WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в наступі - Реферат

Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в наступі - Реферат

рубежах;
- велику глибину завдань, широке застосування передових, рейдових загонів, а також тактичних повітряних десантів (десантно-штурмових підрозділів).
З отриманням даних про перехід полку до переслідування начальник медичної служби полку приймає рішення про організацію медичного забезпечення, в якому особлива увага приділяється:
- заходам по підготовці медичної служби полку до медичного забезпечення переслідування;
- визначенню завдань і місця підрозділів медичної служби в колонах полку, порядку їх пересування і роботи;
- організації медичного забезпечення передових рейдових загонів і тактичного повітряного десанту;
- організації евакуації поранених і хворих в ході переслідування.
Окремий медичний батальйон (ОМЗ) передбачений для розгортання в ході переслідування, зближується з військами і знаходиться в готовності до висування. При переході до переслідування медичні пункти батальйонів слідують за своїми батальйонами, медичні пункти полків переміщаються безпосередньо за головними підрозділами своїх полків.
В ході переслідування медичні пункти полків розгортаються як правило з вводом в бій своїх частин, окремий медичний батальйон (ОМЗ) - з вводом в бій головних сил дивізії.
Евакуація поранених і хворих при переслідуванні ведеться в розгорнуті медичні частини і підрозділи, що забезпечують майбутні бойові дії, а також в розгорнуті медичні частини і підрозділи, що розгортаються в ході переслідування. При відсутності можливості евакуації поранених і хворих з полку що веде переслідування, їх перевозять за собою. Для евакуації поранених і хворих при переслідуванні повинен залучатися повітряний транспорт.
При організації медичного забезпечення полку під час зустрічного бою необхідно врахувати:
- умови виникнення зустрічного бою (в ході маршу, при розвитку наступу, при проведенні контрудару (контратаки), при знищенні повітряного і морського десанту);
- характерні риси зустрічного бою (обмежений час на його організацію, швидке зближення сторін і ввід їх в бій з ходу, напружена боротьба за виграш часу, захват і утримання ініціативи, різкі і часті зміни обстановки, швидкий перебіг бойових дій, їх розгортання на широкому фронті і на велику глибину, наявність значних проміжків між частинами і відкритих флангів);
- організацію і ведення зустрічного бою;
- можливий характер застосування противником різних засобів ураження, організацію тилового забезпечення;
- характер послідовних дій полку;
- склад і станмедичної служби полку до початку зустрічного бою;
- задачі, що поставлені перед медичною службою;
- вказівки вищестоящого начальника медичної служби по організації медичного забезпечення.
Основні заходи по підготовці до медичного забезпечення зустрічного бою, як правило, проводяться своєчасно при підготовці частин до маршу, наступу чи до участі в контрударі. З прийняттям командиром полку рішення на зустрічний бій організація медичного забезпечення уточнюється.
Головні зусилля медичної служби зосереджуються на забезпечення передового загону (авангарду) і головних сил полку.
Передовий загін (авангард) і тактичний повітряний десант в залежності від їх складу посилюються необхідними силами і засобами вищестоящого начальника медичної служби. При цьому передовий загін в складі полку (батальйону) може посилюватися медичним взводом омедб (автоперев'язувальна) і санітарно-транспортними засобами, авангард у складі батальйону (роти) силами і засобами медичної служби для надання першої лікарської допомоги.
В зустрічному бою медичні пункти полків, пересуваються під прикриттям бойових частин (підрозділів), як і в наступі з висуненням із глибини з врахуванням конкретної обстановки.
Медичні пункти передового загону чи авангарду, як правило, розгортаються з вводом в бій його головних сил, як можна ближче до своїх військ.
Із зав'язкою зустрічного бою передовим загоном (авангардом) медичні підрозділи полку, як правило, зупиняються вздовж дороги (по маршрутах руху); санітарний транспорт полку і дивізії направляється в район дій передового загону (авангарду) для евакуації поранених і хворих. Начальник медичної служби полку в цей час на основі рішення командира полку уточнює своє рішення на організацію медичного забезпечення зустрічного бою.
З розгортанням головних сил полку для зустрічного бою медичний пункт полку розгортається, як правило, за бойовими порядками частин (підрозділів) першого ешелону, які діють на напрямку головного удару полку.
В зустрічному бою необхідно посилювати охорону і оборону підрозділів медичної служби, а також транспортних засобів з пораненими і хворими; медичні підрозділи повинні переміщуватись і розгортатися під прикриттям бойових підрозділів; при необхідності для їх охорони і оборони командуванням виділяються додаткові сили і засоби.
При виникненні зустрічного бою в ході наступу або контрудару (контратаки) його медичне забезпечення на початку бою, як правило, здійснюється наявним угрупуванням сил і засобів медичної служби полку.
При медичному забезпеченні зустрічного бою начальник медичної служби полку повинен передбачувати і проводити заходи по підготовці до забезпечення наступних бойових дій - переслідування противника або бою на утримання досягнутої межі.
При управлінні медичною службою в зустрічному бою особливу увагу приділяють постійному збору інформації про бойову обстановку, наявність поранених і хворих на медичних пунктах, про хід надання їм медичної допомоги та проведення евакуації, уточненню раніше прийнятих рішень, своєчасної постановки завдань підлеглим, як правило, шляхом передачі коротких розпоряджень.
ІІІ. Заключна частина.
Висновки: В лекції викладені основні принципи і методи медичного забезпечення полку в наступі. Успішне засвоєння основних положень організації медичного забезпечення полку в наступі буде сприяти організації медичного забезпечення в складних умовах сучасного бою.
Джерела інформації:
1. Военно-медицинская подготовка для студентов мединститутов /
Под ред. Ф.И.Комарова. - М.:Медицина.С.306-364.
2. Организация медицинского обеспечения частей и соединений /Под ред. М.Г.Иванова, О.С.Лобастова.- Л.: ВМА им. С.М.Кирова. 1984.С.
3. Наставление по медицинскому обеспечению сухопутных войск (соединение, часть, подразделение) на венное время. - М.: Военное издательство. 1987. С.
4. Загальна тактика. Навчальний посібник. - Тернопіль.: Укрмедкнига. 1999. С. 87-102.

 
 

Цікаве

Загрузка...