WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7в - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7в - Реферат

гранатомета, міцності їх кріплення і перевірити на відсутність пошкоджень, пилу, бруду, іржі, (особливо у каналі ствола).
" Перевірити стан змащування на частинах, які видно без розбирання, наявність запасних частин, інструменту і приладдя до гранатомета й оптичного прицілу.
" Перевірити справність оптичного і механічного прицілу. Під час огляду оптичного прицілу впевнитися, що на оптичних частинах немає сколів, подряпин і бруду, які заважають прицілюванню; перевірити надійність роботи маховичка температурної поправки; справність пристрою освітлення сітки прицілу; справність зимового пристрою освітлення сітки; надійність закріплення прицілу на гранатометі. Під час огляду механічного прицілу впевнитися в тому, що мушка і прицільна планка не зігнуті, переводяться в горизонтальне і вертикальне положення без зайвих зусиль і надійно фіксуються, безповоротне хитання мушки і прицільної планки не допускається.
" Упевнитися у відсутності в канапі ствола сторонніх предметів.
" Перевірити правильність роботи частин і механізмів і надійність закріплення ударно-спускового і бойкового механізмів та дерев'яних накладок.
Для перевірки потрібно:
1. встановити курок на бойовий звід, натиснути на спусковий гачок; курок повинен фіксуватися на бойовому зводі й енергійно завдавати удар по бойку;
2. натиснути на спусковий гачок і одночасно на курок знизу - бойок повинен виступити із отвору в канапі ствола; між курком і ніпелем повинен бути зазор; після відпускання курка бойок повинен повертатися під дією своєї пружини;
3. натиснути на запобіжник з лівого боку корпусу ударно-спускового механізму -спусковий гачок має бути застопорений і під час натиснення не повинен пересуватися, а зведений курок зіскакувати з бойового зводу; запобіжник повинен пересуватися без зайвих зусиль.
Порядок огляду гранатомета в розібраному вигляді.
" Під час огляду гранатомета в розібраному вигляді слід звірити номери на його частинах і ретельно оглянути кожну частину і механізм, щоб впевнитися, що на металевих частинах немає сколів, забоїн, вм'ятин, вигинів, зірваної різьби, слідів іржі і бруду, здатних викликати порушення нормальної роботи механізмів і хитання деталей.
" Під час огляду ствола особливу увагу звернути на стан каналу ствола. Для перевірки якісного стану ствола потрібно уважно оглянути його з дульної і казенної частини. У каналі ствола не повинно бути сколів хрому, іржі, тріщин, подряпин, раковин, забруднення; допускається сітка поверхневих тріщин внаслідок зношення й окремі ділянки зі сколами хрому. Гранатомет не повинен мати роздуття ствола. Гранатомет з роздуттям ствола або вм'ятинами до стрільби непридатний. Перевірити відсутність забоїн у вирізі фіксатора і на планці для кріплення оптичного прицілу. Виявлені недоліки повинні бути занесені до формуляра гранатомета.
" Під час огляду ударно-спускового механізму перевірити стан поверхні його деталей, стан різьби і шліців на головках гвинтів.
" Під час огляду бойкового механізму перевірити, чи не зношений або зламаний бойок, пружина бойка, ніпель і опорна втулка.
" Впевнитися у відсутності у гнізді іржі "орохового нагару, забоїн та вм'ятин.
Порядок огляду гранатомета вояками і підстаршинами.
Під час щоденного огляду:
" Упевнитися в наявності всіх частин гранатомета, міцності їх кріплення і перевірити на відсутність пошкоджень, пилу, бруду, іржі (особливо у каналі ствола).
" Перевірити стан змащування на частинах, які видно без розбирання, наявність запасних частин, інструмента і приладдя до гранатомета й оптичного прицілу.
Під час огляду гранатомета перед виходом на заняття і в бойовій обстановці:
1. Перевірити справність оптичного і механічного прицілу. Під час огляду оптичного прицілу впевнитися, що на оптичних частинах немає сколів, подряпин і бруду, які заважають прицілюванню; перевірити надійність роботи маховичка температурної поправки, справність пристрою освітлення сітки прицілу, справність зимового пристрою освітлення сітки, надійність закріплення прицілу на гранатометі. Під час огляду механічного прицілу впевнитися в тому, що мушка і прицільна планка не зігнуті, переводяться в горизонтальне і вертикальне положення без зайвих зусиль і надійно фіксуються; безповоротне хитання мушки і прицільної планки не допускається.
2. Впевнитися у відсутності у каналі ствола сторонніх предметів.
3. Перевірити правильність роботи частин і механізмів і надійність закріплення ударно-спускового і бойкового механізмів та дерев'яних накладок. Для перевірки потрібно:
" встановити курок на бойовий звід, натиснути на спусковий гачок; курок повинен фіксуватися на бойовому зводі й енергійно завдавати удар по бойку;
" натиснути на спусковий гачок і одночасно на курок знизу - бойок повинен виступити із отвору в каналі ствола; між курком і ніпелем повинен бути зазор, після відпускання курка бойок повинен повертатися під дією своєї пружини;
" натиснути на запобіжник з лівого боку корпусу ударно-спускового механізму -спусковий гачок повинен бути застопорений і під час натиснення не повинен пересуватися, а зведений курок - зіскакувати з бойового зводу; запобіжник повинен пересуватися без зайвих зусиль.
Огляд гранатомета під час чищення:
Перевірити кожну частину і механізм окремо, впевнитися, що на металевих частинах немає викришення металу, зірваної різі, забоїн, вигинів, іржі і бруду, а дерев'яні частини не мають тріщин і побиття. Особливу увагу потрібно звернути на стан каналу ствола і на справність оптичного прицілу.
Під час чищення перевірити наявність і справність запасних частин, інструментів і приладдя.
Про всі несправності, що визначені під час огляду гранатомета, приладдя, інструменту та запасних частин, солдати і сержанти повинні негайно доповідати командиру.
Огляд пострілів.
Постріли оглядають перед стрільбою і за розпорядженням командирів. При огляді пострілів перевіряють: відсутність зовнішніх пошкоджень на зривнику, головній частині гранати, сопловому блоці, трубі реактивного двигуна і пороховому заряді.
Постріли, що мають зовнішні пошкодження, використовувати для стрільби забороняється.
Підготовка гранатомета до стрільби.
Підготовка гранатомета до стрільби проводиться з метою забезпечення безвідмовної роботи його під час стрільби. Гранатомет готується до стрільби під керівництвом командира відділення.
Для підготовки гранатомета до стрільби необхідно:
" здійснити чищення, оглянути в розібраному вигляді і змастити гранатомет;
" оглянути гранатомет у зібраному вигляді;
" оглянути оптичний приціл і за необхідності протерти захисні скельця;
" безпосередньо перед стрільбою протерти насухо канал ствола й оглянути гранати і порохові заряди.

 
 

Цікаве

Загрузка...