WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в наступі - Реферат

Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в наступі - Реферат

ураження. Ці заходи проводяться насамперед особовим складом постраждалих підрозділів шляхом надання само- і взаємодопомоги, а також рятувальними загонами, в склад яких включаються сили і засоби медичної служби (відділення збору і евакуації поранених МПП, МПБ, медичне майно: перев'язувальний матеріал, шини, антидоти, знеболюючі засоби, тощо).Медичний склад рятувального загону свою роботу будує так само, як при ліквідації осередків масового ураження при висуванні полку.
В ході бою підрозділи полку повинні долати значні ділянки місцевості, яка забруднена РР (ОР, БЗ). У зв'язку з цим в системі заходів медичної служби по захисту військ від зброї масового ураження особливого значення набуває контроль за станом, своєчасним і правильним використанням індивідуальних засобів захисту, а також засобів профілактики і надання першої медичної допомоги при ураженні ядерною, хімічною і бактеріологічною зброєю; контроль за станом і якістю часткової і повної санітарної обробки особового складу, дегазацією, дезактивацією і дезинфекцією техніки, обмундирування та інших засобів. Після виходу з бою начальник медичної служби полку організує обстеження і бере на облік осіб, які постраждали від радіоактивного опромінення, однак зберегли боєздатність.
Обсяг медичної допомоги на МПП і МПБ в наступальному бою залежить від конкретних умов, насамперед від тактичної обстановки і числа поранених і хворих. Як правило, при використанні противником тільки звичайних засобів ураження і при порівняно невеликих санітарних втратах на МПП надають першу лікарську допомогу, на МПБ - долікарську (фельдшерську) допомогу. У разі використання противником зброї масового ураження, поступленні великої кількості поранених і хворих на МПП і МПБ, частому їх переміщенні медична допомога обмежується наданням на МПП невідкладних заходів першої лікарської допомоги, на МПБ - першої медичної допомоги.
Обсяг медичної допомоги визначають для МПП начальник медичної служби дивізії, для МПБ - начальникмедичної служби полку. У випадку різкої зміни обстановки (поступленні поранених і хворих, що значно перевищує можливості МПП і МПБ по наданню встановленого обсягу медичної допомоги, вихід противника в район медичного пункту при нанесені контратаки) обсяг медичної допомоги може уточнювати начальник медичної служби полку, а також начальники медичних підрозділів з негайною доповіддю вищестоящому начальнику медичної служби.
Медична евакуація поранених і хворих із МПБ, місць зосередження їх на маршруті переміщення МПБ здійснюється начальником медичної служби полку і його приданими засобами, а з МПП - начальником медичної служби дивізії засобами останнього. Евакуаційно-транспортні засоби призначені для цієї мети, завчасно виділяються і висуваються в ході бою за медичними пунктами батальйонів першого ешелону полку і МПП. Поранених (хворих) після надання їм медичної допомоги евакуюють з МПБ на МПП, з МПП - в омедб (ОМЗ). Протипоказань до евакуації поранених і хворих в цій ланці медичної служби практично немає. Ось чому дуже важливо, щоб їм перед евакуацією була надана необхідна допомога, проведені заходи, які максимально послаблюють негативну дію транспортування (іммобілізація переломів, новокаїнові блокади, введення обезболюючих засобів, тощо). Крім цього на МПП при організації медичної евакуації з врахуванням стану потерпілих, необхідно визначити вид транспорту, яким вони будуть доставлятися на послідуючий етап медичної евакуації. Як правило, важкопоранені і поранені середньої важкості евакуюються санітарними автомобілями, легкопоранені - транспортом загального призначення. Інфекційні хворі евакуюються санітарним транспортом окремо від поранених.
Інколи, в залежності від обстановки, санітарно-транспортні засоби, які призначені для евакуації поранених і хворих, доцільно використовувати централізовано і попередньо не надавати батальйонам (полкам), а утримувати в одному місці: полкові при МПП, дивізійні при омедб (ОМЗ). Начальник медичної служби дивізії (полку), знаючи обстановку, завантаженість медичних пунктів (кількість поранених на маршрутах переміщення МПБ) може використовувати засоби для одномоментного і послідовного звільнення медичних пунктів і перш за все тих, які перевантажені пораненими і хворими, відстали від забезпечуючих підрозділів і підлягають переміщенню.
В ході наступу і особливо при бою в глибині оборони противника на незнайомій території важливого значення набувають санітарно-гігієнічні і протиепідемічні заходи. Силами і засобами медичної служби рот, батальйонних і полкових медичних пунктів ведеться безперервна медична розвідка з метою вияснення санітарно-епідемічного стану району, який залишив противник, та інших факторів обстановки, які можуть вплинути на санітарно-епідемічний стан підрозділів полку і використання засобів медичної служби.
Успішне рішення завдань медичного забезпечення полку в наступі можливе при чіткому оперативному і безперервному управлінні медичною службою в бою. Управління медичною службою здійснює начальник медичної служби полку. Основою для управління є рішення командира на організацію наступального бою, вказівки начальника медичної служби дивізії і вироблене з врахуванням цього рішення начальника медичної служби полку з організації медичного забезпечення наступального бою. Основні положення тилового забезпечення наступального бою доводяться до підлеглих, а також для командирів підрозділів в частині, що до них відноситься.
В ході бою начальник медичної служби полку активно збирає відомості про бойову і медичну обстановку, підтримує безперервний зв'язок з підлеглими, начальниками медичної служби приданих і сусідніх частин. З врахуванням зміни обстановки уточнює завдання підлеглим, використовуючи для цього засоби зв'язку, водіїв санітарних автомобілів, тощо.
4.Організація медичного забезпечення полку при переслідуванні і в зустрічному бою.
При організації медичного забезпечення переслідування необхідно враховувати:
- умови виникнення переслідування (в результаті успішного розвитку в наступі, зустрічного бою чи навмисного відходу противника);
- засіб переслідування (з фронту, по шляхам паралельно напрямку відходу противника, комбінованим засобом - одночасно з фронту і паралельно напрямку);
- ведення переслідування безперервно вдень і вночі, в будь-яку погоду з використанням як можна більшої кількості шляхів, паралельно напрямку відходу противника; стрімке просування військ в поєднанні з боями на окремих

 
 

Цікаве

Загрузка...