WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Заходи медичної служби по захисту від зброї масового ураження - Реферат

Заходи медичної служби по захисту від зброї масового ураження - Реферат

втрат особового складу, техніки, масштабів і характеру забруднення, руйнувань, пожеж і затоплень. Здійснюється на підставі даних радіаційної, хімічної та бактеріологічної розвідки, а також за рахунок узагальнених даних, отриманих з військ.
На медичну службу покладається виконання наступних заходів:
участь в рятівних роботах у вогнищах масового ураження; проведення лікувально-евакуаційних заходів; проведення специфічної індикації бактеріологічних засобів, екстреної профілактики і участь в ізоляційно-обмежувальних заходів у вогнищах бактеріального забруднення; медичний контроль за якістю санітарної обробки особового складу.
На організацію лікувально-евакуаційних заходів буде впливати характер санітарних втрат, які виникнуть, як правило, одночасно і на відносно невеликій території.
У проведенні рятівних робіт, лікувально-евакуаційних, санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів використовують медичні підрозділи постраждалих частин; в необхідних випадках залучаються медичні підрозділи інших частин, а також засоби і сили, які надані старшим начальником медичної служби.
Головною задачею медичного складу є організація надання ураженим першої медичної допомоги та участь у виносі (вивозі) за межі вогнища для наступної евакуації на розгорнуті медичні пункти.
Після завершення лікувально-евакуаційних заходів у вогнищах масового ураження медична служба, згідно даних радіометричного, хімічного і бактеріологічного контролю, організує виявлення і облік військовослужбовців, котрі попали під дію ЗМУ, але зберегли боєздатність. Начальник медичної служби приймає участь в оцінці їх боєздатності, організує за ними спостереження, проведення необхідних лікувально-профілактичних заходів, раннє виявлення тих, хто потребує госпіталізацію, доповідає пропозиції щодо порядку подальшого використання обмежено боєздатних військовослужбовців.
Основи оцінки хімічної і радіаційної обстановки
Оцінка хімічної обстановки
Хімічна обстановка являє собою сукупність умов, що виникають під час застосування хімічної зброї внаслідок зараження отруйними речовинами місцевості, повітря, джерел води, особового складу, техніки та озброєння, інших об'єктів, що суттєво впливають на бойові дії та боєздатність військ.
Під оцінкою хімічної обстановки розуміється визначення її можливого впливу на бойові дії військ з метою вживання заходів, які спрямовані на зберігання боєздатності військ в умовах можливого або дійсного застосування противником хімічної зброї.
Завдання, які вирішуються під час оцінки хімічної обстановки:
- визначення втрат особового складу при діях у хімічних вогнищах та при їх подоланні;
- визначення кількості особового складу, техніки та озброєння, заражених отруйними речовинами;
- визначення тривалості вражаючої дії отруйних речовин;
- вибір найбільш доцільних дій, які забезпечують найменші втрати особового складу та зараження зброї, техніки, майна;
- визначення заходів щодо захисту особового складу, частин та закладів в умовах зараження отруйними речовинами та ліквідації наслідків застосування хімічної зброї.
Початкові дані для оцінки хімічної обстановки: положення, завдання та характер дії військ; ступінь захисту особового складу; тип застосованих отруйних речовин; засоби та способи застосування противником отруйних речовин; місце та час застосування хімічної зброї; метеорологічні умови; топографічні умови.
Хімічна обстановка оцінюється в два етапи:
I етап - прогнозування - проводиться, коли немає необхідної інформації з місця застосування отруйних речовин. Оцінка хімічної обстановки прогнозуванням дозволяє приблизно визначити можливі наслідки застосування хімічної зброї, їх вплив на виконання завдань та збереження боєздатності військ, найдоцільніші подальші дії, намітити заходи щодо захисту особового складу від ураження отруйними речовинами та ліквідації наслідків застосування хімічної зброї. II етап - оцінка фактичної обстановки за даними розвідки, здійснюється на основі точних
даних з потерпілих підрозділів та частин про втрати особового складу, а також реальних даних про характер зараження та розміри вогнища.
На підставі оцінки хімічної обстановки оповіщаються війська про хімічне зараження місцевості та повітря, робляться висновки про боєздатність підрозділів, приймаються заходи з захисту особового складу та ліквідації наслідків застосування хімічної зброї, намічаються найдоцільніші дії підрозділів у даній обстановці, визначаються напрямок і маршрути для подолання та обходу районів зараження, визначаються найбезпечніші райони для розміщення підрозділів, встановлюються рубежі надягання та знімання засобів індивідуального захисту при подоланні районів хімічного зараження, визначається порядок проведення спеціальної обробки.
Оцінка хімічної обстановки надає можливість медичній службі вирішувати наступні завдання:
- визначити санітарні втрати особового складу військ у хімічному вогнищі;
- провести розрахунок сил та засобів для організації надання медичної допомоги у вогнищі та на етапах медичної евакуації;
- встановити боєздатність етапів медичної евакуації, які знаходяться у хімічному вогнищі;
- провести необхідні заходи щодо захисту особового складу медичної служби, поранених та хворих на етапах медичної евакуації;
- здійснити заходи з захисту особового складу медичної служби, який направлений для роботи в район застосування хімічної зброї;
- провести заходи щодо захисту етапів медичної евакуації, які знаходяться під загрозою зараження отруйними речовинами або приймають уражених з хімічного вогнища;
- прийняти заходи щодо ліквідації наслідків хімічного нападу в медичних пунктах та лікувальних закладах, які потрапили під хімічний напад;
- визначити найбільш доцільні дії з маневру силами та засобами медичної служби;
- вибрати найбезпечніші райони для розгортання медичних пунктів, лікувальних закладів та маршрути евакуації поранених і хворих;
- визначити порядок надання медичної допомоги у вогнищі та етапах медичної евакуації (встановити оптимальний вид і обсяг допомоги);
- встановити порядок евакуації уражених з вогнища;
- визначити порядок проведення спеціальної обробки;
- поставити завдання з медичної експертизи води, харчових продуктів.
Методика виявлення і оцінки хімічної обстановки. Виявлення хімічної обстановки полягає в збиранні та обробці початкових даних про регіони, де застосовувалася хімічна зброя (координати та розміри району, тип ОР, кількість застосованих засобів, способи та час застосування), та нанесенні зон зараження на топографічну карту.
Розміри районів застосування хімічної зброї визначають за допомогою таблиць спеціального довідника.
Геометричні фігури, за допомогою яких позначають район застосування хімічної зброї на карті, залежать від типу хімічного боєприпасу.
Після нанесення хімічних вогнищ накарту, користуючись таблицями довідника з оцінки хімічної обстановки,

 
 

Цікаве

Загрузка...