WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в обороні - Реферат

Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в обороні - Реферат

в повному обсязі і долікарська допомога, оскільки санітарні втрати в цей період невиликі, а умови роботи медичних пунктів сприятливі. В цей же період в полк прибувають сили і засоби підсилення старшого медичного начальника. Їм ставлять конкретні завдання і розприділяють по підрозділам чи залишають в резерві начальника медичної служби полку. Зміст санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів визначається санітарно-епідемічною обстановкою в полку і району його дій, кліматичними, географічними умовами і часом року.
В період підготовки до оборони, як правило проводяться санітарна обробка особового складу, профілактичні щеплення, посилюється санітарний нагляд за харчуванням, водозабезпеченням, розміщеннямвійськ і станом оборонних споруд.
Перелік лікувально-профілактичних заходів визначається обстановкою і перш за все тривалістю підготовчого періоду. Якщо дозволяє обстановка, проводиться медичний огляд особового складу. В першу чергу оглядають осіб, які зазнали дії іонізуючого опромінення, виявляють хворих, і тим що потребують проводять амбулаторне лікування. Хворих, які потребують стаціонарного лікування, направляють в ОМедБ.
В цей період також здійснюється підготовка до проведення заходів медичної служби щодо захисту особового складу від зброї масового ураження. Перш за все виділяють медичний склад і санітарний транспорт для участі в лікувально-евакуаційних заходах при ліквідації осередків масового ураження, створюють резерв медичного майна для надання першої медичної допомоги ураженим в осередках масових санітарних втрат. Особовий склад забезпечується індивідуальними засобами профілактики і надання першої медичної допомоги при ураженнях. З ним проводять практичні заняття щодо правилам користування цими засобами та наданню само-і взаємодопомоги на полі бою при сучасній травмі.
Медичне забезпечення підрозділів, які обороняють передову позицію (яка створюється на відстані 6-8 км від переднього краю оборони полку) проводять силами та засобами медичної служби цих підрозділів; його організують начальники медичної служби полків, в складі яких вони знаходяться. Медичні пости рот вказаних підрозділів розташовуються в пристосованих сховищах в глибині своїх опорних пунктів. Для забезпечення своєчасного надання медичної допомоги, збору і вивозу поранених в ці підрозділи можуть направлятися сили і засоби з підрозділів збору та евакуації поранених МПП.
3.Організація медичного забезпечення полку в ході оборони, при відході, бою в оточенні і виході з оточення.
В ході оборонного бою першочергового значення набуває організація швидкого виносу і вивозу поранених з поля бою, надання їм першої медичної допомоги та евакуація на етапи медичної евакуації.
Санітарні інструктори рот і стрільці-санітари взводів отримують інформацію від командирів рот і взводів про появу поранених в підрозділах, використовуючи оборонні споруди, ротні і взводні укриття, захисні властивості місцевості, скритно наближаються до них, надають першу медичну допомогу, укривають від повторних уражень. Особливо старанно обстежують можливі місця знаходження поранених: завали, зруйновані оборонні споруди і т.д. При необхідності до цієї роботи залучається особовий склад підрозділів.
Санітари-носії, санітари і особовий склад, що виділений командирами, виносять поранених з місць укриття до постів санітарного транспорту, а інколи і на МПБ. Якщо обстановка не дозволяє виносити поранених безпосередньо до ПСТ, то їх доставляють на медичний пост роти. Тут вони перебувають тимчасово, до появи можливості здійснити їх виніс до місць стоянки санітарного транспорту чи на МПБ. З ПСТ поранених евакуюють на МПБ, де їм надається долікарська допомога. Після отримання допомоги їх евакуюють на МПП транспортом останнього. На МПП в залежності від обстановки пораненим і хворим надають першу лікарську допомогу в повному або скороченому обсязі, а деколи і долікарську (фельдшерську) допомогу. Транспортом дивізії їх евакуюють в омедб.
У випадку вклинення противника в оборону наших військ приймаються невідкладні заходи для забезпечення вивозу /виносу/ всіх поранених з поля бою. Для цього використовується не тільки сили і засоби медичної служби, підрозділів, що відходять і придані начальником медичної служби полку і дивізії, а також особовий склад, транспорт і бойові машини цих підрозділів. В період відходу особливу увагу приділяють охороні і обороні медичних пунктів, поранених і хворих, що вивозяться з поля бою.
Лікувально-евакуаційні заходи при ліквідації наслідків застосування противником зброї масового ураження проводяться особовим складом підрозділів, які зазнали дії, а також рятувальним загоном. В склад загону, як правило включають медичний склад підрозділів збору і евакуації МПП і омедб з необхідним медичним майном і санітарним транспортом. В осередках масових уражень перша медична допомога надається в порядку само-і взаємодопомоги, а найбільш важкопораненим-санітарними інструкторами, санітарами і стрільцями-санітарами. З осередків поранені і ураженні вивозяться на МПП або безпосередньо в омедб.
Медичний склад при діях в зонах радіоактивного зараження в суху погоду в пішому порядку на відкритих машинах надіває респіратори, захисні плащі, панчохи і рукавиці, в зонах хімічного і бактеріального зараження - протигази, захисні плащі, панчохи і рукавиці. В сиру погоду при діях в зонах радіоактивного зараження застосовуються тільки засоби захисту шкіри.
В обороні не завжди можна наблизити МПП, омедб до осередку масового ураження внаслідок загрози захоплення противником цих районів. Вони, як правило будуть розвертатись на значній відстані, в стороні від можливого головного удару противника. В зв язку з цим поранені і ураженні підлягають практично одномоментній евакуації із осередків ураження.
МПП роботу по наданню медичної допомоги в цих умовах організовує в залежності від конкретної обстановки. Обсяг медичної допомоги як правило, скорочується до невідкладних заходів першої лікарської допомоги і навіть долікарської (фельдшерської). Медичне сортування нерідко буде проводитись на автомобілях, в ході її виділяють поранених, які не можуть бути евакуйовані на наступний етап медичної евакуації без надання медичної допомоги на МПП. Решту пораненим, безпосередньо на транспорті, що їх доставив проводять невідкладні медичні маніпуляції (введення антидотів, серцевих і дихальних стимуляторів, знеболюючих засобів, виправлення пов язок, шин і т.д.) які забезпечують їх подальше транспортування.
У випадку відходу військ, що обороняються і переміщенні медичних пунктів безперервність в наданні медичної допомоги досягається, як правило, переключенням потоку поранених на інші етапи медичної евакуації (маневр потоком евакуюючих). В тому

 
 

Цікаве

Загрузка...