WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Сучасні види зброї та їх вплив на величину санітарних втрат - Реферат

Сучасні види зброї та їх вплив на величину санітарних втрат - Реферат

автомобілі, не являються надійним захистом від ударної хвилі, так як повітря, яке рухається з великою швидкістю може відкидати об'єкти техніки на значні відстані і спричиняти серйозні ушкодження під час удару об землю.
2. Уражаюча дія світлового випромінювання
Джерелом світлового випромінювання під час ядерного вибуху є сферичні форми, зона, що світиться (вогнева куля).
Ураження людини можливе в результаті безпосередньої дії світлового випромінювання на шкірні покрови - світлові первинні опіки. А також в результаті загорання одягу і оточуючих предметів - вторинні опіки.
Опіки від світлового випромінювання за своїм характером мало чим відрізняються від звичайних опіків вогнем, окропом, парою. Опіки від ультрафіолетової частини спектру з'являються звичайно через декілька годин по типу сонячних опіків.
Уражаюча дія світлового випромінювання визначається світловим імпульсом або кількістю світлової енергії, яка падає на 1 см2 поверхні, що перпендикулярна до напрямку розширення випромінювання за весь час випромінювання. Вимірюється в калоріях на кв. см.
Ступінь опіків в залежності від світлового імпульсу
І ст. - при імпульсі 2-4 кал/см2;
ІІ ст. - при імпульсі 4-10 кал/см2;
ІІІ ст. - при імпульсі 10-15 кал/см2;
ІУ ст. - при імпульсі більше 15 кал/см2.
Опіки від ядерного вибуху мають такі особливості:
" профільний характер - виникають на тій стороні тіла, яка повернена до місця вибуху;
" займають значні площі тіла;
" різноманітні по важкості ураження (відкриті частини тіла мають більшу важкість ураження.
безпосередньо дія світлового випромінювання на око може викликати опіки переднього відділу ока і його придатків, опік сітківки і осліплення. може виникнути тимчасове, зворотне осліплення внаслідок розкладу зорового пурпуру, яке триває від декількох хвилин до декількох днів.
особливо небезпечним для ураження органа зору світлове випромінювання вночі, так як чутливість ока в темряві у 2000 разів більше, ніж на світлі, а діаметр зіниці у 4 рази більше , ніж вдень. за іноземними даними під час вибуху, у порядку досліджень ядерної бомби потужністю в І мгт, на висоті 76 км вночі опіки сітківки у кроликів спостерігались на відділі 500 км.
Структура санітарних втрат від ядерної зброї буде залежати від таких умов:
" від потужності вибуху - з зростанням потужності збільшується кількість втрат. Але доля уражених проникаючою радіацією зменшується, а при великих - мегатонних вибухах - таких уражених в числі санітарних втрат може і не бути; проникаюча радіація проявить свою дію тільки у зоні незворотних втрат, де усі уражені загинуть від ударної хвилі і світлового випромінювання;
" від виду вибуху - при наземних і підземних вибухах зростає кількість уражених проникаючою радіацією за рахунок радіоактивного зараження місцевості;
" від відстані до епіцентру вибуху - з збільшенням відстані дія уражаючих факторів зменшується;
" від ступеня захисту особового складу.
Оскільки всі уражаючі фактори діють одночасно, кожна людина, яка знаходиться у зоні її дії, може бути уражена, в залежності від перерахованих умов, одним, двома, або трьома уражаючими факторами, тобто отримати комбіноване ураження в різних співвідношеннях; питома вага таких уражених може досягати 85 % в загальній кількості санітарних втрат від ядерної зброї.
При застосуванні нейтронних боєприпасів у структурі санітарних втрат буде переважати гостра променева хвороба.
В. Розміри та структура санітарних втрат від хімічної зброї можуть коливатись в широкому діапазоні від кількох відсотків до 100. вони залежать від багатьох факторів. Визначальне місце серед них мають такі:
" раптовість застосування противником хімічної зброї;
" властивості, масштаб і спосіб застосування отруйних речовин;
" характер бойових дій і щільність військ на 1 км2;
" ступінь оснащення особового складу засобами протихімічного захисту;
" вміння особового складу військ користуватись засобами протихімічного захисту;
" метеорологічні умови та ін.
Дані періоду першої світової війни та пізніших часів свідчать про велике значення елементу раптовості застосування хімічної зброї. в тих випадках, коли цього досягала нападаюча сторона, весь особовий склад підрозділів, який попадав під вплив отруйних речовин, отримував стовідсоткове ураження. Елемент раптовості не втратив свого значення і в теперішній час. згідно з поглядами командування військ США, територія району цілі повинна бути заражена за
15-30 сек. особовий склад за цей час не встигне скористатись засобами захисту, навіть маючи їх, або використають протигази і захисні костюми пізно, коли токсичні дози отруйних речовин вже попадуть в організм і виникнуть ураження.
При відсутності моменту раптовості втрати від отруйних речовин будуть в кілька разів меншими.
Санітарні втрати багато в чому залежать від властивостей отруйних речовин і засобів їх застосування. Особливо великі втрати слід очікувати в умовах масованого застосування повітряним способом швидкодіючих високотоксичних отруйних речовин, таких, як зарин,
V - гази, психоміметичні речовини.
Серед загальних втрат від хімічної зброї кількість загиблих ("незворотні втрати") залежить, в основному, від типу застосованої противником отруйної речовини. У випадку застосування отруйних речовин нервово-паралітичної діїта синільної кислоти відсоток незворотних втрат високий, при використанні іприту і фосгену - значно менший, а для уражень отруйними речовинами, які тимчасово виводять людину із ладу (подразнюючі, сльозоточиві та психохімічні отруйні речовини), такі випадки взагалі не характерні.
Серед санітарних втрат питома вага важкоуражених також буде різною: при застосуванні отруйних речовин типу зарин вони можуть складати більше 50 %, а при використанні іприту - значно менше половини.
Застосування отруйних речовин наземним або повітряним способом з допомогою металевих оболонок, споряджених детонаторами ударної дії і достатньою кількістю вибухових речовин не тільки для розкриття оболонки, але і для утворення дрібних осколків, може привести до того, що частина уражених піддіається комбінованому впливу - токсичному і травматичному. Вони будуть потребувати як терапевтичної (80-90 % випадків), так і хімічної допомоги.
Кількість людей, які опинились під впливом отруйних речовин, залежить від щільності військ на 1 км2.
Рівень захисту людини від хімічної зброї - важливий фактор, який визначає розміри структуру санітарних втрат. Для ілюстрації значення цього положення наводимо дані, які відносяться до зарину.
В США прийнято розрізняти чотири ступеня захищеності людини до моменту застосування зарину:
1. Війська в протигазах. Санітарні втрати будуть мінімальними - в межах до 15 %.
2. Війська забезпечені протигазами і добре вміють користуватись ними, але в момент застосування отруйних речовин не скористалися засобами захисту.
3. Війська забезпечені протигазами, але погано навчені ними користуватися.
4. Війська без протигазів. Допускається, що при цьому можна уразити до 80 % незахищеного особового складу.
Отже, втрати будуть різними в залежності від рівня захищеності військ: в одних випадках вони будуть втрачати 4-10-15 %, а в інших - майже весь особовий склад.
Метеорологічні умови також впливають певним чином на організм людини та стійкість отруйних речовин у зовнішньому середовищі, що відбивається на розмірах санітарних втрат і їх структурі.
3. МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ

 
 

Цікаве

Загрузка...