WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація та засоби проведення хімічної розвідки. Індикація отруйних речовин і отрут - Реферат

Організація та засоби проведення хімічної розвідки. Індикація отруйних речовин і отрут - Реферат


Реферат на тему:
Організація та засоби проведення хімічної розвідки. Індикація отруйних речовин і отрут.
Висока токсичність бойових отруйних речовин, їх здатність викликати масові ураження особового складу висувають на перший план у системі захисту військ від хімічної зброї такі заходи, як хімічна розвідка та індикація отруйних речовин. Ці заходи є важливою ділянкою діяльності командирів (начальників) та особового складу медичних підрозділів, частин та установ, оскільки від своєчасності, достовірності їх проведення залежить життя особового складу та боєздатність військ.
Індикація у перекладі з латинської мови означає показувати, виявляти. У військовій справі цей термін вперше був використаний у кінці першої світової війни для позначення заходів щодо виявлення ОР при їх використанні.
Перші способи індикації були запропоновані у 1914-1918 рр. Прокоф'євим та Колосковим. Перший запропонував для виявлення ОР індикаторні папірці, а другий - скляні посудини з індикаторними речовинами, через які всмоктувалось заражене повітря.
Після закінчення першої світової війни, коли почалися широкі дослідження з вивчення властивостей хімічної зброї, термін "індикація" почали використовувати і для кількісної оцінки зараження різних об'єктів отруйними речовинами.
Індикація ОР вирішує 2 головні завдання:
? своєчасне повідомлення про використання хімічної зброї для того, щоб у найкоротший строк можна було вжити необхідні заходи щодо захисту особового складу, а також усунути наслідки хімічного нападу;
? контроль за проведенням заходів щодо ліквідації хімічного нападу.
1. Завдання та організація хімічної розвідки
Хімічна розвідка ? це комплекс заходів, спрямованих на виявлення зараження отруйними речовинами місцевості у районах розташування та на напрямках дії військ, що проводяться з метою попередження ураження особового складу хімічною зброєю.
Вимоги до хімічної розвідки: своєчасність; безперервність; достовірність; спадкоємність.
Завданнями хімічної розвідки є:
? встановлення наявності зараження ОР місцевості та повітря і термінове повідомлення особового складу про зараження;
? визначення характеру та ступеня зараження;
? визначення меж зараження районів та позначення їх знаками "заражено" з позначенням виду ОР та часу визначення;
? визначення районів застою ОР;
? визначення напрямків переміщення зараженої хмари;
? визначення шляхів обходу (об'їзду) районів зараження;
? здійснення контролю за зміною ступеня зараження ОР місцевості та повітря а також за зміною меж районів зараження;
? виявлення зараження ОР джерел питної води та пунктів водопостачання.
Хімічна розвідка організується штабами частин та командирами підрозділів. Безпосереднє керівництво розвідкою у підрозділах здійснює командир підрозділу, а у частинах ? начальник хімічної служби.
Хімічна розвідка у ротах та батальйонах ведеться хімічними спостерігачами та хімічними спостережними постами, котрі призначаються з особового складу цих підрозділів. Спостережні пости, як правило, розташовують на командних пунктах своїх підрозділів.
У частинах (з'єднаннях) хімічна розвідка здійснюється хімічними спостережними постами (ХСП) та хімічними розвідувальними дозорами (ХРД), що виділяються з підрозділів розвідки хімічних військ. ХСП ведуть розвідку, як правило, на командних пунктах частин (з'єднань), а хімічні розвідувальні дозори діють самостійно або у складі органів військової розвідки, передових, розвідувальних, рейдових, спеціальних та обхідних загонів, авангардів, загонів забезпечення руху та загонів ліквідації наслідків використання противником зброї масового ураження (ЗМУ). У дивізії, крім того, вона може проводитись приданими вертольотами для радіаційної та хімічної розвідки.
Хімічна розвідка проводиться шляхом спостереження та обстеження зараженої місцевості. Спостереження здійснюється хімічними спостерігачами та хімічними спостережними постами (ХСП), а обстеження - хімічними розвідувальними дозорами (ХРД), які переміщуються на спеціально обладнаній техніці (БРДМ-РХ, УАЗ-469-РХ, БТР-РХ).
На хімічних спостерігачів та хімічні спостережні пости покладаються такі завдання:
? виявлення зараження ОР місцевості та повітря;
? встановлення типу ОР у районі розташування спостерігача чи поста; ? повідомлення про хімічне зараження тих підрозділів, у розташуванні яких вони виявлені;
? встановлення ступеня зараження місцевості та повітря ОР;
? контроль змін ступеня зараженості місцевості та повітря; взяття проб води, ґрунту, рослинності і т. ін.
На розвідувальні дозори, крім завдань, які виконуються хімічними спостерігачами (постами), покладаються такі завдання: визначення та позначення меж районів хімічного зараження; відшукування шляхів їх обходу (об'їзду); виявлення напрямків, маршрутів та ділянок з найменшими ступенями зараження ОР.
ХСП та ХРД забезпечуються приладами хімічної розвідки, засобами зв'язку та подачі сигналів сповіщення, знаками обгородження ділянок зараження. Вони ведуть журнал хімічного та радіаційного спостереження і за командою терміново доповідають про виявлення ОР.
У медичних підрозділах, частинах, установах хімічна розвідка організовується командирами (начальниками) цих підрозділів (частин) та проводиться як у власник інтересах, так і в інтересах військ.
У власник інтересах хімічна розвідка здійснюється: у місцях, де розгорнуті етапи медичної евакуації; на маршрутах їх переміщення; в районах майбутнього розгортання; на шляхах евакуації поранених та хворих.
У трьох останніх випадках хімічна розвідка здійснюється при відсутності в штабах частин даних про хімічне зараження місцевості у цих районах.
Хімічну розвідку здійснює, виконуючи функції хімічного спостерігача, санітарний інструктор ? дозиметрист сортувального поста. Під час руху (розвідка нових районів розгортання та ін.) санітарний інструктор-дозиметрист включається до складу рекогносцирувальної групи медичного підрозділу (частини).
Якщо медична служба бере участь у проведенні хімічної розвідки в інтересах військ вона досліджує воду та продовольство на продовольства, пунктах водозабору тощо на предмет заражності ОР здійснює відбір проб води та продовольства для подальшого лабораторного дослідження (хімічного контролю).
1.2. Організація хімічного контролю
Хімічний контроль полягає у визначенні факту і ступеня зараження отруйними та сильнодіючими отруйними речовинами особового складу, поранених та хворих, засобів індивідуального

 
 

Цікаве

Загрузка...