WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Штурмові гвинтівки - Реферат

Штурмові гвинтівки - Реферат

єдине ціле, у поглиблення на його передній стінці уставляється зворотна пружина. Вісь каналу ствола й плечовий упор перебувають практично на одному рівні, що істотно підвищує стійкість зброї при веденні автоматичного вогню. Із цієї причини основа мушки й прицілу досить високо підняті над кришкою ствольної коробки.
Приціл секторний, нарізаний для ведення прицільного вогню на дальність до 800 метрів - поділки нанесені наприцільній планці. Кожна поділка відповідає зміні дальності до цілі на 50 метрів. Проріз і мушка трикутної форми, мушка захищена кільцеподібним намушником. Бойова вага автомата - 6 кілограмів. Темп стрільби - 470 пострілів у хвилину. Загальна довжина зброї становить 940 міліметрів, довжина ствола - 419 мм.
Живлення MP43 боєприпасами здійсню ється із приставного коробчатого магазина із дворядним розташуванням набоїв, такого ж, як й у дослідних зразків. Ємність магазина - 30 набоїв, вага спорядженого магазина - 1,1 кг. Горловина приймача магазина гофрована щоб уникнути її механічного вигину при ударах. Магазин споряджався зі стандартних пятинабійних обойм за допомогою особливої насадки - прискорювача заряджання, що надівалася на його горловину.
Спочатку MP 43 розроблявся для прийняття на озброєння " панцергренадерів " - стрільців мотопіхотних частин танкових дивізій німецької армії й військ СС. Після прийняття автомата на озброєння німці негайно прийнялися за його подальше вдосконалення. Незабаром з'явилася модифікація MP 43/I, що відрізнялася наявністю пристосувань для кріплення стандартного гвинтівкового гранатомета і кронштейна для оптичних або інфрачервоного нічного прицілів. У грудні 1944 року фірмою "Вальтер" був випущений модифікований варіант зброї, прийнятий на озброєння під позначенням MP 44 або STG 44 (Sturmgewehr - штурмова гвинтівка) і який став основним зразком. Його виникнення обумовила необхідність твердої економії металу: штамповані частини виготовлялися з більше тонкого матеріалу з фосфатированою, а не оксидованою поверхнею. В іншому STG 44 практично не відрізнявся від свого попередника. Усього було випущено близько 425 тисяч автоматів всіх модифікацій: 19 500 в 1943 році, 281 800 в 1944-м й 124 000 - в 1945-м. До цієї зброї також було випущено 695 000 000 набоїв.
Хоча спочатку штурмовими гвинтівками передбачалося оснащувати тільки два взводи в дивізії, прекрасні бойові якості MP 43/44 змусили переглянути концепцію його застосування. По штатах 1945 року в піхотній роті повинне було значитися 55 автоматів, у батальйоні - 165, у полицю- 330, а в дивізії -1270. В інших родах військ штатна кількість цієї зброї трохи варіювалося, але залишалося приблизно в тих же межах. Планувалося озброєння штурмовими гвинтівками всього особового складу екіпажів танків і САУ . Нарешті, самим екзотичним застосуванням нової зброї повинна була стати заміна штатних кулеметів MG 42 - убудованого оборонного озброєння новітніх німецьких танків PzKpfv VI "Koenigstiger" й "Panther II".
Таким чином саме німці заклали сучасну концепцію штурмової гвинтівки як найбільш масового піхотного озброєння. В теперішній час всі відомі зразки штурмових гвинтівок за своїми тактико-технічними характеристиками наслідують STG 44.
Мал. 2. Автомат Калашникова АК-47 - зброя-легенда.
Калібр варіюється від 5,6 до 7,62 мм з різноманітною номентклатурою боєприпасів. Розміри та маса штурмових гвинтівок відносно невеликі. Принцип роботи автоматики у більшості випадків шляхом відводу порохових газів через отвір у стінці ствола, рідше - за принципом енергії віддачі при напіввільному затворі. Запирання ствола різноманітне - поворотом або перекосом затвору. Стрільба може вестися одиночними пострілами, серіями, або фіксованми серіями по 2-3 постріли. Плечові приклади варіюються в залежності від модифікацій зброї: вони можуть бути постійними, складними або висувними, виготовленими з дерева, металу чи пластику. Прицільні пристрої штурмових гвинтівок мають змогу вести прицільний вогонь на відстані від 500 до 800 метрів. Рукоятки керування вогнем - пістолетного типу. Конструктивні особливості більшості штурмових гвинтівок дозволяють встановлювати різноманітні оптичні прострої - оптичні, діоптричні та колліматорні приціли, прилади нічного бачення. Більшість штурмових гвинтівок в змозі вести стрільбу гвинтівковими гранатами. Якісно підвищують бойові можливості штурмових гвинтівок підствольні гранатомети. Деякі штурмові гвинтівки оснащенні двоногими сошками й можуть застосовуватися як ручні кулемети.
Мал. 3. Підствольні гранатомети якісно підвищують бойові можливості штурмовиг гвинтівок: вгорі - штурмова гвинтівка М16А1 з підствольним гранатометом М203; внизу - автомат Калашникова АК-74 з підствольним гранатометом ГП-30.
Останнім часом стала дуже популярною нова компоновка механізмів по схемі "Булл пап", при якій ствол і ствольна коробка займають всю довжину зброї і завершуються безпосередньо плечовим упором. Рукоятка управління вогнем розташована попереду магазину. Така схема дозволяє суттєво скоротити довжину зброї без втрати у дальності стрільби, усунути "мертвий простір" прикладу, незаповненого ніякими механізмами. Типовими прикладом такої зброї є австрійська штурмова гвинтівка AUG, французька FAMAS та британська L85A1.
Мал. 4. Австрійська штурмова гвинтівка AUG, виконана по схемі "булл-пап" - представник нового покоління штурмових гвинтівок
В теперішній час деякі варіанти штурмових гвинтівок розробляються як модульна зброя, яка після переобладнання у польових умовах може набувати різномантіних такико-технічних характеристик. Таким є російський стрілецький комплекс ОЦ-14 "Гроза". Він має чотири різноманітні конфігурації виконання, призначених для специфічних умов. "Гроза" може бути переобладнаний у штурмову гвинтівку з підствольним гранатометом або без нього, вкорочену штурмову гвинтівку та у безшумну зброю з глушником та оптичним прицілом.
Мал. 5. Стрілецько-гранатометний комплекс ОЦ-14 "Гроза" у чотирьох різних виконаннях: А- ОЦ-14-4А - штурмова гвинтівка з підствольним гранатометом; Б- ОЦ-14-4А-03 - штурмова гвинтівка з опитичним прицілом та глушником; В- ОЦ-14-4А01 - варіант без підствольного гранатомета; Г- ОЦ-14-4А02 - компактний варіант штурмової гвинтівки.

 
 

Цікаве

Загрузка...