WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Сучасні види зброї та їх вплив на величину санітарних втрат - Реферат

Сучасні види зброї та їх вплив на величину санітарних втрат - Реферат

важкість клінічного перебігу значної частини ускладнень;
" відносна новизна і недостатня вивченість патогенезу, клініки терапії бойової терапевтичної травми, обумовлена відсутністю попереднього досвіду і труднощами з накопиченням його в мирний час.
Величина (розміри) санітарних втрат є одним з найважніших факторів, який істотно впливає на організацію медичного забезпечення військ. Об'єм медичної допомоги в медичних пунктах і лікувальних закладах, потреба в засобах збору і евакуації, в лікувальних закладах, в медичному майні та ін. знаходяться в прямій залежності від величини санітарних втрат військ у бою або операції. Тому в період планування медичного забезпечення бойових дій військ, а також у ході бою і операції оцінці очікуваних або наявних уже санітарних втрат приділяється велика увага.
На величину санітарних втрат впливають багаточисельні елементи обстановки, найважливішим з яких є: завдання військ і характер бойових дій, співвідношення сил і засобів сторін, властивості застосованих видів зброї, масштаби її застосування, ефективність і своєчасність використання засобів і способів захисту особового складу від уражаючої дії зброї, моральний стан військ, характер місцевості ступінь її інженерного обладнання та ніш. В зв'язку з цим розміри санітарних втрат війсь можуть значно коливатись.
Отже, для правильного визначення величини санітарних втрат у майбутньому бою або бойовій операції необхідно провести всебічний аналіз обстановки в кожному конкретному випадку. Разом з цим суттєву допомогу в прогнозуванні можливих втрат від звичайних видів зброї дає знання досвіду медичного забезпечення військ у ВВВ, локальних конфліктів (В'єтнам, Афганістан, Близький Схід, Чеченський конфлікт та інш.)
У період ВВВ полки за день наступального бою втрачали від 2 % до 20-25 % особового складу і більше.
В умовах сучасної війни величина бойових санітарних втрат буде коливатися у ще більших межах, особливо при застосуванні противником зброї масового ураження:
" при наступі - від 25 % до 50 %;
" в обороні - від 10 до 20 % чисельності особового складу полку.
Проведені в останні роки дослідження дозволили одержати дані про можливі санітарні втрати, які зв'язані з діями військ на зараженій радіоактивними речовинами місцевості. Величина їх може також коливатись в значних межах. Величина втрат від ХЗ і бактеріальних токсинів знаходиться в прямій залежності від ряду факторів найважливішими з яких є: масштаби, способи застосування ХЗ, раптовість, властивості отруйних речовин, досконалість системи протихімічного захисту військ, на зараженій площі, характер бойових дій, моральний і фізичний стан військ. Орієнтовні розрахунки дозволяють передбачити, що розміри санітарних втрат від ХЗ у полку можуть в середньому скласти: в наступі - 4-6 %, в обороні - 5-8 % чисельності особового складу за добу.
При плануванні медичного забезпечення не завжди вдається мати дані для розрахунку санітарних втрат. Тому необхідно в усіх випадках активно збирати дані про обстановку, які дозволяють визначити можливі санітарні втрати, а також рубежі і напрямки, де вони можуть бути найбільшими.
Крім цього, нестача вихідних даних для розгорнутої оцінки очікуваних втрат і стислі терміни планування медзабезпечення військ диктують необхідність застосування методик прискорених розрахунків, з якими ви познайомитесь на практичних заняттях.
Для начальника медслужби частини і з'єднання важливе значення має постійне знання і правильна оцінка, санітарних втрат, що вже виникли у ході бою, особливо в результаті застосування противником ядерної (хімічної) зброї. Начальник медслужби негайно приймає заходи для вияснення, у якій саме частині бойового порядку виникло вогнище масового ураження, яка потужність ядерного вибуху, або вид ОР і масштаб їх застосування.
