WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Актуальні питання організації медичного забезпечення військ. Задачі і організація медичної служби зс україни у воєнний час - Реферат

Актуальні питання організації медичного забезпечення військ. Задачі і організація медичної служби зс україни у воєнний час - Реферат

ведення бойових дій основу медичних угруповань складатимуть військові госпіталі (40 шт. на 12100 лижок), окремі медичні батальони дивізій (не як етапи евакуації), медичні пункти і роти частин та з'єднань бойового спеціального забезпечення, військові санаторії (18 шт. на 10300 ліжок) та інши лікувально-профілактичні заклади. При повному відмобілізуванні комплекту сил та засобів медичної служби, а також з урахуванням ліжок в територіальних госпітальних базах міністерства охорони здоров'я україни (19 ТерГБ на 101 тис. ліжок), медична служба буде мати більше 180 ти. Ліжок. Цієї кількості буде достатньо для надання медичної допомоги та лікування поранених та хворих.
Згідно з вимогами запропонованої системи лікувально-евакуаційного забезпечення оборонної операції медичної служби об'єднання треба буде по новому вирішувати питання використання існуючих до початку бойових дій сил та засобів.
Перша медична допомога, долікарська та перша лікарська допомога пораненим та хворим батальонів, полків, бригад буде надаватися штатними силами та засобами військової ланки.
Військово-польві пересувні госпіталі медичної бригади розгортаються у смузі з'єднань, які вони забезпечують, в готовності до прийняття поранених та надання їм кваліфікованої медичної допомоги. При цьому на кожну дивізію, яка веде бойові дії, виділяється по одному - два ВППГ, а на дві бригади - один ВППГ.з метою безперервного надання медичної допомоги пораненим та хворим у випадку переміщення ВППГ І ешелону в 30-40 км від нього розгортається ІІ ешелон військових польових пересувних госпіталів.
Особовому складу польових органів управління (КП, ТПУ)надають кваліфіковану медичну допомогу в медичних ротах з медичного батальону підсилення, окремих медичних загонах або в найближчих стаціонарних госпіталях.
Зміст та обсяг роботи етапів медичної евакуації об'єднання можуть різко змінюватися залежно від тактичної та оперативної обстановки. Так, в умовах стабільної оборони та постійної евакуації поранених та хворих в госпітальні бази є можливість надання кваліфікованої медичної допомоги в ВППГ в повному обсязі. При несприятливій обстановці медична допомога на цих етапах медичної евакуації може скорочуватися до проведення невідкладних заходів кваліфікованої медичної допомоги, а при надзвичайних кмовах - до заходів першої лікарської допомоги.
І ешелон складають пересувні госпітальні бази (ПГБ), які розгортаються в смузі кожного армійського корпусу на відстанні 80-120 км від переднього краю оборони.
У ПГБ І ешелону завершується надання пораненим та хворим кваліфікованої медичної допомоги, а також будуть виконуватися заходи спеціалізованої медичної допомоги,. Відстрочка яких загрожує небезпечними наслідками для життя поранених.
Крім того, в лікувальних закладах І ешелону планується здійсьнювати тимчасову гомпіталізацію нетранспортабельних поранених та хворих, а також лікування поранених з терминами видуження до 25 діб.
ПГБ ІІ ешелону розгортається на відстані до 100 км в глибину країни від І ешелону, та територіальна госпітальна база наступної області від лінії фронту. Обсяг медичної допомоги в лікувальних закладах цього ешелону розширений, а терміни лікування збільшені до 45 діб.
ІІ ешелон ПГБ і ІІ та ІІІ ешелони ТерГБ повинні приймати поранених та хворих як із госпітальних баз І ешелону, так із військових частин, закладів, що розташовані у тилових смугах оперативних об'єднань.
Слід зауважити, що для розгортання пересувних госпітальних баз медичної служби Збройних Сил доцільно завчасно планувати військові містечка, що будуть звільнені військами, а також адміністративні будинки населених пунктів.
Дуже важливе значення в оборонній операції має медичне забезпечення військ при здійсненні ними контрудару, нанесення якого буде поєднуватися з проведенням частиною військ оборонних бойових дій. Під час нанесення контрудару різко зростають санітарні втрати, що викликає необхідність впровадження завчасно створеного резеову сил та засобів медичної служби. Разомз тим до початку контрудару військово-польові пересувні госпіталі будуть заповнені пораненими та хворими. Виникають дуже несприятливі умови для діяльності медичної служби об'єднання. У зв'язку з цим успіх медичного забезпечення військ, що наносять контрудар, визначається наявністю та умілим використанням резерву сил та засобів медичної служби.
При веденні оборонної операції важливим напрямком діяльності медичної служби є робота з профілактики у військах інфекційних захворювань, ліквідаціївиявлених епідемічних спалахів. При цьому особливу увагу слід приділяти профілактиці кишкових інфекцій, перш за все вірусного гепатиту, дизентерії, черевного тифу,. Паразитарних тифів, а також природно-осередкових інфекційних захворювань, небезпечність виникнення яких у зв'язку з тривалим перебуванням особового складу на одному місці та значним обсягом земляних робіт зростає.велике значення має дійовий санітарний нагляд за утриманням та очискою території, проведення широкого комплексу дезінфекційних заходів, організація дератизаційних робит.
Ці та інши заходи медична служба буде здійснювати у тісній взаємодії з медичною службою Прикордонних військ, Національної гвардії, Військ МВС,. Цивільної оборони, з Міністерством охорони здоров'я України.
У сучасних умовах різко зростає роль медичного захисту військ від високотоксичних хімічних речовин та іонізуючих випромінювань при руйнуванні підприємств хімічної промисловості та атомної енергетики. Зараз час на території України знаходиться 5 діючих атомних електростанцій та більше однієї тисячі об'єктів народного господарства, які виробляють, зберегають, використовують у технологічному процесі і транспортують отруйні хімічні речовини.
Небезпечність виникнення аварій на об'єктах хімічної промисловості постійно зростає. Це зумовлено високою щільністю промислових підприємств на території України, застосуванням старих технологій та промислового обладнання, зниження виробничої дисципліни.
Одним з важливих та складних питань організації медичного забезпечення військ у стратегічній оборонній операції є забезпечення медичним майном і технікою. Воно буде залежати від наявності та повноти створених запасів медичного майна (військових, оперативних, Центру), їх якісного стану та ешелонування.
Створені запаси медичного майна і техніки дозволяють забезпечити надання усіх видів медичної допомоги та лікування більше 300 тис поранених та хворих протягом 60 діб. Але дефектура у комплектах складає від 20 до 50%.
Медичне забезпечення військ територіальної оборони організується і проводиться у смугах відповідальності по секторах та зонах за територіальним принципом, із залученням стаціонарної мережі військових госпіталів, медичних складів,. Санітарно-епідеміологічних закладів, та максимальним використанням можливостей місцевих органів охорони здоров'я. Евакуацію поранених та хворих здійснювати санітарним транспортом з'єднань та частин.
Таким чином, запропонована система медичного забезпечення Збройних сил на воєнний час дозволить вирішити поставлені перед військовою медичною службою завдання з меншими затратами людських і матеріальних ресурсів, а голоне - з більшою ефективністю і надійністю.
ВИКОНАВЕЦЬ:
Старший викладач підполковник м/с МАКОГОН В.К.
Начальник навчальної частини кафедри
к.м.н. полковник м/с ШЕСТАКОВ В.І.
Обговорено на засіданні ПМГ
"__"__________

 
 

Цікаве

Загрузка...