WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Завдання і організація медичної служби армії і фронту - Реферат

Завдання і організація медичної служби армії і фронту - Реферат

3-х діб. Пропускна спроможність ОМЗ при скороченому обсязі до 1000 поранених за добу, при наданні кваліфікованої допомоги в повному обсязі - до 600 поранених за добу. Госпітальне відділення кожного РМГ розгортається на 50 ліжок (за ОМО - 100 ліжок), команда видужуючих складає 150 чоловік (в кожній РМГ - по 75 чол.).
Загальна чисельність особового складу ОМЗ - 175 чол. (в т.ч. - 35 офіцерів, із них - 3 організатора, 16 хірургів, 6 терапевтів, 2 стоматологи і 2 анестезіологи).
Матеріально-технічне оснащення ОМЗ:
" 16 вантажних автомобілів;
" 14 санітарних автомобілів (УАЗ-452-а або АС-66);
" 2 автомобілі УАЗ-469 (для управління);
" автоцистерни, причепи, 2 електростанції, 2 радіостанції, комутатор зв'язку, похідні кухні і інше.
Принципіальна схема розгортання і роботи РМГ ОМЗ практично аналогічнаОмедБ.
Загін медичного підсилення
У складі загону медичного підсилення є:
" 2 медичні розподільчі групи;
" 4 загальнохірургічні;
" 2 опікові;
" 2 офтальмологічні;
" 2 психоневрологічні;
" 2 токсико-радіологічні
Всього: 14 груп підсилення
Загін медичного підсилення в основному використовується для роботи в ОмедБ чи ОМЗ, чим збільшують можливості цих формувань у проведенні сортування поранених хворих, а також надання їм кваліфікованої медичної допомоги. Наявність в цих групах певних лікарів-спеціалістів (офтальмологів, токсикологів, психоневрологів і т. ін.), які відсутні у штатній структурі ОмедБ і ОМЗ, дає можливість суттєво підвищити рівень медичного сортування значної групи поранених і хворих та надання їм певного виду кваліфікованої допомоги.
На медичні розподільчі групи ставляться специфічні завдання, а саме:
" безперервний збір даних медичної, тактичної і тилової обстановки на напрямку бойових дій армії;
" керівництво медичною розвідкою;
" розподіл сил і засобів медичної служби армії відповідно до рішення НМС А;
" рівномірний розподіл потоків поранених на ОМЗ і ОмедБ дивізій А;
" систематичні доповіді НМС А про обстановку;
" передача розпоряджень НМС А начальникам медичних служб дивізій, командирам ОМЗ, СЕЗ і АСР;
" організація евакуації поранених і хворих в лікувальні заклади фронту.
Автомобільна санітарна рота (АСР) армії
Автосанітарна рота армії призначена для підсилення санітарно-транспортних підрозділів ОМЗ і ОмедБ, а також для евакуації поранених і хворих з ОМЗ і ОмедБ в лікувальні заклади фронту. Санітарний транспорт АСР може також використовуватись для евакуації поранених і уражених безпосередньо з вогнищ (осередків) масових санітарних втрат.
В ході бойових дій санітарні автомобілі АСР можуть здійснювати доставку медичного майна медичного складу армії в медичні частини та підрозділи армії.
В склад АСР входять:
" командир роти, заступник командира з виховної роботи, старшина роти;
" відділення регулювання - 4 чоловіки;
" 2 санітарних взводи легких санітарних автомобілів (УАЗ-452-а) по 24 автомобілі в кожному;
" 1 санітарний взвод важких автомобілів (санітарних автобусів) - 24 автомобілі;
" майстерня технічного обслуговування (рухома).
Всього в АСР - 149 чоловік особового складу. Евакуаційні можливості АСР в залежності від типу автомобілів, якими вона буде укомплектована, можуть коливатись від 850 до 1200 поранених і хворих за 1 рейс.
Санітарно-епідеміологічний загін (СЕЗ)
СЕЗ - є протиепідемічним закладом армії, призначеним для проведення санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів у військах і на тилових об'єктах. Підрозділи СЕЗ можуть використовуватись для проведення кваліфікованої санітарно-епідеміологічної розвідки, а також для підсилення медичної служби дивізії. СЕЗ також є тиловим консультативним центром всього протиепідемічного захисту армії. В лабораторіях СЕЗ може проводитись кваліфікована експертиза та дослідження ( бактеріологічні, санітарно-гігієнічні, санітарно-хімічні, токсикологічні, вірусологічні). Підрозділи СЕЗ безпосередньо приймають участь у виявлені частин і з'єднань, які потрапили під дію бактеріологічного зараження, визначають вид бактеріальних (біологічних) засобів, які застосував противник, приймають участь в проведенні режимних (обсервація, карантин) та інших заходів відповідно до обстановок, які склалися.
Основними підрозділами СЕЗ є:
" управління;
" рухома санітарно-епідеміологічна лабораторія типу "А";
" дві рухомі санітарно-епідеміологічні лабораторії типу "Б";
" поливочно- дезинфекційний взвод;
" ізоляційно-карантинне відділення;
" відділення варки середовищ;
" віварій;
" підрозділи обслуговування.
Рухома санітарно-епідеміологічна лабораторія типу "А" використовується для проведення санітарно-гігієнічних, радіометричних, токсикологічних, бактеріологічних і вірусологічних лабораторних досліджень. В складі лабораторії є старші лікарі-спеціалісти (епідеміолог, 3 бактеріологи, вірусолог, спеціаліст з особливо небезпечних хвороб, гігієніст, зоолог), а також хімік-аналітик, лаборанти, санітари і водій.
Рухомі санітарно-епідеміологічні лабораторії типу "Б" використовують для проведення кваліфікованої санітарно-епідеміологічної розвідки та здійснення санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів у військах.
На оснащенні лабораторій типу "А" і "Б" є польові медичні лабораторії на шасі автомобіля ЗІЛ-137 і причепа.
Інфекційно-карантинне відділення СЕЗ забезпечує організацію і проведення комплексу протиепідемічних заходів у військах, які потрапили в зону бактеріологічного (біологічного) нападу противника, а також на етапах медичної евакуації у випадках появи там хворих на особливо небезпечні інфекції.
В складі відділення є лікарі (епідеміолог, інфекціоніст), фельдшер, медичні сестри, санітари, повар, водій.
Поливочно-дезинфекційний взвод СЕЗ призначений для проведення санітарної обробки особового складу частин, з'єднань і закладів армії згідно з епідемічними показниками. Використовується взвод також при ліквідації наслідків застосування противником ЗМУ.
Очолює взвод фельдшер, якому підпорядковані санітарні

 
 

Цікаве

Загрузка...