WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Сучасні види зброї та їх вплив на величину санітарних втрат - Реферат

Сучасні види зброї та їх вплив на величину санітарних втрат - Реферат

вогнепального поранення. Застосування кулькових бомб, куль масового калібру, стріловидних уражаючих елементів привело до появи множинних важких поранень, багатоосколкових переломів, поранень з розтрощеними тканинами і з неправильною топографією раневого каналу.
Значне зростання санітарних втрат від звичайної зброї зумовлене прийняттям останнім часом на озброєння високоточних засобів ураження і боєприпасів об'ємного вибуху, які мають властивість поражати цілі на всю глибину оперативного розташування військ. При цьому необхідно відмітити, що застосування цих видів зброї викличе інакший перерозподіл санітарних втрат в часі і просторі. З перших днів і годин значні втрати можуть понести війська не тільки першого ешелону, але й розташовані на оперативній глибині. Внаслідок цього необхідно враховувати значного зближення рівня санітарних втрат у військах першого і другого ешелонів. Стають очевидними зміни структури санітарних втрат. Так, за деякими даними, при проведенні бойових дій з застосуванням тільки звичайної зброї, близько 50 % санітарних втрат складуть від високоточної зброї. Причому, ці санітарні втрати будуть розташовані на великій площі.
Санітарні втрати під час сучасного бою з застосуванням тільки звичайної зброї, в тому числі його нових систем, суттєво зміняться і в якісному відношенні: очікується різке збільшення питомої ваги важких і дуже важких уражень механотермічного і контузійного характеру, включаючи ураження паренхіматозних органів і інших внутрішніх органів, особливо від боєприпасів об'ємного вибуху.
Так, санітарні втрати особового складу від боєприпасів з об'ємно-детонуючою сумішшю (ОДС) по важкості характеризуються такою структурою: ураження легкого ступеню - 45 %, середньої важкості - 40 %, важки - 10 %, крайньо важкі - 5 %. Доля комбінованих уражень складає до 20 %.
В структурі санітарних втрат від дії високоточної зброї (ВТЗ) передбачається перевага крайньо важких уражень (до 70 %), ураження важкого та середнього ступеня можуть скласти біля 3 %, легкі - до 27 %.
Аналіз бойових санітарних втрат в локальних війнах останнього часу показав різке зростання категорії уражених з бойовою психічною травмою. За американськими даними, вони склали біля 20 %. Військовослужбовці втрачали боєздатність на 2-3 дні, а в деяких випадках і набагато більше.
Таким чином, застосування нових засобів ураження і зв'язані з цим зміни у способах і характері збройної боротьби обумовлюють по-перше, значне збільшення санітарних втрат перш за все за рахунок військ, які знаходяться на оперативній глибині; по-друге, якісні зміни характеру поранень і уражень, різкий ріст числа військовослужбовців, які потребують невідкладних і трудомістких методів інтенсивної терапії і протишокових заходів, починаючи безпосередньо з поля бою.
Санітарні втрати від запалювальних засобів
Сучасні запалювальні суміші характеризуються високою ефективністю ураження. Вони створюються на основі бензину і гасу. Для надання їм більшої в'язкості до них добавляють різні згущуючі речовини. Температура горіння суміші досягає 1000-1200 . Добавка до запалювальної суміші порошків металів магнію, алюмінію, дозволяють підвищити температуру горіння до 1600 .
Для застосування запалювальних сумішей в іноземних арміях використовують ранцеві, самохідні і танкові вогнемети, авіаційні запалювальні боєприпаси і інші засоби. Вони здатні знищувати живу силу і техніку на великих площах. Так, дальність вогнеметання американського танкового вогнемета досягає 270 м. При використанні авіаційних бомб вогнесуміш розкидується до декількох сот квадратних метрів і говорить протягом 10-15 хвилин.
