WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Польове розміщення військ - Реферат

Польове розміщення військ - Реферат


Реферат на тему:
Польове розміщення військ
Розрізняють казармине та польове розташування військ. Для завдань медичної служби належить вибір ділянки під планування табору і оцінка перебування особового складу в польових спорудах. Нижче на наводимо методику контролю за перебуванням військовослужбовців у польових гарматизованих сховищах. Сховища - колективний засіб захисту військовослужбовців від несприятливих факторів у бойовій обстановці.
Сховище складається з основного приміщення задовжки 4-6м., завширшки 0,9-1,9м. і заввишки 1,6-22,1м. у середині сховища установлюють фільтровентиляції, агрегат, опалювальний прилад і побутове обладнання. За тим повітропостачання сховища поділять:
1. вентильовані,
2. регенерацією повітря
3. невентильовані
Фільтровентиляційне обладнання складається з фільтровентиляційного агрегату типу ФВА - 100 або ФВА - 50, повітрозабірного та захисного пристроїв, засобів герометизації - герметичних дверей у тамбурі й завіси в передтамбурі. Цей агрегат призначений для очищення повітря від найдрібніших частинок та радіоактивного пилу, що залишилися в ньому після проходження фільтра грубої очистки й сітчастого олійного фільтра, а також від отруйних речовин(ОР)та бактеріальних засобів і для подавання чистого повітря в сховища. Повітря очишчюється в фільтрах - поглиначах, що діють як протигазова коробка. Повітря подається у сховища повітропроводами за допомогою вентилятора з електричним або ручним проиладом. Для визначення умов перебування військовослужбовців у проектованих та діючих вентильовани сховищах можна використовувати такі формули:
Військові умови відбуваються в таких умовах:
1. Екстремальні умови
2. Військова гігієна
Польові жилища будуються по типових проектах, схемах на ділянках з сухим грунтом, поблизу води і доріг. На достатньому віддаленні від промислових об'єктів, на достатньому віддаленні від промислових об'єктів з розрахунком удобств охорони та оборони.
Особливості польового розміщення військ
1. На полігонах
2. Поквартирне
3. Змішане
Вимоги
" Чиста, щільна з доброю фільтрацією
" Сухою не затопленою
" Супіщаними, рівна до режиму 0,4-10%
" Добре провітреною і повернутої до південної сторони
" Живописний ліс і водойми
" Мати сприятливі умови для водопостачання
" Знаходитись вище місць забрудненої води
" З нівітряної сторони від забруднюючого об'єкту
" Розміщатись біля населеного пункту
" Достатньо за розмірами
Існує 4-ри способи польового розміщення.
1. В учбових центрах
2. Бивачне
3. Поквартирне
4. Змішане
В учбових центрах війська розміщені в спеціальних будівлях. Перш за все воно повинно бути близько до стаціонару, або до лагерів.
Особливості польового розміщення.
З гігієнічної точки зору польове розміщення має наступні особливості:
" Тимчасовий характер розміщення
" Зниження рівнякомунального обслуговування
" Слабка охорона від надзвичайних ситуацій погодних умов
" Постійний контакт з землею
" Не постачання води і харчування
Тимчасовий характер польового розміщення обумовлений бойовою обстановкою, забороняється на тих місцях будувати будинки а також у тому районі. А також війська повинні дотримуватися особистої гігієни. При розміщенні в польових жилищах можуть складатися не приємні умови, які можуть сприяти виникненню багатьох інфекційним захворювань. Гігієнічна характеристика полягає в тому що повинен бути постійний контроль медичної служби, який складається з таких основних вимог:
1. Розміщення військ
2. Харчування
3. Водопостачання фізичний стан
4. Умови праці
5. Стан здоров'я
6. Масове перевезення
7. Очистка полю бою
8. Експертизу на радіоактивні речовини і бактерії
Вибір того чи іншого виду польового розміщення залежить від того яка погода і який сезон і скільки будівельного матеріалу.
Лагерні палатки
Установлюються на гніздах, які знаходяться над земльою на 0,6-0,7м. Навкруг гнізда виривають канаву для того щоб стікала вода. Підлога палатки переважно земляна на висоті 0,4-0,5м. Зимові палатки отоплюються переносними печами.
Для короткочасного перебування військ використовують шалаші з гілок, соломи, і інших матеріалів які попадаютьпід руки. Шалаші бувають двохскатні і конусні. Шалашами вигідно користуватися літом, але і зимою вони добре захищають від вітру і холоду.
Снігові покриття
Використовують для відпочинку зимою коли немає матеріалів для побудови інших видів польових жилищ. В них може підтримуватися температура 2-3 градуси по Цельсію.
Заслони і нівіси
" Жардини
" Брезент
" Хвоя, листя
" Вогнище
" Курені
Заслони і навіси представляють собою наклонні стіни. Встановлюються в основному з обох сторін площадки. В основному в холодні часи в шалашах, заслонках і сніжних хижинах розпалюють вогонь. В районах де часто попадає сонце, встановлюють навіси з матеріалів які попадають під руки. А найбільш ефективними є землянки для польового розміщення. Це вкриття катлаванного типу глибиною до 2м. з одним і двома скатами.
Стіни ошивають дощками, землянка має тамбор з двома дверями і протилежної сторони вікно. З надгірної сторони відкривається водовідвідна канава. При високому стоянні грунтових вод бідують водопротічні колодці. Землянки можуть бути герметизовані для захисту від ОМП.
Є можливість підтримувати постійну температуру повітря. Якщо мала кубатура землянок при великій кількості содат, заселення скоро поширюється в повітрі вуглекислий газ, і пара в воді.
Особливості перебування особистого складу
1. Малий об'м повітря
V=S=S x K
2. Забруднення поверхневими газами
3. Перехолодження військового складу
4. Труднощі водопостачання
5. Харчування чистота

 
 

Цікаве