WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Навіщо молоді ПЛАСТ? - Реферат

Навіщо молоді ПЛАСТ? - Реферат


Реферат на тему:
Навіщо молоді ПЛАСТ?
Пластування вчить вмінню радіти, радіти дрібним і великим, гарним, цікавим і веселим, - радіти життям.
Юрій Старосольський
У формі запитань та відповідей у книжці подано найактуальнішу інформацію про Пласт - Національну Скаутську Організацію України, її структуру, форми праці, життя пластунів в Україні та за її межами.
Хто такі пластуни?
Нещодавно я запропонувала відповісти на це питання учням однієї із шкіл Івано-Франківська. На їхню думку, пластуни - це звичайні люди, які мають "життєрадісні очі, червоні щічки та вуха як вуха", а їхньою найбільшою мрією є "зійти на Еверест" та "щоб Україна була могутньою державою".
Перших троє пластунів побували на Евересті у 1999 році. Збу-дувати могутню державу? Гадаю, що десять тисяч пластунів в усіх областях України та Криму зроблять для цього чимало. І Ви можете їм у цьому допомогти, адже могутність держави визнача-ється передовсім її молодим поколінням, нашими дітьми.
Пластуни - це те, що були піонери?
Плаcт - Український Скаутінґ - заснований у 1911 році Іваном Чмолою (студент Львівської Політехніки, пізніше - сотник УСС), Петром Франком (син Івана Франка, вчений-хімік) та Олександром Тисовським (викладач біології Академічної гімназії у Львові). Датою створення організації вважається 12 квітня 1912 року - день складення першої Пластової Присяги.
У той час в царській Росії існувала організація російських ска-утів. В 1922 році Надія Крупська, дружина вождя російських комуністів Леніна, ініціювала створення за моделлю світового скаутінґу організації "піонерів". Фактично, це була ідеологічна структура при ЦК ВКП(б), завданням якої було виховання молодого покоління в дусі вірності партії, ненависті до "класових ворогів". Після її утворення скаутську організацію було ліквідовано, а тисячі скаутмайстрів знищено.
Це не єдиний такий приклад. Нацистський "гітлерюґенд" - ще одна із спроб використання скаутської методи в інтересах політичної партії.
Пласт - неполітична та позаконфесійна організація. Основу пластової ідеології, за зразком скаутської, складають вірність Бо-гові й Україні, допомога іншим, життя в природі, самовиховання, дотримання Закону. Мета Пласту - виховання доброго грома-дянина, провідника суспільства в усіх сферах життя. Недарма тепер серед пластунів є Владика Любомир Гузар, історик Орест Субтельний та інші.
Пласт - це військова організація?
У 20-их роках сокальські пластуни вибралися на прогулянку по Волині. В одному із сіл їх зустріла дотепна жінка і запитала:
"А що то за військо в таких коротких штанах? То вас вже не вис-тачило на довші?" Хлопці відповіли: "Ми - українське військо. Мандруємо світом, переправляємося через ріки та моря, тому носимо короткі штани, - щоб не замочити".
Слово "пластун" - це відповідник англійського "скаут" (в перекладі - "розвідник"); вона походить від назви кубанських козаків-розвідників.
Пласт має дещо спільного з військом. Використання впоряду (спеціальних команд) допомагає втримувати лад під час мандрівок, святкувань, таборів та інших акцій. Однострій та відзнаки свід-чать про осяги пластуна, відбуті ним табори, обов'язки в організації;
за одностроєм пластуни впізнають скаутів інших країн.
Пластуни - це те саме, що скаути?
Скаутінґ, створений на межі ХІХ-ХХ століть як унікальна виховна система, має своїм завданням виховувати молодь на добрих громадян і щасливих людей, навчити жити в демократично-му суспільстві, дотримуючись загальнолюдських та християнських принципів вірності Богові і Батьківщині, допомоги іншим то-що. Перш за все він сприяє формуванню особистості, дає нагоду розвивати таланти, пізнавати себе.
Український Скаутінґ (Пласт) був створений як національний варіант англійського скаутінгу, що на той час швидко поширювався у світі. При цьому було використано досвід світового ска-утінгу та національні традиції українського народу.
Чи ви якось спілкуєтесь із скаутами в інших країнах?
Скаутський рух нараховує понад 25 мільйонів скаутів у близь-ко 170 національних скаутських організаціях.
З часу відродження в Україні у 1989 році офіційна делегація Пласту двічі брала участь у Всесвітньому Скаутському Джемборі - зустрічі скаутів всього світу (1995 р. - Голландія, 1999 р. - Чилі). Наступна така Зустріч відбудеться у 2003 році у Таїланді. Пластуни є постійними учасниками Джемборі в Європі, з'їздів польських гарцерів. радіоджемборі, інтернет-джемборі, маючи нагоду для спілкування із скаутами Голандії, Італії, Англії, Македонії та безлічі інших країн. Тільки в 1995-97 рр. члени Українського Пласту проходили стажування на таборах в Бельгії та Канаді, бу-ли учасниками семінарів скаутів Канади, Франції, Білорусі, Норвегії, Іспанії, Мароко.
Про Український Пласт писали у скаутських виданнях різних країн, в т.ч. Південної Африки, вістях з Тихоокеанського скаутсь-кого регіону. Можливість спілкуватись із скаутами в інших краї-нах дає Інтернет.
Що означає "СКОБ"?
Гаслом багатьох скаутських організацій світу є "Будь готовий" (Ве ргерагеd), яке означає, що кожен скаут повинен підготувати себе до того, щоб стати корисним громадянином своєї держави, завжди бути готовим виконати свій обов'язок перед Богом, держа-вою, іншими. Це гасло застосовуємо і ми: пластуни новаки і пластунки новачки вітаються "Готуйсь".
Починаючи з юнацтва, пластуни вітаються між собою "СКОБ", пригадуючи один одному, яким має бути пластун: Сильним, Красним, Обережним, Бистрим. Водночас, слово "скоб" є назвою поро-ди орла "скоб білохвостий", якого пластуни обрали своїм символом. Це птах величиною зі скельного орла, який живе у лісах біля великих рік. Українці здавна шанували орлів, вважаючи їх за сильних, відваж-них, мудрих, тому багато різних назв у Пласті запозичено з орлиного світу. Від 6-річного віку пластун "виростає" з "жовтодзюба" до "орляти", проходить проби "скобиного крила", "скобиноголету" та "скобиного хвату", щоб стати справжнім пластуном-скобом (все це назви пластових виховних програм та ступенів).
Вітаючись, пластуни подають один одному ліву руку (ту, що ближ-че до серця), як, зрештою, і всі скаути.
Де ще є Пласт?
Пласт поширений у всіх державах, де компактно живуть українці. Окрім України найчисленіші організації є в Австралії, Великобританії, Аргентині, Канаді, Німеччині, Польші, Словаччині, США. Є окремі пластові групи та пластуни-самітники у Бразилії, Латвії, Франції, Казахстані.
Чи до Пласту може прийти кожна дитина?
Так, якщо виховна мета та ідейні засади Пласту відповідають засадам виховання в сім'ї.
Як записати дитину до Пласту?
Спочатку Вам необхідно детальніше довідатися про виховну мету та ідейні основи Пласту. Адже протягом року діти перебувають у пластовому оточенні переважно 1,5 години на тиждень, тож без Вашої допомоги та

 
 

Цікаве