WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Дії населення та особового складу податкової міліції за сигналами цивільної оборони - Реферат

Дії населення та особового складу податкової міліції за сигналами цивільної оборони - Реферат

Північний. Населенню цих вулиць і селища зібрати необхідні речі, продукти харчування на 3 дні, воду, відключити газ і електроенергію і вийти в район школи № 7 для реєстрації на збірному евакопункті й відправлення в безпечні райони".
Приблизно такі ж повідомлення будуть передані у випадку погрози інших аварій, катастроф і стихійних лих.
При виникненні погрози нападу супротивника місцевими
органами влади і штабами ЦО за допомогою засобів масової інформації передаються населенню постанови чи розпорядження про порядок дій. З цього часу радіоточки, телевізори повинні бути постійно включені для прийому нових повідомлень. У найкоротший термін населення повинне вжити необхідних заходів захисту і включитися у виконання заходів, проведених ЦО.
Дуже важливо відразу уточнити місце найближчого притулку (укриттів) і шляху підходу до нього. Якщо поблизу немає захисних споруджень, потрібно негайно приступити до будівництва найпростішого укриття або пристосуванню заглубленних приміщень (навіть 1-го поверху кам'яного будинку) під ЯРУ. У цій роботі активна участь повинні також прийняти старшокласники, що учаться.
Необхідно привести в готовність засобу індивідуального захисту, пристосувати підручні засоби, дістати домашню аптечку.
У житлових приміщеннях варто провести герметизацію вікон, дверей, протипожежні заходи; ужити заходів до запобігання продуктів харчування, води від можливого зараження (забруднення). Необхідно підготувати все саме необхідне на випадок евакуації.
У наступному при безпосередній небезпеці ударів супротивника з повітря подається сигнал "Повітряна тривога!"- Йому передує сигнал "Увага всім!", а потім засобами радіо й телебачення буде передано: "Увага! Увага! Говорить штаб цивільної оборони. Громадяни! Повітряна тривога! Повітряна тривога! Відключите світло, газ, воду, погасите вогонь у печах. Візьміть засоби індивідуальної зашиті, документи,
запас продуктів і води. Попередите сусідів і при необхідності допоможіть хворим і старої вийти на вулицю. Якнайшвидше дійдіть до захисного чи спорудження укрийтеся на місцевості.
Дотримуйтесь спокою і порядка. Будьте уважні до повідомлень цивільної оборони"!
Після сигналу "Увага всім!" може піти й інша інформація, наприклад, про погрозу радіоактивного чи, що насувається, бактеріологічного зараження. І в цих випадках буде передане коротке повідомлення про порядок дій і правила поводження.
Дії населення в зоні радіоактивного зараження (забруднення).
При перебуванні в зоні радіоактивного зараження (забруднення) необхідно строго виконувати режим радіаційного захисту, установлюваний штабом ЦО в залежності від ступеня зараження (забруднення) району. Якщо з якої-небудь причини не надійде повідомлення ЦО, якийсь час можна керуватися наступним.
У зоні помірного зараження населення знаходиться в укритті, як правило, кілька годин, після чого воно може перейти у звичайне приміщення. З будинку можна виходити в першу добу не більше ніж на 4 годину.
У зоні сильного зараження люди повинні бути в притулках (укриттях) до трьох діб, при крайній необхідності можна виходити на 3-4 г. у добу. При цьому необхідно надягти засоби захисту органів дихання й шкіри.
У зоні небезпечного зараження люди повинні бути в укриттях і притулках троє доби і більш, після чого можна перейти в житлове приміщення і знаходитися в ньому не менш чотирьох діб. Виходити з приміщення на вулицю можна тільки на короткий термін (не більше ніж на 4 г. на добу).
У зоні надзвичайно небезпечного зараження перебування населення можливо тільки в захисних спорудженнях із коефіцієнтом ослаблення дози опромінення близько 1000.
