WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Навіщо молоді ПЛАСТ? - Реферат

Навіщо молоді ПЛАСТ? - Реферат

проведення пластових таборів не завжди є сталими. Виняток становлять вишкільні табори, які організуються для спеціалізаційного навчання, табори із всеукраїнським статусом і та-бори осередків, що мають власні таборові оселі чи землі.
Якщо табір організовують спільно декількаосередків, мож-ливо, Ваша дитина помандрує до сусіднього району чи області. Це вплине хіба що на можливість відвідин табору. Табори для новацтва проводяться в стаціонарних приміщеннях, для юнацтва - в шатрах.
Всеукраїнські та спеціалізовані табори дають можливість для індивідуальних зголошень. До них належать такі, як "Золота Булава", летунський, морський, мистецький та інші. Звичайно, це стосується вже старшого юнацтва.
Може трапитися нагода поїхати на пластовий табір до іншої країни. Це можливо, якщо Ви покриєте витрати на доїзд. Інколи ці витрати беруть на себе пластуни країни, де проходитиме табір. Пам'ятайте, що пластова постава Вашої дитини (поведінка, особисті осяги тощо) матиме при цьому велике значення.
Що діти робитимуть в таборі?
Програми таборів опрацьовуються відповідно до загальної ідеї табору. Для прикладу: новацтво у таборі "Країна сонячних зайчиків" допомагатиме казковим героям поборювати сили тем-ряви, а "захисники рідного вогнища" "помандрують" у минуле України; провідники юнацького табору "Легіон" використовують у програмі традиції Українського Січового Стрілецтва...
Таких прикладів можна наводити багато, адже кожен табір має щось своє, відмінне від інших, з притаманним тільки йому "чаром пластування". Все це таборовики переживають, здобуваючи знання та вміння через різноманітні мистецькі, спортивні, природничі, історичні вмілості.
Учасники табору перебувають під постійною медичною опікою;
це поряд з тим, що на один рій або гурток є 1 -2 постійних виховники.
Одночасно, табір вчить самообслуговуванню, зарадності, витривалості. Прогулянки та мандрівки допомагають виробляти впевненість у своїх силах. Вогники та ватри дають новацтву нагоду зустрітися з казкою, а в юнацтва плекають відчуття романтики.
І це - далеко не все. Сподіваюсь, Ви знайдете можливість і час побувати на пластовому таборі (тільки заздалегідь поцікавтесь про "батьківський день", щоб не перешкоджати заняттям). Тоді Ви самі дізнаєтесь і відчуєте, що таке пластовий табір.
Звідки ви це все вмієте?
Вчимося на вишколах, семінарах, тренінгах. Читаємо. Перекла-даємо з інших мов методичні посібники. Навчаємося через справу: проводимо виховні заняття; організовуємо табори, вишколи, конференції; опрацьовуємо відповідно до потреб часу та віку виховні прог-рами, методичні матеріали, періодичні видання, програми навчаль-них курсів (вишколів) для виховників, адміністраторів тощо.
Розпитуємо, ділимося досвідом, аналізуємо, фантазуємо, дис-кутуємо...
Хто вас фінансує?
Пласт як організація на місцевому, обласному та всеукраїнсь-кому рівнях для успішного ведення праці залучає кошти, отримані від членських внесків, добродійних пожертв, грантів різних фон-дів, цільових бюджетних надходжень.
Навіщо Пласт вам?
Для нас - це можливість навчатися, мати друзів в Україні і світі, бути корисними, повсякчас бачити результати своєї праці.
Маємо нагоду для професійного зросту, фізичного гарту. Наприклад, успішне проходження вишколу провідників морського пластування передбачає отримання сертифікату державного зразка, мандрівного табору - туристської категорії.
У Пласті ми маємо цікаве і добре товариство. Пласт - світ, в якому живуть наші родини, який захищає нас від негативних впливів сучасного суспільства; світ, в якому "ми дихаємо повітрям височини і теплом далекого сонця".
Де можна прочитати про Пласт?
В цій книжці.
В журналах "Юнацтво", "Пластовий Шлях", "В дорогу", "Пташеня", "ПІК" (№3 за 2000 рік), обласних, районних, місцевих часописах. В Історично-пластовому календарі (1997).
В посібниках "Орієнтовний зміст виховання в національній школі" (1996), "Українська система виховання: проблеми, перспективи" (1999).
У книгах Т. Самотулки "Історія України в іграх. Захисники рід-ного вогнища" (1995) та "Історія України в іграх. Отрок" (1998), Я. Луцького "З історії туристично-краєзнавчої роботи в Пласті" (1998), О. Сича "Пласт: нарис витоків історії сьогодення" (1999), Лорда Бейден-Пауела оф Ґівела "Пластування для хлопців" (1999), Б. Савчука "Український Пласт 1911-1939" (1996), Ю. Старосольського "Велика гра" (1995), "Пластовому довіднику" (1999).
Що це - Пласт?
Спробуйте відповісти на це питання разом з Вашою дитиною.
Додатки
Зі Статуту:
1.1. Молодіжна організація "Пласт - Національна Скаутська Організація України" (надалі - Пласт) - добровільна, неполітична, позаконфесійна, неприбуткова й незалежна всеукраїнська мо-лодіжна громадська організація, яка поширює свою діяльність на територію всієї України.
1.3. Пласт продовжує традиції Українського Пласту, засновано-го Олександром Тисовським, Іваном Чмолою та Петром Франком.
2.1. Мета Пласту - сприяти всебічному, патріотичному вихо-ванню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі; виховувати молодь на свідомих, відповідаль-них і повновартісних громадян місцевої, національної та світо-вої спільноти, провідників суспільства на ідейних засадах Плас-ту. Щоб осягнути цю мету, Пласт розвиває інтелектуальні, ро-зумові, соціальні і фізичні прикмети своїх членів; плекає серед молоді традиції її предків, передає знання і розуміння історії, культури та національних традицій.
2.2. Ідейні засади Пласту з'ясовані у Трьох Головних Обо-в'язках, Пластовій Присязі та Пластовому Законі.
а) Три Головні Обов'язки пластуна:
- бути вірним Богові й Україні;
- помагати іншим;
- жити за Пластовим Законом і слухатись пластового про-воду;
б) Пластова Присяга: "Присягаюсь своєю честю, що роби-тиму все, що в моїй силі, щоб бути вірним Богові й Україні, помагати іншим, жити за Пластовим Законом і слухатись плас-тового проводу";
в) Пластовий Закон:
1. Пластун словний.
2. Пластун сумлінний.
3. Пластун точний.
4. Пластун ощадний.
5. Пластун справедливий.
6. Пластун увічливий.
7. Пластун братерський і доброзичливий.
8. Пластун зрівноважений.
9. Пластун корисний.
10. Пластун слухняний пластовій старшині.
11. Пластун пильний.
12. Пластун дбає про своє здоров'я.
13. Пластун любить красу і дбає про неї.
14. Пластун завжди доброї гадки.
Основи виховання в УПН (із Правильника УПН) Новацька Обіцянка:
"Обіцяю: любити Бога й Україну, помагати іншим, дотримуватись Новацького Закону".
Новацький Закон:
1. Новак любить Бога й Україну.
2. Новак слухається батьків і виховників.
3. Новак робить добрі вчинки.
4. Новак дотримується правил у грі.
5. Новак старається бути щораз ліпшим.

 
 

Цікаве

Загрузка...