WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7в - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7в - Реферат

призначений для розбивання капсуля-запалювача гранати. Він міститься в гнізді основи бойкового механізму і складається з бойка, пружини бойка, опорної втулки і ніпеля.
Мал. 6 . Бойковий механізм
1 - бойок, 2 - пружина, 3 - опорна втулка, 4 - ніпель.
Оптичний приціл (мал. 7) є основним прицілом гранатомета. Збільшенняприцілу 2,7х, поле зору 13 градусів. Оптичний приціл складається з корпусу з кронштейном, оптичної системи, механізму вивірки прицілу, пристрою освітлення сітки при стрільбі в нічних умовах, наочника і налобника.
Мал. 7. Оптичний приціл ПГО-7:
а - вид збоку; б - вид зпереду; 1 - корпус із кронштейном; 2 - оптична система; 3 - механізм вивірки прицілу; 4 - пристрій освітлення сітки; 5 - наочник; 6 - налобник
" Корпус призначений для з'єднання всіх частин прицілу, має кронштейн для кріплення прицілу на гранатометі. На кронштейні є затискний гвинт, ручка зі стопором для повороту затискного гвинта і засувка для кріплення ручки на затискному гвинті.
" Оптична система складається з об'єктива для одержання зображення об'єкта, що спостерігається; призми для повного обертання зображення; сітки для прицілювання, окуляра для розглядання зображення об'єкта, що спостерігається; захисних скелець об'єктива і сітки для запобігання прицілу від попадання вологи і пилу. Для запобігання від забруднення й ушкодження захисного скла об'єктива на виступ об'єктива надівається ковпачок, прикріплений до корпусу прицілу за допомогою ременя. На оправі окуляра за допомогою хомутика закріплено гумовий наочник.
" На сітці прицілу нанесена шкала прицілу (горизонтальні лінії), шкала бічних виправлень (вертикальні лінії) і далекомірна шкала (суцільна горизонтальна і крива пунктирна лінія), поділки (лінії) шкали прицілу позначені ліворуч цифрами 2, 3, 4, 5, що відповідають відстаням стрільби в сотнях метрів (200, 300, 400, 500 м). Поділки (лінії) шкали бічних виправлень позначені знизу (направо і наліво від центральної лінії) цифрами 1, 2, 3, 4, 5 відповідними дальностями стрільби в сотнях метрів 200, 300, 400, 500 м). Відстань між двома вертикальними лініями відповідає десяти тисячним (0-10). За шкалою бічних виправлень можна вводити бічні виправлення праворуч і ліворуч до 0-50.
Мал. 8. Сітка оптичного прицілу
" Лінія шкали прицілу, що відповідає дальності 300 м, і центральна лінія шкали бічних виправлень зроблені подвійними для полегшення вибору необхідних поділок при прицілюванні. Центральна лінія продовжена нижче шкали прицілу для виявлення бічного нахилу гранатомета.
" Далекомірна шкала розрахована на висоту цілі 2,7 м. Це значення висоти цілі позначено знизу горизонтальною лінією. Над верхньою пунктирноюлінією нанесена шкала з розподілами, відстань між якими відповідає зміні відстані до цілі на 100 м. Цифри шкали 2, 4, 6, 8, 10 відповідають відстаням 200, 400, 600, 800, 1000 м. Над шкалою прицілу нанесений знак "+", позначка для перевірки прицілу.
" Механізм вивірки прицілу призначений для забезпечення паралельності нульовоїлінії прицілювання й осі каналу ствола гранатомета і введення виправлення на температуру. Він складається з каретки, у яку вгвинчений об'єктив в оправі, вивіркового гвинта по бічному напрямку, вивіркового гвинта по висоті й маховичка введення температурного виправлення. На маховичку збоку нанесені знаки " + " та " - ", які встановлюються проти риски на корпусі прицілу залежно від температури повітря.
" Пристрій освітлення сітки служить для освітлення сітки прицілу при стрільбі в сутінках і вночі. Воно складається з корпуса з контактом і гвинтом, джерела живлення, проводів, що з'єднують гвинт із електролампочкою через тумблер, і тумблера для включення й вимикання електролампочки.
" Налобник служить для зручності при стрільбі. Він кріпиться на оптичному прицілі.
" Чохол служить для перенесення оптичного прицілу й приладдя до нього, а також для захисту прицілу від дощу при розташуванні його на гранатометі. Він має зовнішні кишені для серветки й для зимового пристрою освітлення сітки, внутрішня кишеня для запасних електролампочок і джерел живлення. У цю кишеню також укладаються ключ-викрутка для вгвинчування й вигвинчування гвинтів прицілу й електролампочок і два світлофільтри (жовтогарячий і нейтральний), які одягаються на виступ об'єктива: жовтогарячий - з появою серпанку в повітрі й зниженні освітленості, нейтральний - при яскравому сонці й сліпучому снігу.
Механічний (відкритий) приціл використовується при пошкодженні (виході з ладу) оптичного прицілу.
Мал. 9. Механічний (відкритий) приціл:
1 - прицільна планка; 2 - хомутик; 3 - основна мушка; 4 - додаткова мушка; 5 - кожухи.
Щоб установити приціл на гранатометі необхідно:
" ручку затискного гвинта повернути убік наочника до упору стопора в кронштейн;
" сполучити посадкові місця гранатомета й прицілу й просунути приціл уперед до відмови;
" повернути ручку затискного гвинта убік об'єктива до упору стопора в кронштейн.
До приладдя гранатомета входять:
Мал. 10. Інструмент гранатомета
1 - ключ-викрутка, 2 - вибивач, 3 - пристрій для збирання ударно-спускового механізму, 4 - паз для вибивача, 5 - паз для ключа-викрутки.
" шомпол для чищення і змащування гранатомета, що складається з переднього стебла з коронкою, лапками і протиркою та заднього стебла з ручкою; підпружинені лапки, дозволяють проводити чищення і змащування розширеної частини ствола гранатомета; канавки призначені для утримування клоччя і ганчір'я під час чищення і змащування гранатомета;
" стебло з шайбою для видалення із каналу ствола залишків гільзи порохового заряду накручується на заднє стебло з ручкою шомпола;
" ремінь з чохлами для запобігання забруднення каналу ствола гранатомета; плечовий ремінь для перенесення гранатомета;
" сумка для зберігання і перенесення трьох пострілів з пороховими зарядами; сумка для зберігання і перенесення двох гранат з пороховими зарядами і приладдя, інструменту та запасних частин гранатомета.
До комплекту гранатомета входять:
" інструмент (мал. 10) - ключ-викрутка, вибивач, пристосування для збирання ударно-спускового механізму;
" запасні частини - бойки (2 шт.), опорні втулки (2 шт.), пружини бойка (2 шт.)та ніпель (1 шт.)
До групового комплекту на 9 гранатометів входять: прилад для перевірки прицільних пристроїв, пристосування для розбирання та збирання ударно-спускового механізму, ключ-викрутка, вибивач. Хомутик передній, хомутик задній (2шт.), щока ударно-спускового механізму (права і ліва), бойова пружина, пружина стопора, пружина бойка (9 шт.), опорна втулка, дерев'яна накладка (18 шт.), футляр для групового комплекту.
Глава III. Будова пострілу ПГ-7В
Для стрільби з гранатомета використовуються постріли ПГ-7В (ПГ-7ВМ). (мал. 1) з

 
 

Цікаве

Загрузка...