WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в обороні - Реферат

Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в обороні - Реферат


Реферат на тему:
Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в обороні.
?
Кількість годин: 2
Оснащення : таблиці - 1
Організація медичного забезпечення полку в обороні
План
№ пп С т р у к т у р а Розподіл часу Технічні засоби
І
ІІ
ІІІ Вступ
Актуальність теми.
Мета лекції.
Основна частина
1.Умови, які визначають організацію медичного забезпечення полку в обороні. Можлива величина та структура санітарних втрат.
2.Організація медичного забезпечення полку в період підготовки до оборони.
3.Організація медичного забезпечення полку в ході оборони, при відході, бою в оточенні і виході з оточення.
4.Оформлення плану медичного забезпечення механізованого полку в обороні.
Заключна частина
Висновки. 5 хв.
25 хв.
15 хв.
20 хв.
20 хв.
5 хв.
Т-1
І Вступ .
Актуальність теми : Оборона - вид бою, який застосовується військами з метою зриву чи відбиття наступу переважаючих сил противника, нанесення йому значних втрат, утримання важливих районів місцевості та створення тим самим сприятливих умов для переходу в рішучий наступ.
Оборона, являється вимушеним, тимчасовим видом бойових дій і використовується як правило при недостачі сил і засобів чи необхідності вибрати час для їх накопичення і створення умов для наступного переходу в наступ. Ось чому при організації медичного забезпечення оборонного бою необхідно так використовувати сили і засоби медичної служби і організувати їх роботу, щоб із переходом наших військ у наступ вони змогли вирішувати свої завдання в новій обстановці без суттєвої зміни діючої системи медичного забезпечення. Це можна досягти лише при чіткій організації розшуку поранених на полі бою, своєчасному наданні їм медичної допомоги і евакуації, а також наявністі резерву сил і засобів медичної служби.
Мета лекції: Ознайомити студентів з організацією медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в обороні.
?
ІІ Основна частина.
1.Умови, які визначають організацію медичного забезпечення полку в обороні. Можлива величина та структура санітарних втрат.
Умови діяльності медичної служби полку в обороні визначаються в значній мірі тим, як здійснюється підготовка та організація оборони. Полк до оборони може переходити завчасно або в ході бою. Частіше всього перехід до оборони буде здійснюватися в умовах безпосереднього зіткнення з противником в ході наступу для закріплення захоплених районів, прикриття флангів, для відбиття контратаки переважаючих сил противника, при невдалому результаті зустрічного бою. Підготовка оборони і її медичне забезпечення в цьому випадку буде здійснюватися в стислі строки, нерідко при одночасному забезпеченні відбиття вже початого наступу противника. Тут дуже важливо діючу систему лікувально евакуаційних, санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів привести в мінімально короткі строки у відповідність з конкретною обстановкою без порушення безперервності в наданні медичної допомоги пораненим і хворим. Це можливо при знанні начальником медичної служби полку обстановки, правильної її оцінки і своєчасному прийнятті рішення на медичне забезпечення оборонного бою.
Більш сприятливі умови для медичної служби будуть складуватись при завчасному переході полку до оборони і відсутності безпосереднього зіткнення з противником. В цьому випадку, як правило, є достатньо часу для організації медичного забезпечення обороного бою, ефективного використання захисних властивостей місцевості при розгортанні етапів медичної евакуації, для вибору і підготовки шляхів вивозу /виносу/ поранених з поля бою, обладнання медичних пунктів в інженерному відношенні.
Побудова оборони відіграє виключно важливу роль у використанні сил і засобів медичної служби. В обороні полку призначається ділянка (до 10 км по фрону і до 12 км в глибину), батальйону - район (до 5 км по фронту і до 3 км в глибину), роті - опорний пункт (1,5км по фронту і до 1км в глибину), взводу - опорний пункт (до 400м по фронту і до 300м в глибину) . Розташування сил та засобів медичної служби на такій великій площі ускладнює організацію медичного забезпечення військ, особливо проведення маневру та керування підрозділами медичної служби. Значні розміри ділянки оборони полку та можливості вклинення противника визначають необхідність розгортання медичних пунктів в обороні, в стороні від ймовірного напрямку головного удару противника у важко доступних для танків районах та на більшій відстані від лінії фронту, чим в наступі. Враховуючи те що в ході бою може виникнути необхідність пересування медичних пунктів слід своєчасно вибрати (як правило за наступною обороною межею) та обладнати запасні майданчики.
Не менш важливо також забезпечити швидкий розшук, збір і вивезення (винесення) поранених з поля бою, одномоментну їх евакуацію з районів, що знаходяться під загрозою захоплення противником.
Противник в ході наступу може вклинюватися в оборону і заставити на даному напрямку відійти війська, що обороняють. При відході з утриманого рубежу може виникнути необхідність у проведенні надзвичайних заходів щодо евакуації поранених, (одномоментна масова евакуація, використання для евакуації бойової техніки, винесення поранених особовим складом відступаючих підрозділів).
Застосування сучасних засобів ураження і перш за все зброї масового ураження може призвести до виникнення масових санітарних втрат, значних зон зараження РР, ОР і БЗ, руйнуванню оборонних споруд, шляхів підвозу і евакуації. Все це зумовлює необхідність проведення заходів з підвищення живучості медичних підрозділів шляхом їх вмілого розміщення на місцевості і укриття; створення резерву сил і засобів медичної служби утримання його в готовності до вирішення раптово виникаючих завдань; підготовка медичного складу до роботи на місцевості, яка заражена РР, ОР, БЗ; забезпечення його засобами для витягування поранених і хворих з важкодоступних місць.
Кліматичні і географічні умови конкретного театру воєнних дій також чинять істотний вплив на організацію оборонного бою і його медичне забезпечення. Для медичної служби важливо у повній мірі оцінити і врахувати ці особливості.
При тривалому перебуванні військ в обороні виникає небезпека погіршення санітарно-гігієнічного та епідемічного стану займаної ними місцевості і оборонних споруд. Тому в обороні медична служба поряд з лікувально-евакуаційними заходами повинна приділяти велику увагу проведенню санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів.
В ході оборонного бою в результаті ударів, нанесених по противнику,

 
 

Цікаве