WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Характеристика хімічних вогнищ, утворених бойовими отруйними речовинами - Реферат

Характеристика хімічних вогнищ, утворених бойовими отруйними речовинами - Реферат

засобами медичної служби;
? вибрати найбезпечніші райони для розгортання медичних пунктів, лікувальних закладів та маршрути евакуації поранених і хворих;
? визначити порядок надання медичної допомоги у вогнищі та на етапах медичної евакуації (встановити оптимальний вид і обсяг допомоги);
? встановити порядок евакуації уражених з вогнища;
? визначити порядок проведення спеціальної обробки;
? поставити завдання з медичної експертизи води, харчових продуктів.
Методика виявлення і оцінки хімічної обстановки. Виявлення хімічної обстановки полягає у збиранні та обробці початкових даних про регіони, де застосовувалася хімічна зброя (координати та розміри району, тип ОР, кількість застосованих засобів, способи та час застосування), та нанесенні зон зараження на топографічну карту.
Розміри районів застосування хімічної зброї визначають за допомогою таблиць спеціального довідника.
Геометричні фігури, за допомогою яких позначають район застосування хімічної зброї на карті, визначаються за типом хімічного боєзапасу.
Після нанесення хімічних вогнищ на карту вирішують завдання з оцінки хімічної обстановки, користуючись таблицями довідника з оцінки хімічної обстановки, роблять висновки та приймають рішення.
4. Організація надання медичної допомоги ураженим ОР
Медична допомога ураженим ОР є невідкладною і відрізняється своєю специфікою.
Особливістю надання допомоги ураженим є послідовність виконання таких заходів:
? припинення подальшого надходження отрути в організм;
? застосування специфічних протиотрут (антидотів);
? відновлення і підтримання функцій життєво важливих систем організму (дихання, кровообігу);
? застосування засобів симптоматичної терапії.
Організація медичної допомоги ураженим ОР повинна забезпечити максимальне скорочення термінів транспортування з вогнища та часу перебування уражених у протигазах, проведення заходів часткової і повної санітарної обробки при зараженні стійкими ОР.
В основу організації медичної допомоги ураженим ОР покладена система етапного лікування з евакуацією за призначенням.
Проведення лікувально-евакуаційних заходів передбачає надання таких видів медичної допомоги: першої медичної, долікарської (фельдшерської), першої лікарської, кваліфікованої і спеціалізованої.
Перша медична допомога надається на місці ураження чи в ближніх схованках і спрямована на усунення початкових ознак ураження ОР і попередження розвитку тяжких уражень. Надається вона самими військовослужбовцями в порядку само- і взаємодопомоги, стрільцями-санітарами, санітарами, водіями-санітарами і санітарними інструкторами підрозділів, а також особовим складом підрозділів, які виділяються для рятувальних робіт у вогнищах масового ураження і організаційно входять до загону ліквідації наслідків (ЗЛН) застосування противником зброї масового ураження. В склад цього загону, крім медичного складу потерпілих частин, можуть включатися медичні пункти батальйонів і підрозділи збору та евакуації поранених МПП і омедб, сусідніх частин і з'єднань. Санітарні інструктори і фельдшери із складу цих підрозділів безпосередньо керують наданням першої медичної допомоги і самі надають її найбільш тяжкоураженим.
Термін надання першої медичної допомоги ? до 5-10 хв з моменту появи симптомів інтоксикації, при цьому використовують у першу чергу медичні засоби профілактики і надання медичної допомоги, які мають при собі уражені.
Треба відзначити, що антидот, який міститься в аптечці індивідуальній, найбільш ефективний в перші хвилини після появи ознак інтоксикації і не попереджає розвитку тяжкої форми отруєння при його застосуванні через 5-10 хв і пізніше. Обробка заражених ділянок шкіри у перші 1-2 хв попереджує ураження, а через 5-10 хв ? не виключає виникнення тяжкої форми отруєння.
