WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-18 "МУХА" - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-18 "МУХА" - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-18 "МУХА"
Інструкція по експлуатації
Глава I. Загальна характеристика гранатомета
Глава II. Будова основних частин і механізмів гранатомета
Глава III. Стрільба з гранатомета
Глава IV. Заходи безпеки при поводженні з гранатометом
В зв'язку з вдосконаленням бронетанкової техніки танкових військ армій країн НАТО у СРСР у 1967 році під позначенням ТКБ-076 розпочалася розробка ручного протитанкового гранатомета одноразового використання, призначеного для посилення протитанкової оборони мотострілецьких підрозділів Радянської Армії. У 1971 році розпочалися перші полігонні випробування нового зразка протитанкової зброї, і після вдалих результатів у 1972 році гранатомет був прийнятий на озброєння Радянської Армії у квітні 1972 року під позначенням РПГ-18 "Муха".
Це був перший радянський гранатомет одноразового використання і призначався для знищення танків та інших броньованих цілей у ближньому бою, а також легких польових укріплень. Через одноразловість застосування цей гранатомет часто називається реактиавною гранатою. РПГ-18 призначався для заміни ручних кумулятивних протитанкових гранат РКГ-3.
На теперішній час РПГ-18 "Муха" залишається на озброєнні Збройних сил України та армій країн СНД.
Список використаних джерел
1. Гранатомёт РПГ-18 "Муха" www.arms.ru - Энциклопедия вооружений: http://www.arms.ru/Guns/grenade/rpg1801.htm
2. Вогнева підготовка: Навч. посібник (з метод. рек.)/ Василенко В.В., Дзюба В. М., Окунський О.Ю., Пилипів Б.І., за ред. Пилипіва Б.І., - К.: Вид. Паливода А.В., 2003. - 272 с.
Глава I. Загальна характеристика гранатомета
Ручний протитанковий гранатомет РПГ-18 "Муха" призначений для боротьби з танками, самохідними артилерійськими установками та іншими броньованими об'єктами противника, а також може бути використаний для знищення живої сили супротивника, що знаходиться в легких укриттях і спорудах міського типу.
Мал. 1. Ручний протитанковий гранатомет РПГ-18 "Муха" у бойовому положенні.
Гранатомет - індивідуальна зброя, що складається з пускового пристрою одноразового використання у вигляді гладкоствольної труби телескопічного типу і гранати, яка розташована в пусковому пристрої.
Пусковий пристрій призначений для спрямування польоту гранати та складається із зовнішньої та внутрішньої труб.
Мал. 2. Ручний протитанковий гранатомет РПГ-18 "Муха" у похідному положенні.
Граната каліберна, кумулятивної дії, має пробивну силу, що дозволяє вести боротьбу з бронетанковою технікою. Тактико-технічні характеристики реактивних протитанкових гранат РПГ-18 надані у таблиці.
Тактико-технічні характеристики РПГ-18 РПГ-18 (з 80-х років)
Прицільна відстань стрільби, м 200 200
Ефективна відстань стрільби по цілі висотою 2 м, м 135 135
Початкова швидкість гранати, м/с 144 144
Вага, кг 2,6
Калібр, мм:
гранатомета 64 72
пострілу 64 72
Довжина гранатометів, мм:
у похідному положенні 705 705
у бойовому положенні 1050 1050
Час переведення з похідного положення в бойове, с 8-10 8-10
Робота гранатомета. Під час стрільби ручним протитанковим гранатометом віддача відсутня, (це забезпечується витоком газів назад через ствол пускового пристрою).
У задній частині пускового пристрою розташований запал, зачинений затворною пластиною з гумовим ущільнювачем. Під час пострілу полум'я від запалу передається по трубці (газоходу) до запалювача реактивного двигуна гранати.
Постріл здійснюється за допомогою реактивного двигуна, пороховий заряд якого повністю згоряє за час руху гранати в стволі пускового пристрою.
Під час зустрічі головної частини гранати з ціллю утворюється кумулятивний струмінь, який пробиває броню (завтовшки до 300 мм), вражає живу силу, руйнує озброєння й обладнання і запалює пальне.
Для запобігання пересуванню гранати в стволі пускового пристрою призначений стопор (сталева пластина з вирізом і загнутим кінцем; вирізом стопор надівається на вушко стабілізатора гранати і вкладається до паза пера стабілізатора, загнутий кінець виходить із внутрішньої труби пускового пристрою і впирається у торець її казенного зрізу), в якого у момент пострілу кінець розгинається і граната звільняється від закріплення. Після вильоту гранати стопор зіскакує з пера під дією відцентрової сили.
Глава II. Будова основних частин і механізмів гранатомета
Будова гранатомета. Реактивні протитанкові гранати складаються з пускового пристрою одноразового використання у вигляді гладкоствольної труби телескопічного типу і гранати, яка розташована в пусковому пристрої.
Мал. 3. Ручний протитанковий гранатомет РПГ-18 "Муха" у повздовжньому розрізі: 1-зовнішня труба; 2-внутрішня труба; 3-передня і задня захисні кришки; 4-прицільні пристрої: А- мушка; Б- діоптр; 5- спусковий пристрій; 6-ударний механізм; 7- головна частина гранати; 8-зривник; 9- заряд вибухової речовини; 10- кумулятивна воронка гранати; 11- реактивний двигун; 12- пороховий заряд двигуна; 13- сопло двигуна; 14- вогнепровідна трубка; 15- пера хвостового стабілізатора.
Пусковий пристрій складається із гладкоствольної телескопічної конструкції (зовнішньої та внутрішньої труб), ударно-спускового механізму, механізму блокування, напрямної лінійки, прицільного пристрою. Зовнішня труба виготовлена з склопластику та має основу, кожух, дві накладки і кільце. Основа призначена для закріплення мушки, передньої кришки й антабки плечового ременя. Кожух призначений для кріплення діоптра і розташування частин спускового механізму, утримується за допомогою трьох хомутів. На трубу з лівого і правого боків наклеюють етикетки. Внутрішня труба виготовлена з алюмінієвого сплаву, до неї прикріплені гумове кільце і розрізна втулка, на якій розташовані корпус із спицею і напрямною лінійкою. Корпус має гніздо для розташування ударного механізму і запалювального пристрою, призначений для розташування ударного механізму, механізму блокування і запалювального пристрою.
Ударно-спусковий механізм призначений для здійснення пострілу, який складається зі спускового пристрою й ударного механізму.
Механізм блокування розташований в задній частині корпусу і призначений для блокування ударного механізму в похідному положенні, запобігання пострілу у разі неповного розведення труб пускового пристрою і блокування фіксатора труб у бойовому положенні; він складається з осі і важеля з пружиною.
Напрямна лінійка призначена для зв'язування зовнішньої та

 
 

Цікаве