WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Сучасні види зброї та їх вплив на величину санітарних втрат - Реферат

Сучасні види зброї та їх вплив на величину санітарних втрат - Реферат

високоточної зброї є принцип "постріл - ураження". Для застосування ВТЗ використовуються РУК, РВК. Усі типи розвідувально-ударних комплексів мають однакову схему застосування, яка включає засоби знаходження цілей (виявлення цілей), наведення зброї, центр управління і обробки даних, засоби з автоматичним коректуванням траєкторії польоту до цілі.
Для прикладу розвідувально-ударний комплекс "Асол-Брейкер", призначений для розвідки і нанесення ударів по танкових угрупуваннях в районах їхнього зосередження, або на марші на глибину до
200-350 км, що приведе до значних санітарних втрат танкових екіпажів.
Важливим напрямком в удосконаленні звичайної зброї є зростання масштабів застосування запалювальних сумішей. Починаючи з 1942 року більшу частину авіаційних бомб, які були скинуті англійськими і американськими льотчиками на німецькі міста, складали запалювальні суміші. У декотрих нальотах за одну ніч їх скидалось до мільйону, що складало 80-100 % бомбового завантаження літаків. 70-80 % зруйнувань у містах були викликані пожежами від запалювальних боєприпасів. Бомбардування Дрездена і Гамбурга призвели до жертв, які можуть бути порівняні з наслідками ядерних ударів по Хіросімі і Нагасакі.
У війні проти Кореї (1950-52 р.р.) вперше у великих кількостях американці почали застосовувати напалм. Здійснюючи в середньому 700-800 літако-вильотів за добу американська авіація скинула понад 200 тис. напалмових бомб.
Серед сучасних запалювальних речовин використовують напалм, терміти, пірогелі, білий фосфор.
При дії на особовий склад запалювальні речовини викликають як світлове випромінювання ядерного вибуху - термічні опіки.
Ураження напалмом має ряд особливостей.
По-перше, він прилипає до шкіри людини. Це зумовлено тривалою дією високої температури і глибокого ураження не тільки шкіри, але "глибокорозташованих" органів, м'язів, кісток. На місці опіку у перші години, як правило, виникає важкий щільний струп, біля якого розвивається різкий набряк тканин. Відтворення струпу проходить дуже повільно і закінчується лише до початку другого місяця, і на повне заживлення навіть невеликої рани потрібно 2 або 3 місяці.
По-друге, в результаті надзвичайно сильного больового подразнення часто вже у перші 30-60 сек. розвивається різке збудження (еректильна фаза шоку), яка потім переходить у фазу важкого торпідного шоку.
Третьою особливістю дії напалма є те, що одночасно виникають опіки верхніх дихальних шляхів, ураження легень і загальне отруєння організму.
Розпечене повітря небезпечно для людей на відстані 100 м з підвітряного боку від місця горіння великих мас напалму.
З навітряної сторони теплове випромінювання відчуваєьтся на 40-50 м.
Температура повітря поблизу полум'я може досягати 500 С, а між вогнищами горіння - біля 100 С. Небезпечність ураження тут зберігається протягом 10 хв.
У деяких випадках можливе отруєння людей із-за різкого зниження кисню в повітрі. На 1 кг напалму витрачається 3-5 кг кисню, тобто стільки, скільки його знаходиться в 11,7 м3 повітря. Загибель людей може також відбуватися внаслідок утворення при горінні напалму уражаючих концентрацій окису вуглецю.
Важкі ураження напалмом частіше всього закінчуються смертю. (до 35 % у вогнищах його застосування, і більше 20 % - в медичних закладах).
Б. Ядерна (термоядерна) зброя.
Санітарні втрати від ЯЗ залежать у першу чергу від її уражаючих факторів.
Розглянемо дію кожного із уражаючих факторів ядерного вибуху на організм людини.
1.Уражаюча дія ядерної хвилі.
Ударна хвиля являє собою зону сильно стислого і нагрітого повітря, яка розповсюджується із надзвуковою швидкістю від місця вибуху. Її рух супроводжується громоподібним звуком.
