WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Навіщо молоді ПЛАСТ? - Реферат

Навіщо молоді ПЛАСТ? - Реферат

розуміння осягнути бажану мету буде неможливо.
Сконтактуйтеся з проводом місцевого пластового осередку та напишіть заяву про вступ Вашої дитини доорганізації. Якщо в осередку формується група віку Вашої дитини чи є можливість долучити її до вже існуючої, вам дадуть координати виховника або познайомлять з ним особисто.
Якщо такої можливості нема, вам доведеться зачекати. Пере-важно так трапляється через брак виховників, або ж Ви зголосилися посеред року. Щоб цього уникнути і дати дитині нагоду пласту-вати на рівні з однолітками, зголошуйтесь перед початком пласто-вого року, у серпні-вересні.
Якщо ж у Вашому місті чи селі нема пластового осередка - створіть його разом з Вашими знайомими для своїх дітей.
Коли можна дати до Пласту нашого меншого?
До Пласту можна належати від 6-річного віку до кінця життя. Якщо дитина приходить у віці 6-7 років, це дає їй кращі можливості для особистого росту в організації та змогу пройти всі ета-пи пластового життя.
За віком пластуни належать до таких груп, які ми назвали Уладами:
-> Улад Пластунів Новаків та Пластунок Новачок (УПН) - 6-11 років;
-> Улад Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок (УПЮ) - 11-18 років;
-> Улад Старших Пластунів і Плас-гунок (УСП) - 18-30 років;
-> Улад Пластунів Сеньйорів (УПС) - понад 30 років.
І ми можемо бути пластунами?
Так. Якщо Ви не були в новацтві та юнацтві, для вступу в Пласт Вам потрібно:
- зголоситися до місцевого пластового осередка або уповноваженого в регіоні;
- написати заяву встановленого зразка;
- обрати для себе ділянку праці в Пласті.
А що ми там будемо робити?
Залежно від Вашого бажання та можливостей: працювати з дітьми, допомагати іншим у такій праці, разом з іншими організовувати суспільні та внутрішньопластові заходи, табори, вчити-ся на вишколах, знаходити нових друзів у різних куточках України і не тільки, подорожувати, писати статті до місцевих та пласто-вих видань тощо. І Ваша дитина обов'язково підтримає Вас, ад-же мати батьків пластунів - це так чудово!
Нещодавно до однієї із станиць зголосилися батьки, дитина яких вже деякий час була в Пласті. Батько розповідав пізніше, як дочка (8 років) їх підбадьорювала: "Не журіться, що у вас так ма-ло відзначок; в мене колись їх взагалі не було!"
То існують цілі пластові родини?
Пластові родини з часом творять основу пластових частин та осе-редків. А їхнім дітям можна тільки по-доброму позаздрити! Трохи статистики: в Харкові є одна пластова сім'я, в Стрию - дві, в Івано-Франківську - чотири, у Львові - близько двадцяти... Як тут не згадати пластовий жарт: "Пласт - це організація батьків для дітей".
А якщо ми передумаємо?
Залишити Пласт можна коли завгодно. Для цього достатньо написати заяву відповідного змісту на ім'я проводу пластової станиці, до якої Ви належите. Крім того, потрібно ліквідувати всі заборгованості перед організацією (внески, майно тощо). Але пам'ятайте: повернутися до Пласту можна лише один раз, і тільки за згодою місцевого пластового осередка.
Що таке "станиця"?
Таку назву має місцевий пластовий осередок (наприклад: ста-ниця Київ). У Пласті Ви зустрінете ще деякі терміни:
- рій або гурток - група однолітків від 6 до 10 осіб в новацтві або юнацтві;
- гніздо або курінь - об'єднання 2-4 роїв або гуртків;
- братчик/сестричка - виховник в новацтві;
- друг/подруга - виховник в юнацтві;
- сходини - заняття рою або гуртка.
З часом Ви довідаєтеся інші слова, терміни та їхнє значення.
Чому ваші хустки різних кольорів?
В новацтві діти носять хустки жовтого кольору, (після проходження першого етапу програми пластування в УПН дитина стає "жовтодзюбом" - орлям, яке щойно народилося), в юнацтві - малинового (за кольором козацького стягу). В старшопластунстві та сеньйораті хустки відповідно зеленого та коричневого ко-льорів. Окрім того, курені мають право за погодженням з пластовим проводом обирати собі інші кольори хусток.
Хустка є частиною однострою - одягу пластунів, куди входять ще сорочка, шорти або спідниця, підколінки, беретка, шнурок із свистком, відзнаки.
Що діти роблять на сходинах?
Граються, співають, майструють, слухають, дискутують, ма-люють, сміються, вчаться в'язати вузли і знаходити шлях за зна-ками мандрівника... НЕ: дивляться телевізор, грають в комп'ю-терні ігри, байдикують.
Чому мій син каже, що він "їжак"?
Очевидно, тому, що його рій або гурток вибрав собі назву "їжаки". Вони могли назватися також, скажімо, "Яструбами", "Тиграми" або "Блискавицями". Остання назва більше властива дівочим роям чи гурткам, так само як "Ромашки", "Білочки" або "Ластівки".
Назва рою в новацтві пов'язана з назвою гнізда. Для прикла-ду: рої гнізд "Лісові Друзі", "Чарівний Ліс", "Лісова Пісня" матимуть виключно "лісові" назви. В юнацтві такої залежності не існує. Юнацький курінь обирає собі опікуна (патрона) з числа видатних українських діячів, тож матиме назву, для прикладу, "Курінь УПЮ-ок ім. Марійки Підгірянки".
Гнізда та курені мають також числа в реєстрі пластових частин України (пр.: гніздо ч.З "Лісові Бешкетники", курінь ч. 59 ім. С. Ленкавського).
Скільки все це коштує?
Після складення Заяви Вступу в новацтві (через 6-9 занять) Ваша дитина починає сплачувати членські внески. Про розмір щомісячних членських внесків Вам скажуть при написанні заяви. Внес-ки можуть сплачуватись щомісячно або щоквартально (відповідно до рішення проводу місцевого пластового осередка).
Одночасно Вас чекатимуть витрати на однострій та відзнаки (це можна придбати у пластовій крамничці), на дорогу до домівки (місця проведення занять), ручку, записник, виряддля малювання чи майстрування.
Влітку силами виховників осередка або округи проводиться двотижневий виховний табір. Його повна вартість для однієї дитини відповідає вартості 4-6-денного перебування в традиційному оздоровчому таборі. Переважно організатори табору полагоджують також справи доїзду до і з табору. Сприяють здешевленню табору благодійні спонсорські внески, про які дбають організатори і бать-ки учасників. Ваша підтримка в цій справі буде дуже доречною. Такі внески можуть допомогти відбути табір дитині, батьки якої не в змозі покрити повністю вартість її перебування в таборі.
Табори для юнацтва, як правило, дешевші, бо не потребують передовсім стаціонарних спальних приміщень. Проте, в такому разі Вам знадобляться намет, спимішок тощо.
Ваша особиста участь у таборі в якості інструктора або кухаря можлива і не потребує додаткових фінансових витрат.
Чи мій малий поїде на табір?
Так, якщо протягом року брав участь у всіх приписаних плас-тових заняттях (сходинах, прогулянках, мандрівках, змагах то-що). Табори є обов'язковою вимогою для переходу пластових виховних програм та здобуття пластових ступенів.
Де буде табір?
Місця

 
 

Цікаве

Загрузка...