Сучасні запалювальні суміші викликають при попаданні на людину важкі ураження. На відкритих частинах тіла виникають важкі опіки, як правило, 3-4 ступенів. Поряд з опіками шкіри, запалювальна суміш викликає опіки верхніх дихальних шляхів, що часто приводить до розвитку набряку легень. Відмічається, що при горінні напалму протягом 15-20 хвилин 35 % уражених гине у вогнищі горіння, 62 % - до 4-го дня після опіків, тобто загальна летальність складає до 97 %. Характерною особливістю уражень напалмом та іншими запалювальними сумішами є швидкий розвиток тяжкого шоку, виведення з якого буде дуже важким.
Якщо в ВВВ доля обпечених не перевищувала 0,5-1 % санітарних втрат (втанкових військах - 3-5 %), то в сучасних операціях у зв'язку з можливістю широкого застосування в'язких запалюючих сумішей питома вага обпечених може вирости в декілька разів і досягати 8-12 і більше процентів від загальної кількості санітарних втрат військ від звичайних засобів ураження (за даними проведених досліджень питома вага обпечених в загальній кількості санітарних втрат армії в наступі при застосуванні тільки звичайних видів зброї, може скласти 28-32 %).
Отже, підводячи підсумки, можна сказати, що санітарні втрати в полку та дивізії в різних видах бою можуть бути такими:
Види зброї Наступ Оборона
Полк Дивізія Полк Дивізія
Ядерна зброя 20-40 % 10-36 % 15-30 % 4-25 %
Хімічна зброя 4-6 % 2-4 % 5-8 % 4-8 %
Вогнепальна зброя 12-18 % 5-10 % 10-15 % 4-6 %
Хворі 0,08-0,1 % 0,08-0,1 % 0,08-0,1 % 0,08-0,1 %
ВСЬОГО: 37-65 % 18-51 % 31-54 % 14-40 %
Різноманітність сучасних бойових уражень, їх складна лікувально-евакуаційна характеристика передбачає великі труднощі в сортуванні, наданні медичної допомоги та лікуванні уражених.
ЗАКЛЮЧЕННЯ
З основних висновків вищесказаного слід підкреслити, що головним фактором в медичній обстановці при сучасному веденні бойових дій буде одномоментне виникнення осередків масових санітарних втрат різноманітної структури з виключно важкими, складними і в більшості випадків комбінованими ураженнями. Його вплив на організацію медзабезпечення буде виражатися в наступному:
1. Масовість санітарних втрат призведе до різкого збільшення об'єму роботи усіх ланок медслужби в діючий армії. Необхідність забезпечення сучасною медичною допомогою дуже великої кількості поранених і хворих, їх швидкої евакуації з зони бойових дій і осередків масових санітарних втрат на медпункти і лікувальні заклади потребує застосування нових організаційних форм і методів роботи медслужби, які суттєво відрізняються від тих, що застосовувались раніше у минулих війнах.
2. Одномоментне виникнення декількох осередків масових санітарних втрат як у районі стикуванні наших військ з противником, так і по всій смузі фронту, яка протягається на сотні кілометрів, потребує наявності в достатній кількості рухомих сил і засобів медслужби, які здатні в найкоротші строки висунутися в такі осередки для проведення лікувально-профілактичних і евакуаційних заходів.
3. Висока важкість пошкоджень, складність і різноманітність структури бойової травми викликають необхідність підготовки особового складу медслужби до надання меддопомоги при різних видах бойової патології, в т.ч., при таких ураженнях, які в минулих війнах не зустрічались або зустрічались рідко, наприклад, променева хвороба, ураження ОР нервово-паралітичного типу, ураження БЗ, поширені тяжкі опіки.
а) Література
3. Підручник "Військово-медична підготовка". Ф.І. Комаров, Медицина,
1984 р.
4. "Ядерна зброя". Посібник для офіцерів, 1988 р.
5. "Втрати у минулих війнах" 1756-1918 р.р. Довідкова книга. Медгіз, 1974 р. Камінський Л.С., Новосельський С.А.
6. "Зарубіжний військовий огляд" " 8, 1989 р.
Військово-медичний журнал № 5, 1990 р., № 7, 1991 р

 
 

Цікаве

Загрузка...