WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в обороні - Реферат

Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в обороні - Реферат

числі, при переміщенні МПБ розпорядженням начальника медичної служби полку поранених із ротних опорних пунктів евакуюють безпосередньо на медичний пункт свого або сусіднього полку. На період переміщення МПП по вказівці начальника медичної служби дивізії евакуація поранених і хворих з підрозділів полку здійснюється на медичні пункти сусідніх полків, або ж на полки другого ешелону, спеціальних частин або безпосередньо в ОМедБ. Для звільнення медичних пунктів від поранених і хворих виділяється додатковий санітарний і загальновійськовий транспорт.
Переміщення медичних пунктів в новий район здійснюється тільки з дозволу відповідного командира. В надзвичайних обставинах, при безпосередній загрозі виходу противника в район розгорнутого медичного пункту або при сильній вогневій дії противника у відсутності можливості доповісти командиру про обстановку. Переміщення медичних пунктів може бути здійснено розпорядженням начальника медичної служби полку або начальникамедичного пункту. При цьому приймаються міри як до найшвидшої доповіді командиру і старшому медичному начальнику про переміщення МПП.
При проведенні контратаки - підрозділи підсилюються засобами збору і евакуації поранених, санітарні інструктори рот, МПБ висуваються за своїми підрозділами, медичну допомогу пораненим надають на коротких зупинках, розшук і збір їх організовують з урахуванням конкретної обстановки.
В ході оборонного бою начальник медичної служби полку активно збирає дані про тактичну, медичну обстановку. Особливу увагу звертає на організацію лікувально-евакуаційних заходів в підрозділах, які здійснюють відхід під дією противника, в контратакуючих підрозділах, при ліквідації наслідків застосування противником зброї масового поранення.
Організація медичного забезпечення підрозділів, що діють в смузі забезпечення в якості передового загону. А також на передовій позиції, здійснюється з урахуванням ряду особливостей їх дії. Ці підрозділи ведуть бойові дії, як правило, на широкому фронті, на значній відстані від головних сил і при відкритих флангах.
Ведення бойових дій при цьому супроводжується з відходом підрозділів в тил. Тому першочергове значення набуває швидкий розшук поранених на полі бою, надання їм першої медичної допомоги і вивіз /виніс/ на медичні пункти. Для проведення цих заходів медична служба підрозділів, що обороняють смугу забезпечення /передову позицію/, підсилюється силами і засобами старшого начальника медичної служби. В окремо діючому батальйоні (роті) створюються умови для надання першої лікарської (долікарської) допомоги. До початку бою медичні підрозділи із засобами підсилення розміщуються за бойовими порядками забезпечуємих підрозділів і при їх відході переміщаються в тил на раніше підготовлені і оснащені майданчики. Евакуація поранених і хворих з підрозділів, що обороняються в смузі забезпечення (на передовій позиції), проводиться на медичний пункт одного з полків першого ешелону дивізії або безпосередньо в омедб.
4.Оформлення плану першого забезпечення
механізованого полку в обороні.
Одним із важливих етапів роботи начальника медичної служби полку при підготовці медичної служби до майбутнього бою є оформлення плану медичного забезпечення. План медичного забезпечення полку - це сформульоване і узгоджене рішення начальника медичної служби полку, оформлене на робочій карті чи схемі, підписане виконавцем і затверджене командиром полку.
Він являється основним документом планування діяльності медичної служби частини; по можливості він повинен відображати усі найбільш важливі питання організації медичного забезпечення військ в бою, що передбачається.
План складається з двох частин :
- графічної;
- текстової (пояснювальна записка, легенда, таблиці).
В плані повинні бути відображені такі основні розділи :
1.Завдання медичної служби полку.
2.Можливі санітарні втрати по видам зброї та їх розподіл по періодам бою.
3.Організація лікувально-евакуаційних заходів, зокрема, потреба та забезпеченість силами та засобами медичної служби; об сяг медичної допомоги; рубежі (місця) і строки розгортання медичних пунктів, сил та засобів медичної служби; резерв сил і засобів медичної служби; його склад, місце зосередження і порядок використання, маневр силами і засобами медичної служби в ході бою.
4.Організація санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів (порядок проведення медичної розвідки, основні санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи).
5.Заходи медичної служби по захисту військ від зброї масового ураження. Охорона та оборона медичних підрозділів.
6.Порядок забезпечення медичним майном.
7.Організація управління і зв язку медичної служби (місце знаходження начальника медичної служби, його заступника, порядок здійснення зв язку, терміни подачі донесень).
Графічно в плані відображається все те, що можна позначити загальноприйнятими умовними тактичними знаками: накреслення переднього краю свого та противника, розмежувальної лінії з сусідами, райони розташування підрозділів полку, місця розгортання та знаходження медичних пунктів, шляхи підвозу і евакуації, місце розташування омедб, радіаційна та хімічна обстановка.
В пояснювальній записці відображається все те, що не можна позначити умовними знаками :
" обсяг медичної допомоги;
" основні заходи по участі в ліквідації наслідків застосування противником зброї масового ураження;
" порядок використання санітарного транспорту та порожняку транспорту підвозу для евакуації поранених і хворих;
" завдання та організація медичної розвідки;
" спеціальні заходи по покращенню санітарно-гігієнічного стану і попередженню інфекційної захворюваності;
" заходи по забезпеченню взаємодії між підрозділами медичної служби, використання резерву;
" організація зв'язку та управління медичною службою;
" дають таблиці розрахунку санітарних втрат і розрахунок потреби в силах і засобах медичної служби.
Пояснювальна записка і таблиці оформлюються в робочому зошиті начальника медичної служби.
ІІІ Заключна частина
Висновки : В лекції викладені основні принципи організації медичного забезпечення механізованого полку в обороні. Успішне засвоєння основних положень буде сприяти чіткій роботі медичної служби механізованого полку.
Джерела інформації:
1.Организация медицинского обеспечения частей и соединений /Под ред. М.Г.Иванова, О.С.Лобастова. - Л.: ВМА, 1984. С.
2.Наставление по медицинскому обеспечению боевых действий Сухопутных войск /соединение, часть, подразделение/ 1987. С.
3.Военно-медицинская подготовка для студентов мединститутов /Под ред. Ф.И.Комарова. - М. : Медицина, 1984. С. 337-351.

 
 

Цікаве

Загрузка...