WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Що таке виживання, евакуація поранених з бойовища - Реферат

Що таке виживання, евакуація поранених з бойовища - Реферат


Реферат на тему:
Що таке виживання, евакуація поранених з бойовища
В теперішній час більшість людей на планеті Земля проживає у так званому "штучному середовищі існування" - сукупність створених людиною умов, які дозволяють лдині виживати й задовольняти більшість своїх матеріальних та духовних потреб. Наприклад комлекс міцних житлових об'єктів захищає людину від негоди й дає затишок; мережа доріг та транспорту дозволяє швидко пересуватися по місцевості у потрібну точку без суттєвих затрат власних сил; система накопичення та розповсюдження харчових запасів та води дозволяє у будь який час втамувати голод чи спрагу; система служб (медична допомога, міліція) дозволяють отримати кваліфіковану медичну допомогу, або захист у випадку ворожого посягання на життя і здоров'я.
За тисячоліття існування людина настільки звикла до штучного середовища існування, що опинившись наодинці з природою (вже природнім середовищем існування) людина потрапляє у відверто вороже середовище, яке загрожує його життю. В такі ситуації людина може потрапити у трьох випадках:
" під час природніх або рукотворних катастроф, які або повністю знищують, або сильно руйнують та дезорганізують штучне середовище існування - землетруси, повені, виверження вулканів, зсуви, селі, лавини, катастрофи на небезпечних рукотворних об'єктах, тощо;
" під час ведення бойових дій, коли штучне середовище існування зазнає значної шкоди та дезорганізації внаслідок спланованої діяльності людини - бомбардування, обстріли, засосування зброї масового ураження, тощо;
" при потраплянні людини внаслідок обставин в умови дикої природи поза межі штучного середовища існування.
Виживання являє собою комплекс дій, який дозволяє людині виживати і здійснювати продуктивну діяльність в умовах дикої природи або в ситуації знищення чи дезорганізації штучного середовища існування.
Виживання включає в себе навички здобування вогню, здобуванні і безпечного вживання води, облашутванняукриттів, які захищатимуть від негоди, орієнтування на місцевості без компасу й мапи, виготовлення знарядь праці, побуту та оборони, полювання і рибальство, безпечне вживання в їжу рослин і тварин, здобутих в дикій природі, навички поводження в умовах специфічної місцевості та клімату.
В умовах партизанської війни партизану часто доводиться жити у відриві від штучного середовища існування людей. Специфіка тактики партизанської війни не дозволяє довго залишатися у одному, тим паче цивілізованому місці. Ховаючись від безнастанних переслідувань партизан мусиить заходити у такі пущі й нетрі, де ніколи не ступала нога людини. Крім того, сам супротивник намагаючись взяти партизан мором, блокує всі місця проживання людей, щоб партизани не змогли відновити всій фізичний і психологічний стан у обжитих та звичних для людини місцях. Проте це не звільняє партизана від виконання завдання. Тому кожен партизан мусить володіти навичками виживання задля полегшення діяльності та приближення перемоги.
Евакуація поранених з бойовища
Якщо потерпілий не в змозі пересуватися самостійно, або при допомозі товариша, його переносять. Нижче подано кілька способів транспортування потерпілого без застосування спеціальних або імпровізованих нош. Слід пам'ятати, що спосіб транспортування пораненого залежить від характеру й місця поранення та загального стану потерпілого.
Мал. 1. Спосіб перенесення "один за одним".
Мал. 2. Перенесення способом "замок".
Мал. 3. так слід з'єднувати руки при перенесенні способом "замок".
Мал. 4. Відтягування пораненого на боці.
застосовується прпи евакуації під час бою або по прострілюємій місцевості.
Мал. 5. Способи евакуації одним вояком.
При складних травмах (складних переламах кінцівок, хребта) слід застосовувати ноші, щоб забезпечити повний спокій потерпілому.

 
 

Цікаве