Після надання першої медичної допомоги всіх уражених евакуюють на медичний пункт батальйону (в обороні) чи зосереджують на незараженій місцевості (в наступі), де їм надають долікарську допомогу.
Долікарська (фельдшерська) допомога доповнює заходи першої медичної допомоги і спрямована на боротьбу з загрозливими для життя розладами (асфіксією, судомами, колапсом тощо). Термін її надання ? 30-60 хв з початку появи симптомів інтоксикації і в першу чергу надається ураженим тяжкого ступеня.
При несприятливій медичній чи бойовій обстановці ураженим легкого ступеня долікарську допомогу не надають, їх евакуюють на МПП.
Після надання долікарської допомоги уражених евакуюють на медичний пункт полку, при цьому 50 % уражених (тяжкого ступеня) евакуюють санітарним транспортом в першу чергу, а інших ? вантажним транспортом.
Першу лікарську допомогу надаються в МПП, вона спрямована на усунення тяжких проявів інтоксикації (асфіксії, колапсу, гострої дихальної недостатності, токсичного набряку легень, судомного синдрому), купірування інших симптомів ураження і підготовку уражених до подальшої евакуації.
Першу лікарську допомогу можуть надавати у повному і скороченому обсязі (тільки невідкладні заходи близько 70 % уражених при несприятливій медичній чи бойовій обстановці). Обсяг першої лікарської допомоги встановлює начальник медичної служби з'єднання. Орієнтовний термін надання невідкладних заходів першої лікарської допомоги складає 1-3год з моменту розвитку клініки тяжкого отруєння.
Для уражених тяжкого ступеня, у яких основні ознаки інтоксикації купіровані після надання попередніх видів медичної допомоги, цей час збільшується до 2-4 год за умови, що вони не повинні перебувати в протигазах більше 1-1, 5 год.
Після надання першої лікарської допомоги тяжкоуражених евакуюють в омедб (ОМЗ) у першу чергу в положенні лежачи.Уражених, допомогу яким було відкладено, евакуюють у другу чергу будь-яким транспортом, переважно сидячи. Підлягають поверненню в частину легкоуражені після усунення симптомів ураження (подразнювальні ОР) або ті які потребують амбулаторного лікування (з обмеженими іпритними пошкодженнями шкіри).
Кваліфіковану медичну допомогу надають в омедб (ОМЗ) вона спрямована на усунення тяжких проявів ураження, які загрожують життю боротьбу з імовірними ускладненнями, а також на створення умов для наступного транспортування і лікування уражених.
Орієнтовний термін надання кваліфікованої медичної допомоги 6-8 год з моменту розвитку симптомів інтоксикації.
При надходженні в омедб (ОМЗ) уражених безпосередньо з хімічного вогнища необхідну кваліфіковану медичну допомогу їм надають у терміни, які встановлені для надання першої лікарської допомоги.
Кваліфіковану медичну допомогу можуть надавати в повному і скороченому обсязі.
Після надання кваліфікованої медичної допомоги уражених евакуюють у військово-польові госпіталі.
Використана література:
1. Військова токсикологія, радіологія та медичний захист: Підручник / За ред. Ю.М. Скалецького, І.Р. Мисули. - Тернопіль: Укрмедкнига, 2003. - С. 165-171, 199-215, 312-329.
2. Медичні аспекти хімічної зброї: Навчальний посібник для слухачів УВМА та студентів вищих медичних навчальних закладів. - К.: УВМА, 2003. - С. 30-36, 78 - 86.
3. Каракчиев Н.И. Токсикология ОВ и защита от ядерного и химического оружия. - Ташкент: Медицина, 1978. - С. 318-321, 359-365, 406-418.
4. Защита от оружия массового поражения: Справочник / Под ред. В.В. Мясникова. - М.: Воениздат, 1984. - С. 135-139, 181-327.
5. Военная токсикология, радиология и медицинская защита: Учебник / Под ред. Н.В. Саватеева. - Л.: ВМА им. С.М. Кирова, 1987. - С. 284-296, 304-308.

 
 

Цікаве

Загрузка...