2.ВПЛИВ УРАЖАЮЧОЇ ДІЇ СУЧАСНОЇ ЗБРОЇ НА ВЕЛИЧИНУ І СТРУКТУРУ САНІТАРНИХ ВТРАТ, ОРГАНІЗАЦІЮ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬК
А. Звичайна зброя. Уражаюча дія звичайної зброї залежить від її виду (вогнепальна, високоточна зброя, боєзапаси об'ємного вибуху, запалювальні суміші і т.інш.) і конструкції боєприпасу.
В удосконаленні звичайних засобів ураження можна простежити два чітко виражених напрямки.
По-перше, це підвищення потужності вибухів на основі досягнень хімії вибухових речовин.
По-друге, покращення конструкції боєприпасів і засобів їх доставки до цілі.
До взірців сучасної звичайної вогнепальної зброї відносяться:
" пістолети, автоматична зброя (автомати, кулемети);
" гвинтівки М 16АІ (напівавтомати США);
" артилерійські снаряди з стрілковими елементами;
" кульові і ананасні (касетні) бомби;
" боєприпаси об'ємної (вакуумної дії);
" високоточна зброя та ін.
Особливістю сучасних боєприпасів вибухової дії є запрограмоване формування під час вибуху осколків певної маси і розмірів, що забезпечує високу початкову швидкість польоту більшості осколків (1500-2000 м/с), зберігання достатньо високої швидкості польоту їх на великі відстані від місця вибуху.
Крім цього, збільшення площі ураження досягається застосуванням вибухів з направленим польотом осколків, використанням мін, які вибухають над поверхнею землі, касетних зарядів і бомб, заповненням боєприпасів готовими уражаючими елементами у виді кульок, стріл, кубиків і ін.). Частіше всього ураження такими елементами призводять до більш тяжкої патології, ніж це мало місце в минулому.
Кулькові і ананасні бомби викликають множинні поранення з невеликими, як правило, вхідними отворами. Кулі зменшеного калібру при попаданні в тканини гублять сталість положення, починають "кувиркатися", що викликає велику зону руйнування тканин вздовж раневого каналу. У зв'язку з цим, такі поранення досить часто ускладнюються шоком, маса нежиттєздатних тканин збільшується, ускладнюється первинна хірургічна обробка ран, збільшується небезпечність нагноєння рани, а також збільшується строк лікування і реабілітації поранених, дрібні кісткові уламки уражають магістральні судини і нерви.
В зв'язку з вищесказаним сучасна вогнепальна рана буде більш важкою, зростає питома вага множинних і поєднаних поранень, збільшиться частота поранень судин життєво важливих органів, поранення частіше будуть супроводжуватись шоком і кровотечею. За рахунок збільшеної сили вибуху мін, бомб, снарядів та ракет з тротиловим зарядом зросте кількість контужених серед ураженого особового складу.
Потреба уневідкладних заходах медичної допомоги при вогнепальних травмах значно зростає як безпосередньо на місці поранення, так і на передових етапах медичної евакуації.
Специфічними особливостями уражень новими видами вогнепальної зброї є: наявність великої зони зруйнування тканин за ходом раневого каналу, велика частота множинних поранень і об'єднаних пошкоджень. Ці особливості призведуть до складності діагностики, труднощам визначення сортувального призначення.
В боєприпасах об'ємного вибуху використовуються суміші метілацетілену, пропадієну і пропану з добавкою бутану або суміші на основі окису пропілену (етилену) і різних видів рідкого палива. Надлишковий тиск, що дорівнює 20-30 кг/см2, який виникає під час вибуху, здатний зруйнувати надміцні укриття і уражати особовий склад, який в них знаходиться.
Говорячи про уражуючу дію сучасної зброї і санітарні втрати від неї, потрібно особливо вказати на "високоточну зброю", до якої відносяться принципово нові системи зброї, т.зв. "точного" наведення, коректованого після пострілу.
Відмінною особливістю

 
 

Цікаве

Загрузка...