WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в наступі - Реферат

Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в наступі - Реферат


Реферат на тему:
Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в наступі
Кількість годин: 2
Оснащення: таблиці - 2
1. Організація медичного забезпечення полку в наступі.
2. Похідний порядок частини при здійсненні маршу в передбаченні зустрічного бою.
План
№ п/п С т р у к т у р а Розподіл часу Технічні засоби
І
ІІ
ІІІ Вступ
Актуальність теми.
Мета лекції.
Основна частина
1. Санітарні втрати полку в наступі.
2. Заходи, які проводяться медичною службою в період підготовки до наступу. Оформлення плану медичного забезпе-чення механізованого полку в наступі.
3. Медичне забезпечення полку в наступі при висуванні з глибини і на протязі наступу, а також в наступі на противника, який захищається з положення безпосереднього зіткнення з ним.
4. Організація медичного забезпечення полку при переслідуванні і в зустрічному бою.
Заключна частина
Висновки. 5 хв.
10 хв.
20 хв.
35 хв.
15 хв.
5 хв.
Т- 1
Т-2
І. Вступ
Актуальність теми: Наступ - вид бою, який проводиться з метою розгрому (знищення) противника і оволодіння важливими районами (рубежами, об'єктами місцевості). В залежності від обстановки і поставлених завдань, наступ може вестися на противника, який обороняється, наступає або відходить.
Наступ на противника, який займає підготовлену оборону, здійснюється з положення безпосереднього зіткнення з ним, а на противника, який поспіхом перейшов до оборони з висуванням з глибини.
Організація медичного забезпечення полку в наступі буде визначатися:
- способом прориву оборони противника (з ходу, з вихідного положення);
- побудовою бойового порядку, глибиною бойових завдань, темпом наступу;
- можливістю різких і швидких змін обстановки.
Мета лекції: Ознайомити студентів з організацією медичного забезпечення механізованого полку в наступі.
ІІ Основна частина.
1. Санітарні втрати полку в наступі.
На роботу медичної служби в бою значно впливатиме величина, структура і характер санітарних втрат. В наступальному бою розміри санітарних втрат зазнають значних коливань і залежать від характеру і степені напруженості бойових дій, завдань, які вирішує полк, його місця в бойовому порядку дивізії, масштабів застосування противником зброї масового ураження, степені інженерного обладнання місцевості, наявності в особового складу індивідуальних засобів захисту та вміння користуватися ними.
З матеріалів різних операцій періоду Великої Вітчизняної війни, середньодобові втрати від вогнепальної зброї становили 8-12% особового складу. В окремих боях ці коливання були ще більш різними - від 1% до 25% за добу бою.
Сучасний наступальний бій характеризується більшою рішучістю, стрімким розвитком бойових дій а, отже більш мінливою обстановкою. В сучасному бою війська можуть наступати більш високими темпами і на більшу глибину, чим в період другої світової війни. Наявність на озброєнні сучасних армій засобів масового ураження може призвести до одномоментного виникнення у військах масових втрат.
В сучасному наступальному бою при застосуванні тільки звичайних видів зброї санітарні втрати за добу можуть складати 10-15% кількості особового складу.
В умовах застосування зброї масового ураження, санітарні втрати полку від звичайних видів зброї можуть складати 5-7%, від ядерної зброї - 17-25%, від хімічної зброї і токсинів - 3-8%, хворими - 0,1%. В цілому за добу бою при наступі санітарні втрати можуть складати 25-40% кількості особового складу.
При плануванні медичного забезпечення бойових дій військ важливо не тільки визначити можливу величину санітарних втрат, але й їх розподілення по рубежах, бойових завданнях, елементам бойової побудови військ. В другій світовій війні в ході бою найбільше число санітарних втрат, як правило, відмічалось в перший день при прориві головної смуги оборони противника і значно зменшувалось при дії в глибині його оборони. В сучасних умовах в залежності від завдань, які вирішуються полком і тактики дій противника, який обороняється найбільші санітарні втрати можна очікувати при прориві передового району оборони бригади і позиції бригадних резервів противника.
Якщо всі санітарні втрати механізованого (танкового) полку від звичайних видів зброї за добу бою при наступі прийняти за 100%, то 60% з них можуть складати при виконанні найближчого завдання, а 40% - при виконанні подальшого завдання.
При прогнозуванні величини санітарних втрат, а також оцінці втрат, доцільно визначити і їх структуру, так як вона безпосередньо впливає на обсяг і зміст медичної допомоги. Порівняльні дані щодо структури вогнепальних уражень за досвідом другої світової війни 1941-1945 р.р., війни в Афганістані 1979-1989р.р. та локальних війн другої половини ХХ століття подано в таблиці № 1.
Таблиця № 1.
Локалізація поранень Друга світова війна 1941-1945 р.р. Війна в Афганістані 1979-1989р.р. Локальні війни другої половини ХХ ст.
Голова 14,8 22,6 14,5
Груди 11,9 9,6 9,9
Живіт і таз 9,2 10,4
Верхні кінцівки 26,5 20,6 28,6
Нижні кінцівки 37,6 37,9 37,9
Суттєво зростуть, порівняно з минулими війнами, втрати від звичайних видів зброї. При цьому збільшиться питома вага важких та вкрай важких поранень, опіків.
З досвіду другої світової війни з загального числа санітарних втрат легкопоранені складали менше половини, поранені середньої важкості - стільки ж і важкопоранені - не менше 15%. Частота виникнення травматичного шоку рівнялась 10-12% від загального числа поранених.
Приведені показники є усередненими, і в залежності від виду бою, характеру засобів ураження, які застосовувались, вони зазнавали значних коливань. Безперечно, в умовах сучасного бою, в зв'язку із змінами, які відбулися в засобах ураження, в тому числі і звичайних, число осіб, які потребують медичної допомоги по життєвих показаннях, в протишокових заходах, а також у виносі і вивозі з поля бою, значно зросте. У зв'язку з важкістю і складністю поранень збільшується і час для надання медичної допомоги одному пораненому.
2.Заходи, які проводяться медичною службою в період підготовки до бою. Оформлення плану медичного забезпечення механізованого полку в наступі.
Успішне забезпечення наступу в багато чому залежить від якості, своєчасності і повноти заходів, які проводить медична служба в підготовчий період. В той же час перелік цих заходів і повнота їх виконання визначаються

 
 

Цікаве