WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Дії населення та особового складу податкової міліції за сигналами цивільної оборони - Реферат

Дії населення та особового складу податкової міліції за сигналами цивільної оборони - Реферат


Реферат на тему
Дії населення та особового складу податкової міліції за сигналами цивільної оборони
Серед захисних заходів цивільної оборони, здійснюваних завчасно, особливо важливе місце займає організація оповіщення органів цивільної оборони, формувань і населення про погрозу нападу супротивника і про застосування ним ядерної, хімічної, бактеріологічної зброї й інших сучасних засобів нападу. Особливе значення оповіщення здобуває у випадку раптового нападу супротивника, коли реальний час для попередження населення буде вкрай обмеженим і обчислюватися хвилинами.
За даними закордонної преси, вважається, що своєчасне оповіщення населення є можливістю укриття його за 10-15 хв. після оповіщення, що дозволить знизити втрати людей при раптовому застосуванні супротивником зброї масового знищення з 85 % до 4-7 %. Тому захист населення від зброї масового знищення навіть при наявності достатньої кількості притулків і укриттів буде залежати від добре організованої системи оповіщення, організація якої покладається на штаби цивільної оборони.
Сучасні системи далекого виявлення дозволяють швидко визначити не тільки місце і напрямок руху носія, але і час його підльоту. Це забезпечує передачу сигналу по системі оповіщення до штабів цивільної оборони й об'єктів.
Оповіщення організується для своєчасного доведення до органів цивільної оборони, формувань і населення, сигналів, розпоряджень і інформацій цивільної оборони про евакуацію, повітряний напад супротивника, радіаційної небезпеки, хімічному й бактеріологічному (біологічному) зараженні, погрозі затоплення, початку розосередження й ін.
Ці сигнали й розпорядження доводяться до штабів цивільної оборони об'єктів централізовано. Терміни їх доведення мають першочергове значення. Скорочення термінів оповіщення досягається позачерговим використанням усіх видів зв'язку, телебачення і радіомовлення, застосуванням спеціальної апаратури й засобів для подачі звукових і світлових сигналів.
Усі сигнали передаються по каналах зв'язку і радіотрансляційних мереж, а також через місцеві радіомовні станції. Одночасно передаються вказівки про порядок дій населення і формувань, вказуються орієнтований час початку випадання радіоактивних опадів, час підходу зараженого повітря і час підходу зараженого повітря й вид отруйних речовин.
Сигнали, подані вищим штабом ЦО, дублюються всіма підлеглими штабами.
З метою своєчасного попередження населення, міст і сільських населених пунктів про виникнення безпосередньої небезпеки застосування супротивником ядерної, хімічної, бактеріологічної чи іншої зброї й необхідності застосування мір захисту, встановлені наступні сигнали оповіщення цивільної оборони: "Повітряна тривога" "Відбій повітряної тривоги"; "Радіаційна небезпека"; "Хімічна тривога".
У штабах цивільної оборони міст можуть встановлюватися різноманітна сигнальна апаратура і засоби зв'язку, що дозволяють за допомогою пульта включати гучномовний зв'язок і квартирну радіотрансляційну мережу, здійснювати одночасний виклик керівного складу міста й об'єктів народного господарства по циркулярній телефонній мережі, приймати, розпорядження вищіх штабів і передавати свої розпорядження й сигнали оповіщення штабам цивільної оборони об'єктів і населенню.
Сигнал "Повітряна тривога" подається для всього населення. Він попереджає про безпосередню небезпеку ураження супротивником даного міста (району). По радіотрансляційній мережі передається текст: "Увага! Увага! Громадяни! Повітряна тривога! Повітряна тривога!" Одночасно з цим сигнал дублюється звуком сирен, гудками заводів і транспортних засобів. На об'єктах сигнал буде дублюватися всіма, наявними в їхньому розпорядженні засобами. Тривалість сигналу 2-3 хвилини.
