WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7в - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7в - Реферат

пружини повертається нагору, ударяє по бойку. Бойок стискає свою пружину й розбиває капсюль-запалювач гранати. Після удару курка по бойку стрижень під дією бойової пружини малим виступом відводить курок від бойка. Бойок під дією пружини бойка утоплюється в отвір стінки ствола. Спусковий гачок після звільнення його під дією шептала відходить уперед. Зуб шептала впирається в запобіжний виступ курка.
Робота частин і механізмів пострілу ПГ- 7В
Після удару бойка по капсюлю-запалювачу гранати вибухає капсульний склад і запалюється спочатку порох, що перебуває в радіальному й осьовому каналах дна реактивного двигуна, а потім пороховий заряд. Гази, що утворилися при згорянніпорохового заряду, розривають картонну гільзу, проштовхують через сопла ствола пенопластовый пиж, запалюють трассер і викидають гранату з каналу ствола гранатомета зі швидкістю при стрільбі пострілом ПГ-7В=120 м/с, ПГ-7ВМ=140 м/с. Крім того, порохові гази, проходячи через турбинку, надають гранаті обертання.
Після вильоту гранати з каналу ствола гранатомета під дією відцентрових сил і набігаючого потоку повітря розкриваються пір'я стабілізатора, які надають гранаті стійкості у польоті.
При пострілі в піроуповільнювачі відбувається розжарення капсуля на жало й починається горіння сповільнюючого складу. Наприкінці горіння сповільнюючого складу запалюється пороховий заряд реактивного двигуна. Внаслідок витікання порохових газів через соплові отвори утвориться реактивна сила, і швидкість польоту гранати збільшується, досягаючи наприкінці повного згоряння заряду 300 м/с. Надалі граната летить по інерції.
При пострілі починається й, на відстані 2,5-1,8 м. від дулового зрізу ствола, закінчується зведення зривника. При зустрічі гранати з перешкодою (ціллю) п'єзоэлемент висадника стискується, у результаті чого виробляється електричний струм, під дією якого вибухає електродетонатор зривника. При вибуху гранати утвориться кумулятивний (зосереджена, спрямована) струмінь, який пробиває броню (перешкоду), уражає живу силу, руйнує озброєння й устаткування, а також запалює пальне.
При пострілі запалюється піротехнічний склад самоліквідатора й після закінчення 4-6 секунд, якщо граната не зустрінеться з перешкодою або відмовить електрична частина зривника, граната вибухає.
При пострілі гранатомет віддачі не має. Це забезпечується витіканням порохових газів назад, через сопло й розтруб патрубка ствола. Утворена внаслідок цього реактивна сила, спрямована вперед, урівноважує силу віддачі.
Глава V. Неповне розбирання й складання гранатомета
Неповне розбирання гранатомета проводиться для чищення, змащення і його огляду. При розбиранні й складанні гранатомета застосовується інструмент, що входить у комплект ЗІП. Відокремлюючи або приєднуючи частини гранатомета не слід застосовувати зайвих зусиль і різких ударів. Вона виконується в наступній послідовності:
1. Зняти чохли спочатку з казенної, а потім з дулової частини гранатомета.
2. У гранатомета РПГ-7Д розібрати ствол: утримуючи трубу лівою рукою, віджати великим пальцем важіль механізму блокування, повернути патрубок правою рукою проти годинникової стрілки до упору й відокремити його від труби. Якщо після тривалої стрільби із гранатомета віокремлення патрубка від труби ускладнено, зафіксувати ключем-викруткою у віджатому положенні важіль механізму блокування; потім одному гранатометнику втримувати трубу, а другому повернути патрубок проти напрямку руху годинної стрілки. Розбирання ствола проводити тільки для переведеня гранатомета в положення для десантування, огляду й чищення в місці з'єднання труби й патрубка. У гранатомета з нічним прицілом попередньо відокремити сошку: підняти важіль, вивести сергу із зачепа стрижня й відкинути верхню частину хомута сошки.
3. Відокремити ударно-спусковий механізм: покласти гранатомет на стіл планкою для кронштейна оптичного прицілу вниз; нажати ключем-викруткою на розрізну частину чеки й утопити її, виштовхнути вибивачем чеку; взявшись за рукоятку, відокремити ударно-спусковий механізм від ствола (мал. 17)
Мал. 17. Відокремлення ударно-спускового механізму
4. Відокремити бойковий механізм: повернути гранатомет бойковим механізмом нагору (або поставити його у вертикальне положення); за допомогою ключа-викрутки вигвинтити ніпель; вийняти з основи бойкового механізму бойок, пружину бойка й опорну втулку.
Мал. 18. Відокремлення бойкового механізму;
5. Відокремити кришку корпуса ударно-спускового механізму: за допомогою ключа-викрутки вигвинтити чотири гвинти; зняти кришку корпуса ударно-спускового механізму.
Мал. 19. Відокремлення кришки корпусу ударно-спускового механізму;
У гранатомета з нічним прицілом після відгвинчування двох верхніх гвинтів відокремлюється основа механізму світлоблокування.
Складання гранатомета після неповного розбирання виконується у зворотній послідовності.
1. Приєднати кришку корпуса ударно-спускового механізму: поставити на місце кришку корпуса; угвинтити чотири гвинти. У гранатомета з нічним прицілом спочатку вгвинтити два нижніх гвинти, а потім за допомогою двох верхніх гвинтів приєднати основу механізму світлоблокування.
2. Приєднати бойковий механізм: надягти на бойок пружину; вставити опорну втулку й бойок із пружиною в основу бойкового механізму; угвинтити ніпель ключем-викруткою до упору в опорну втулку.
3. Приєднати ударно-спусковий механізм: увести виступ основи бойкового механізму у виріз на корпусі ударно-спускового механізму; притиснути ударно-спусковий механізм до ствола; вставити чеку в отвір.
4. Перевірити правильність складання гранатомета: поставити курок на бойовий взвод; натиснути на спусковий гачок.
5. Надягти чохли спочатку на дулову, а потім на казенну частину гранатомет.
Глава VI. Догляд за гранатометом, його збереження
Гранатомет повинен утримуватися в повній справності і бути готовим до використання.
Чищення гранатомета, який знаходиться в підрозділі, проводиться:
" після стрільби - безпосередньо після закінчення стрільби на стрільбищі (в полі); при цьому чистяться і змащуються канал ствола і бойковий механізм; остаточне чищення проводиться протягом 3-4 днів щоденно;
" після занять у полі без стрільби - з поверненням із заняття;
" у бойовій обстановці в період проведення навчань - щоденно в періоди перерв;
" якщо гранатомет не використовється - не менше одного разу на тиждень.
Для чищення і змащування застосовуються:
" рідке рушничне мастило-для чищення гранатомета і змащування його частин і механізмів при температурі від+5°С до-50°С;.
" рушничне мастило - для змащування каналу ствола, частин та механізмів після їх чищення; мастило використовують при температурі вище +5°С;
" розчин РЧС - для чищення каналу ствола

 
 

Цікаве

Загрузка...