Передня границя удрної хвиля називається фронтом ударної хвиля. Ударна хвиля складається з двох зон:
а - зона стиснення, де тиск вище атмосферного і може досягати поблизу від епіцентру вибуху десятків кг/см2, з відділенням швидко зменшується;
б - зона розрядження, де тиск нижче атмосферного. Величина розрядження не перевищує 0,3 кг/см2. зона розрядження переміщується безпосередньо за зоною стиснення, повітря в цій зоні рухається в напрямку до центру вибуху.
Уражуюча дія ударної хвилі визначається, в основному, величиною надлишкового тиску і часом дії, які залежать від потужності ядерного боєприпасу, виду вибуху і відстані від епіцентру вибуху.
Умовно вогнище вибуху в залежності від уражаючої дії надлишкового тиску ударної хвилі поділяється на 4 зони:
Перша зона з надлишковим тиском вище 1 кг/см2, характеризується смертельною травмою людей, які розташовані на відкритій місцевості і дуже важкою травмою - у сховищах.
Друга зона з надлишковим тиском 0,5-1 кг/см2, характеризується важкими травмами людей на відкритій місцевості і середніми - у сховищах.
Третя зона з надлишковим тиском 0,3-0,5 кг/см2 характеризується травмами середньої важкості у людей, розташованих на відкритій місцевості і легкими травмами - у сховищах.
Четверта зона з надлишковим текстом 0,1-0,3 кг/см2 - легкі травми дістануть люди на відкритій місцевості, сховища повністю захищають від травм.
Ураження ударною хвилею людей виникають в результаті:
" безпосередньої прямої дії надлишкового тиску та високої температури повітря;
" непрямої дії - травмування вторинними предметами, відкидання людини і удар її об землю, місцеві предмети, які навалюються в оборонних спорудах, підвалах, тощо.
Діючи на тіло людини, ударна хвиля призводить у ньому короткочасну деформацію, яка перетворюється в хвилю стискування, яка розповсюджується в тілі, як хвиля миттєвого стиску і розширення.
Дія хвилі. Під час дії хвилі деформація більше всього проявляється при переході від щільної тканини до органів, які містять повітря, у місцях прикріплення м'яких тканин до кісток, хрящів, а також у порожнинних органах, які містять рідину.
Ворганах, які заповнені рідиною і кров'ю під дією хвилі стиску виникає гідравлічний удар, який здатний розривати судини і органи. Діючи в організмі на тканини і органи різної щільності, ударна хвиля здатна викликати в них розриви, розділювання, переломи, множинні і обширні крововиливи і інші зміни.
Різкі коливання тиску (баротравма) в поєднанні з дією звукової хвилі (акустична травма) викликають ушкодження барабанної перетинки, середнього і внутрішнього вуха, може виникнути глухота і німота.
Частою травмою будуть контузії з втратою, затримкою пульсу, кровотечею з носу, вух.
Поблизу від епіцентру, які знаходяться в оборонних спорудах, підвалах, тунелях, танках можуть дістати опіки верхніх дихальних шляхів від гарячих газів, які проникають в ці приміщення. Надмірне пилеутворення може викликати задуху. На першому місці по частоті серед втрат від дії ударної хвилі будуть травми голови, на другому - травми кінцівок, на третьому - глухонімота, психоневрологічні реакції, на четвертому - травми грудей.
За матеріалами японської трагедії 60 % смертельних випадків було викликано ударною хвилею. Для захисту від ударної хвилі можливе використання найпростіших укриттів - траншей, ходів сполучення, окопів і т.ін., а також природних укриттів - ярів, зворотніх скатів висот. Ліпше всього захищають від ударної хвилі повністю закриті споруди. На відкритій місцевості уражаюча дія ударної хвилі може бути значно знижена, якщо до її приходу людина встигла лягти на землю.
Ступінь захисту людей у танках приблизно така ж, як і в траншеях. Інша бойова техніка - бронетранспортери,

 
 

Цікаве

Загрузка...