По цьому сигналу об'єкти припиняють роботу, транспорт зупиняється і все населення вкривається в захисних спорудженнях. Робітники та службовці припиняють роботу відповідно до встановленої інструкції й вказівок адміністрації, що виключають виникнення аварій. Там, де по технологічним вимогам безпеки не можна зупинити виробництво, залишаються чергові, для яких будуються індивідуальні притулки.
Сигнал "Повітряна тривога" може застати людей у будь-якому місці й у самий несподіваний час. В усіх випадках варто діяти швидко, але спокійно, впевнено і без паніки. Суворе дотримання правил поведінки по цьому сигналі значно скорочують утрати людей.
Сигнал "Відбій повітряної тривоги" передається органами цивільної оборони. По радіотрансляційній мережі передається текст: "Увага! Увага - громадяни! Відбій повітряної тривоги? Відбій повітряної тривоги". По цьому сигналу населення з дозволу комендантів (старших) притулків і укриттів залишає їх. Робітники та службовці повертаються на свої робочі місця і приступають до роботи.
У містах (районах, по яких супротивник наніс удари зброєю масового знищення, для ховаючихся передається інформація про обстановку, про прийняті заходи для ліквідаці наслідоків нападу,
"режим поводження населення і інша необхідна інформація для наступних дій ".
Сигнал "Радіаційна небезпека" подається в населених пунктах і районах, у напрямку, до яких рухається радіоактивна хмара, що утворилася при вибуху ядерних боєприпасів.
По сигналу "Радіаційна небезпека" необхідно надягти респіратор, маску, ватно-марлеву пов'язку, а при їхній відсутності - протигаз, узяти підготовлений запас продуктів, індивідуальні засоби медичного захисту, предмети першої необхідності і піти в притулок, протирадіаційне чи найпростіше укриття.
Сигнал "Хімічна тривога" подається при загрозі чи безпосереднім виявленні хімічного чи бактеріологічного нападу (зараження). По цьому сигналі необхідно швидко надягти протигаз, а у випадку необхідності - і засоби захисту шкіри і з першою ж нагодою укритися в захисному спорудженні.
Якщо захисного спорудження поблизу не виявиться, то від ураження аерозолями отруйних речовин і бактеріальних засобів можна укритися в житлових, виробничих чи підсобних приміщеннях.
Якщо буде встановлено, що супротивник застосував бактеріологічну (біологічну) зброю, то по системах оповіщення населення необхідно одержати рекомендації про наступні дії.
Необхідно бути дуже уважним і строго виконувати розпоряжения органів цивільної оборони. Про те, що небезпека нападу супротивника минула, і про порядок подальших дій розпорядження надійде по тим же каналам зв'язку, що і сигнал оповіщення.
Основний спосіб оповіщення населення. Зміст мовної інформації.
Основним способом оповіщення населення про виникнення небезпеки і порядок дій є передача повідомлення засобами радіо й телебачення.
При аварії на хімічному об'єкті зміст інформації може бути наступним: "Увага! Говорить штаб цивільної оборони міста. Громадяни! Відбулася аварія на комбінаті з викидом сильнодіючої отруйної речовини - аміаку. Хмара зараженого повітря поширюється в напрямку селища Зарічний. Населенню вулиць Нова, Зелена, Садова знаходитися в будинках. Провестигерметизацію своїх приміщень.
Населенню вулиць Заводська, Ковальська негайно залишити житлові будинки, установи, навчальні заклади і вийти в район озера Ближнє. Надалі діяти відповідно до наших вказівок ".
При аварії на АЕС: "Увага! Говорить штаб цивільної оборони району. Громадяни! Відбулася аварія на атомній електростанції. У районі селища Новоспаський очікується випадання радіоактивних речовин. Населенню селища знаходитися в житлових будинках. Провести герметизацію приміщень і підготуватися до евакуації. Надалі діяти відповідно до вказівок штабу ЦО".
При повені: "Увага! Говорить штаб цивільної оборони району. Громадяни! У зв'язку з раптовим підвищенням рівня води в ріці Серебрянка очікується підтоплення будинків у районі вулиць Некрасова, Річкового, Залізнична і селища

 
 

Цікаве

Загрузка...