WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Збройні Сили та інші військовi формування України на сучасному етапі - Курсова робота

Збройні Сили та інші військовi формування України на сучасному етапі - Курсова робота

родів військ. Особовий склад військ зв'язку здатний у досить короткі строки розгортати мобільну мережу зв'язку, яка складається з- польових кабельних, радіорелейних, тропосферних ліній і апаратури ущільнення, ліній радіо- і космічного зв'язку. Командири з'єднань і частин зв'язку роблять все можливе, щоб підтримувати підготовку особового складу на рівні вимог часу.
Інженерні війська призначені для інженерного забезпечення бойових дій. Вони складаються з частин і Підрозділів різного призначення: інженерно-саперні, інженери о-до рожні, понтонно-мостові, інженерно-будіве-льні, переправочно-десантні та ін. Ці війська у бойових умовах виконують найбільш складні завдання інженерного забезпечення, які вимагають спеціальної підго-
товки особового складу, використання різної техніки та інженерних боєприпасів.
Для військовослужбовців інженерних військ час не ділиться на мирний та воєнний. Вони завжди на варті, виконують бойові завдання по знешкодженню вибухонебезпечних предметів та надають іншу допомогу мирному населенню.
Війська радіаційного, хімічного і біологічного захисту (РХБ захисту) України були створені на базі хімічних військ колишнього СРСР. Від них нам залишилась добра матеріально-технічна база, на якій і почалось формування частин РХБ захисту.
Наша країна не має хімічної та бактеріологічної зброї, але на її території знаходиться багато електростанцій, що працюють на ядерному паливі, і хімічних підприємств, які виробляють отруйні речовини. Ліквідація наслідків можливих аварій на подібних об'єктах є одним із головних завдань військ РХБ захисту.
Аналіз екологічної обстановки в країні за останні роки свідчить про її неухильне погіршення. Тому керівництво Міністерства оборони вирішило створити управління військової екології. У своїй роботі військові спеціалісти-екологи насамперед спиратимуться на досвід, нагромаджений у ході ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, підприємствах хімічної промисловості, залізничному, водному транспорті.
Війська РХБ захисту протягом 1991-1997 рр. брали участь у ліквідації наслідків аварій практично на всій території нашої держави.
Війська радіоелектронної боротьби (РЕБ) набувають дедалі більшого значення в сучасних умовах. Як показує досвід, в останніх локальних війнах і військових конфліктах (особливо у війні в Перській затоці) завдяки діяльності частин і підрозділів РЕБ досягалась повна перевага авіації над засобами ППО. На сьогодні поки що немає більш надійного захисту від ударів високоточної зброї, ніж засоби РЕБ. І в подальшому їх значення І вага в досягненні успіхів у бойових діях постійно зростатимуть.
Топографічна служба діє на основі потреб Збройних Сил в топографічне- геодезичні й інформації з урахуванням Воєнної доктрини України та аналізу сучасного стану то-по геофізичного забезпечення території нашої держави 1 суміжних держав. Силами Топографічної служби постійно
виконуються роботи з топогеодезичного забезпечення навчальних центрів і полігонів, а саме: підтримання у готовності до використання геодезичних мереж, контроль прив'язки стартових і вогневих позицій при проведенні бойових ггусків ракет і стрільб артилерії, складання та поновлення топографічних карт.
Топографічна служба створює карти всіх масштабів, різноманітні спеціальні карти, каталоги координат геодезичних пунктів. Вона забезпечує ними всі види Збройних Сил, роди військ, спеціальні війська, а також Національну гвардію, Прикордонні війська, Війська цивільної оборони, Міністерство внутрішніх справ, Службу безпеки України, інші міністерства та відомства народного господарства.
Частини і підрозділи Топографічної служби виконують великий обсяг робіт із забезпечення постійної бойової готовності військ, бойового чергування та випробувань нової техніки і системи озброєння.
ТИЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ Тил Збройних Сил - це сили і засоби, призначені для тилового забезпечення військ. До складу тилу Збройних Сил входять різні частини, установи і підрозділи, необхідні для виконання таких основних завдань: забезпечувати війська матеріальними засобами, здійснювати військові перевезення всіх видів, відновлювати військову техніку і майно, створювати умочи для базування авіації і сил флоту, надавати медичну допомогу пораненим і хворим, евакуювати і лікувати їх, здійснювати квартирно-експлуатаційне і фінансове забезпечення та ін.
Тил Збройних Сил України разом з усіма видами і родами військ зазнав значних змін. Він характеризується високою мобільністю, маневреністю і механізацією всіх своїх структур.
ЗАЛІЗНИЧНІ ВІЙСЬКА
Залізничні війська служать для технічного прикриття, загородження або відновлення, тимчасової експлуатації, будівництва нових залізничних колій та забезпечення бойових дій Збройних Сил.
В Україні кожний п'ятий кілометр залізниць - справа Рук воїнів-залізничників, що є досить вагомим внеском у розвиток транспортної мережі нашої держави.
Військовослужбовці Залізничних військ протягом повоєнного часу брали безпосередню участь у знешкодженні боєприпасів, мін, снарядів, що залишилися по всій
території України і вже понад 50 років загрожують життю громадян. Силами особового складу спеціальних підрозділів військ за цей період знешкоджено понад 400 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі 38 тисяч снарядів великого калібру.
КЕРІВНИЦТВО ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ УКРАЇНИ
Загальне керівництво Збройними Силами України здійснює Президент України як Головнокомандувач і як Голова Ради національної безпеки і оборони України, Він вживає необхідні заходи щодо забезпечення надійної обороноздатності держави І постійної бойової готовності Збройних Сил, Як Головнокомандувач Президент згідно із законом "Про оборону України" вносять на затвердження Верховною Радою кандидатуру на посаду міністра оборони України, проекти концепції військового будівництва. Воєнної доктрини, бюджету на військові витрати, веде міждержавні переговори з воєнних питань, віддає накази на ведення Збройними Силами бойових дій, на призов та звільнення зі строкової військової служби, призначає та звільняє вище командування Збройних Сил України, присвоює вищі військові звання (генералів, адміралів).
Рада оборони України є вищим державним органом колегіального керівництва питаннями оборони і безпеки. Вона утворюється для забезпечення захисту суверенітету, конституційного ладу і територіальної цілісності України, вироблення стратегії і політики у сфері національної оборони.
Безпосереднє керівництво Збройними Силами України здійснює Міністерство оборони як орган державного управління, що несе повну відповідальність за розвиток армії і флоту, виконання завдань оборони. Міністерствооборони України оцінює воєино-політичну обстановку, визначає ступінь воєнної загрози, здійснює керівництво бойовою, оперативно-тактичною, морально-психологічною підготовкою військ, визначає чисельність, склад видів і родів БІЙСЬК, контролює виконання чинного зако-нодавства з питань військової служби та ін.
Видами, родами Збройних Сил України, військовими з'єднаннями, частинами, кораблями,

 
 

Цікаве

Загрузка...