В усіх випадках при перебуванні поза укритті й будинками застосовуються засоби індивідуального захисту. Як профілактичний засіб, що зменшує шкідливий вплив радіоактивного опромінення, використовуються радіоаційнозахисні таблетки з комплекту АІ.
Типові режими радіаційного захисту.
Режим радіаційного захисту - це порядок дій населення, застосування засобів і способів захисту в зонах радіоактивного зараження (у результаті ядерного вибуху), що передбачає максимальне зменшення можливих доз опромінення.
Режим радіаційного захисту № 1 застосовується в населених пунктах в основному з дерев'яними будівлями, що забезпечують ослаблення радіації в 2 рази, і ПРУ, що послабляють радіацію в 50 Разів (перекриті щілини, підвали).
Режим радіаційного захисту № 2 передбачається для населених пунктів із кам'яними одноповерховими будівлями, що забезпечують ослаблення радіації в 10 разів, і ПРУ, що послабляють радіацію в 50 разів.
Режим радіаційного захисту № 3 розроблений для населених пунктів із багатоповерховими кам'яними будівлями, що забезпечують ослаблення радіації в 20-30 разів, і ПРУ, що послабляють радіацію в 200-400 разів (підвали багатоповерхових будинків).
Кожен режим радіаційного захисту визначає час, протягом якого необхідно постійно знаходитися в ПРУ (1 етап), потім по черзі в ПРУ і будинку (2 етап) і, нарешті, переважно вдома з короткочасним виходом на вулицю по невідкладних справах у цілому не більше ніж на 1 г. (3 етап).
У районах сильного радіоактивного забруднення в результаті аварії на АЕС населення повинне бути евакуйоване в максимально короткий термін. Мешканці прилягаючих районів, де потужність дози випромінювання не перевищує 5 мР/год (так званих районів строгого контролю), повинні виконувати гігієнічні вимоги, зокрема, щодня проводити вологе збирання житлових приміщень, якнайчастіше мити руки з милом, дотримувати правил збереження продуктів харчування і води (ці правила життєдіяльності розроблені штабами ЦО й органами охорони здоров'я. Цими ж органами проводиться повна профілактика населення.
Дія населення в зоні хімічного зараження.
У зоні хімічного зараження варто знаходитися в притулок (укритті) до одержання розпорядження про вихід з нього. Виходити з притулку (укриття) необхідно в надягнутих засобах захисту органів подиху.
Напрямок виходу із зони зараження позначається вказівними знаками, при їхній відсутності треба виходити убік, перпендикулярно напрямку вітру.
У зоні зараження не можна брати що-небудь із зараженоїмісцевості, сідати й лягати на землю. Навіть при сильній утомі не можна знімати засобу індивідуального захисту. Якщо краплі ОР потрапили на відкриті ділянки чи тіла одяг треба негайно провести їхню обробку за допомогою ІПП.
Після виходу за межі зони зараження знімати засоби індивідуального захисту, і особливо протигаз, без дозволу не можна, тому що поверхня одягу, взуття і засобів захисту може бути заражена ОР. Отримавшим зараження необхідно негайно зробити першу медичну допомогу: увести протиотруту (антидот) обробити відкриті ділянки тіла за допомогою вмісту ІПП. після чого доставити їх на медичний пункт. Усі, що вийшли з зони зараження обов'язково проходять повну санітарну обробку і дегазацію одягу на спеціальних обмивальних пунктах.
Дії населення у вогнищі бактеріологічної поразки.
У вогнищі бактеріологічної поразки для запобігання поширення інфекційних захворювань може бути введений спеціальний режим - чи карантин обсервація.
Населення, що знаходиться у вогнищі бактеріологічної поразки, повинне строго дотримувати вимоги медичної служби цивільної оборони, особливо режим харчування. У їжу дозволяється вживати тільки ті продукти, що зберігалися в чи холодильниках у закритій тарі. Крім того, як їжу, так і воду для шиття варто обов'язково піддавати термічній обробці.
Велике значення в цих умовах здобуває постійне утримуючі в чистоті жител, дворів, місць загального користування. Необхідно ретельно виконувати вимоги особистої гігієни: щотижня митися, змінювати натільна й постільна білизна, дотримувати чистоти рук, волосся і т.п.

 
 

Цікаве

Загрузка...