WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Характеристика ядерної зброї - Реферат

Характеристика ядерної зброї - Реферат

факторів: потужності і виду ядерного вибуху, характеру бойових дій, місцевості,метеорологічних умов, використання захисних властивостей бойової техніки і інженерних споруд, бойового досвіду військ та інше.
Санітарні втрати в ядерних вогнищах будуть характеризуватись такими особливостями:
- вони будуть масові і виникати одночасно; буде багато комбінованих уражень з важким протіканням, які будуть вимагати більш складної медичної допомоги; до 50 - 60% уражених будуть потребувати швидкої і невідкладної медичної допомоги; уражені, шкіряні покриви і одяг яких заражені радіоактивними речовинами, будуть потребувати проведення спеціальної санітарної обробки.
Крім того, роботу медичної служби будуть ускладнювати руйнування, пожежі, радіоактивне зараження території. За величиною, характером та структурою санітарних втрат виділяють три типи ядерних вогнищ.
Вогнище з переважно-радіаційними ураженнями утворюється при повітряних вибухах надмалого та малого калібрів ядерних зарядів. Санітарні втрати у цьому вогнищі будуть становити: від радіаційних уражень без комбінації - 95-97%, з травмами і опіками - 3-5%. Термічні опіки без гострої променевої хвороби (ГПХ) і травм відсутні. Дози радіації у районі санітарних втрат більше 5000 рад. Переважна форма ГПХ край важка.
Вогнище з комбінованим ураженням поділяється на вогнище з переважно радіаційним ураженням та з опіками і травмами. Вогнище з переважно радіаційним ураженням утворюється при повітряних вибухах малого та середнього калібрів ядерних зарядів. Санітарні втрати у цьому вогнищі будуть становити: від радіаційних уражень без комбінації - 40-70%, з травмами і опіками - 30-60%. Термічні опіки без гострої променевої хвороби (ГПХ) і травм - одиничні. Дози радіації у районі санітарних втрат - 1500 рад. Переважна форма ГПХ край важка.
Вогнище з опіками і травмами утворюється при наземних та підземних вибухах середнього калібру ядерних зарядів. Санітарні втрати у цьому вогнищі будуть становити: від радіаційних уражень без комбінації - одиничні, з травмами і опіками - 50-30%. Термічні опіки без гострої променевої хвороби (ГПХ) і травм - 50-70%. Дози радіації у районі санітарних втрат - 600 рад. Переважна форма ГПХ - середнього ступеню.
Вогнище з переважно термічними ураженнями утворюється при наземних та підземних вибухах великого та надвеликого калібрів ядерних зарядів. Санітарні втрати у цьому вогнищі будуть становити: від радіаційних уражень без комбінації - відсутні, з травмами і опіками - 3-5%. Термічні опіки без гострої променевої хвороби (ГПХ) і травм - 95-97. Дози радіації у районі санітарних втрат - 600 рад. Переважна форма ГПХ - важкого і середнього ступеню.
ОРГАНІЗАЦІЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ УРАЖЕНИМ
Надання медичної допомоги ураженим іонізуючим випромінюванням проводиться на основі системного етапного лікування поранених та хворих з евакуацією за призначенням, але з урахуванням умов обстановки, що складається в результаті застосування ядерної зброї.
Сучасна система лікувально-евакуаційного забезпечення у військах включає 5 видів медичної допомоги, які надаються на 3-х етапах медичної евакуації.
Перша медична допомога
Перша медична допомога при радіаційних ураженнях надається у місцях виявлення уражених та на МПБ (само- і взаємодопомога, санітарами, санінструкторами) і передбачає усунення або послаблення початкових ознак променевої хвороби.
Після виходу із зони радіаційного зараження проводиться часткова санітарна обробка.
Долікарська допомога
Долікарська медична допомога при радіаційних ураженнях надається у місцях виявлення уражених особовим складом медичних пунктів батальонів (МПБ) і спрямована на усунення або послаблення початкових ознак променевої хвороби та проявів, погрожуючих життю постраждалих.
При зараженні відкритих ділянок шкіри і обмундирування продуктами ядерного вибуху - часткова санітарна обробка після виходу із зони радіаційного зараження.
Перша лікарська допомога
Перша лікарська допомога надається на першому етапі медичної евакуації лікарями медичного пункту полку (МПП) і спрямована на усунення тяжких проявів променевої хвороби і підготовку уражених до подальшої евакуації.
При зараженні шкіри і обмундирування продуктами ядерного вибуху (вище допустимого рівня) проводять часткову санітарну обробку.
Хворих ГПХ 1 ступеня після купування первинної реакції повертають в підрозділи. При наявності прояву розпалу хвороби їх направляють, як і хворих з більш важкими ураженнями, в Омедб (ОМО).
Кваліфікована медична допомога
Кваліфікована медична допомога при радіаційних ураженнях надається на другому етапі медичної евакуаціїї лікарями окремого медичного батальону (ОмедБ) або окремого медичного загону (ОМЗ) і направлена на усунення тяжких, погрожуючих життю, проявів променевої хвороби, боротьбу з різними її ускладненнями і підготовку уражених до подальшої евакуації.
При зараженні відкритих ділянок шкіри і обмундирування продуктами ядерного вибуху (більше допустимого рівня) проводять повну санітарну обробку у відділенні спеціальної обробки.
Спеціалізована медична допомога
Спеціалізована медична допомога при радіаційних ураженнях надається на третьому етапі медичної евакуаціїї лікарями-спеціалістами військових лікува-льних закладів госпітальної бази фронту (ГБФ).
Завдання спеціалізованої медичної допомоги при радіаційних ураженнях полягає в лікуванні постраждалих у повному обсязі, кінцевому виключенні у них головних проявів променевої хвороби та її ускладнень, наданні умов для скорішого відновлення беєздатності і працездатності.
На відміну від армії, у цівільній обороні існує 3 види медичної допомоги, котрі розподіляються на 2 етапи медичної евакуації.
Перша медична допомога надається у місцях виявлення уражених особовим складом сандружин (СД), загонів сандружин (ЗСД) та само-, взаємодопомога
Перша лікарська допомога надається на першому етапі медичної евакуації лікарями загонів першої медичної допомоги (ЗПМ)
Спеціалізована медична допомога надається лікарями-спеціалістами лікувальних закладів лікарняної бази заміської зони на другому етапі медичної евакуації.
Використана література
1. Військова токсикологія, радіологія та медичний захист: Підручник / За ред. Ю.М. Скалецького, І.Р. Мисули. - Тернопіль: Укрмедкнига, 2003. - С. 199-217.
2. Военная радиология / Под ред. Е.В. Гембицкого и В.Г. Виноградова). - Л.: ВМА, 1985. - С. 13-42.
3. Военная токсикология, радиология и медицинская защита: Учебник / Под ред. Н.В.Саватеева. - Л.: ВМА, 1987. - С. 273-284.
4. Защита от оружия массового поражения: Справочник / Под ред. В.В. Мясникова. - М.: Воениздат, 1984. - С. 9-69.
5. Каракчиев Н.И. Военная токсикология и защита от ядерного и химического оружия. - Ташкент: Медицина, 1987. - С. 9-25.
6. Аникеев А.А., Иванов А.М. Медицинская защита. - Ч. 1. - М: Воениздат, 1989. - С. 5-62.

 
 

Цікаве

Загрузка...