаційне зараження".
При подачі сигналу оповіщення "загроза радіоактивного зараження"застосовується наступний комплекс попереджувальних заходів:
- використовують укриття та сховища;
- укривають продовольство, медичне майно, тощо;
- особовий склад приймає радіозахисні засоби (цистамін, тощо);
у випадку, коли війська або населення попадають у зони В і Г, по можливості, передислокують їх в менш заражені зони, або за межі забруднених зон.
Медичні засоби захисту
Серед засобів захисту від зброї масового ураження особливе місце займає застосування засобів медичного призначення. Під терміном "засоби медичного захисту" розуміють засоби попередження, профілактики впливу на людину уражаючих факторів зброї масового ураження та засоби надання допомоги і лікування уражених. Одним з найважливіших завдань медичної служби є своєчасне і повне забезпечення особового складу військ, частин та підрозділів медичної служби цими засобами. Медичні засоби захисту зручно класифікувати за видами ЗМУ на три групи:
1. Медичні засоби протирадіаційного захисту.
2. Медичні засоби протихімічного захисту.
3. Медичні засоби протибактеріального захисту.
За призначенням розрізняють три групи медичних засобів:
1. Засоби виявлення.
2. Засоби профілактики.
3. Засоби надання невідкладної допомоги та лікування.
За використанням медичні засоби поділяють на:
1. Індивідуальні, які видаються кожному військовослужбовцю (ППІ, ІПП, АІ, таблетки аквасепту).
2. Групові, які видаються на групу військовослужбовців: екіпаж, відділення і т. д. (АВ, АБ-3, АЕ).
3. Засоби, які знаходяться в сумках та комплектах спеціалізованої медичної допомоги і призначені для використання тільки представниками медичної служби, медичними частинами та підрозділами (СС, СМВ, СМД, СЛВ, ПФ, В-3, В-4, ВБ, В-1, В-2, АП-2, ОВ, ЛУЧ, Г-1, Г-2, Г-3, Ш-1, УТ, В-4, В-5, СО).
Аптечка індивідуальна (А1) призначена для запобігання або зменшення уражаючої дії різних видів сучасної зброї, а також для надання першої медичної допомоги при ураженні особового складу. Ліки, що є в аптечці, застосовують при пораненнях, опіках, ураженнях ФОР, радіаційних ураженнях, а також для запобігання інфекційних захворювань при застосуванні противником біологічної зброї. Аптечка носиться військовослужбовцем в нагрудній кишені верхнього одягу. В аптечці є:
а) Будаксим - 1-2 шприц-тюбики з червоним ковпачком, по 1 мл препарату в кожному;
б) Промедол-2% - 1,0 мл в 1-2 шприц-тюбики з білим (безбарвним) ковпачком. Застосовують при сильних болях, викликаних переломами, великими ранами, розтрощенням тканин і опіками, дією алогенних отруйних речовин;
в) Цистамін - у таблетках по 0,2 г, знаходиться в 2 восьмигранних пеналах рожевого кольору (по 6 табл. у кожному);
г) Доксицикліну гідрохлорид - у двох чотиригранних пеналах без забарвлення (у кожному пеналі є 2 капсули по 0,2 г препарату). Це антибіотик широкого спектру дії. Застосовують вміст одного пеналу при небезпеці ураження бактеріальними засобами, збудниками інфекційних захворювань, а також при пораненнях і опіках. Вживається за 30 хв. до входу в зону бактеріологічногозараження. Повторний прийом (вміст другого пеналу) - через 12 годин;
д) Диметкарб - у пеналі із синім

 
 

Цікаве

Загрузка...