WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7в - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7в - Реферат

мм.;
655мм.
Довжина гранати з пороховим зарядом:
ПГ-7В-
ПГ-7ВМ -
925 мм.;
940 мм.
Початкова швидкість гранати:
ПГ-7В-
ПГ-7ВМ -
120м/с;
140м/с.
Максимальна швидкість гранати - 300 м/с.
Вага гранати з пороховим зарядом:
ПГ-7В-
ПГ-7ВМ-
2,2 кг;
2,0 кг.
Вага сумки із двома пострілами й ЗИП - 7,1 кг.
Вага сумки із трьома пострілами - 9,3 кг.
Вага оптичного прицілу - 0,5 кг.
Збільшення оптичного прицілу - 2,7х
Поле зору - 13°
Ціна поділок шкали прицілу - 100 м.
Ціна поділок шкали бічних виправлень - 0-10.
Межі шкали прицілу - від 200 до 500 м.
Межі шкали бічних виправлень - 0-50.
Глава II. Основні частини і механізми гранатомета
Загальна будова гранатомета: Гранатомет складається з наступних основних частин і механізмів (мал. 4):
" ствол з механічним (відкритим) прицілом;
" ударно-спусковий механізм із запобіжником;
" бойковий механізм;
" оптичний приціл.
Мал. 4. Основні частини й механізми гранатомета:
1 - ствол з механічним (відкритим) прицілом; 2 - ударно-спусковий механізм із запобіжником; 3 - бойковий механізм; 4 - оптичний приціл.
Ствол гранатомета (мал. 5) призначений для напрямку польоту гранати і відведення порохових газів при пострілі. Канал ствола гладкий, відкритий з обох кінців. Діаметр каналу ствола називається калібром, який дорівнює 40 мм. Ствол гранатомета складається з труби і патрубка. У гранатомета РПГ-7 труба і патрубок з'єднані між собою за допомогою різьби. Для виключення самовільного відгвинчування патрубок приварений до труби. У гранатомета РПГ-7Д труба і патрубок з'єднуються за допомогою секторних виступів патрубка та виїмок труби, що відповідають їм, і фіксуються в зібраному вигляді засувом. Для запобігання прориву порохових газів у кільцевій проточці труби розміщений обтюратор.
Мал. 4. Ствол: 1 - розширення; 2 - виріз для фіксатора гранати; 3 - основа мушки; 4 - основа прицільної планки; 5 - вушка для приєднання ударно-спускового механізму; 6 - основа бойкового механізму із гніздом для бойкового механізму; 7 - виступ для рукоятки ствола; 8 - планка з виступом для кріплення оптичного (нічного) прицілу; 9 - дві антабки для кріплення ременя із чохлами й плечовим ременем; 10 - хомутик; 11-дерев'яні накладки, що оберігають гранатометника від опіків при стрільбі; 12 - розтруб; 13- тарель; 14 - щічки рукоятки ствола
Труба в казенній частині має розширення, що утворює зарядну камору.
Патрубок має в передній частині сопло, у задній частині - розтруб, що закінчується тареллю, що охороняє казенну частину ствола від засмічення землею, піском і іншими предметами при випадковому утиканні гранатомета в грунт.
На стволі є: на дульній частині - виріз для фіксатора фанати; зверху - основи (виступи) для кріплення мушки і прицільної планки; знизу- вушка для приєднання ударно-спускового механізму, овснова бойкового механізму з гніздом для бойкового механізму і виступом для кріплення ударно-спускового механізму, тонкостінний виступ для кріплення рукоятки ствола, що полегшує утримання гранатомета під час стрільби; ліворуч - планка з виступами для кріплення оптичного (нічного) прицілу; праворуч - дві антабки для кріплення ременя з чохлами і плечовим ременем.
У гранатомета РПГ-7Д є на трубі виступи з пазами, а на патрубку - стійка з фіксатором і пружиною для кріплення патрубка на трубі в десантному положенні; вушка для кріплення корпусу (кожуха) механізму блокування.
На стволі гранатомета закріплені хомутиками дерев'яні накладки, що оберігають гранатометника від опіку під час стрільби. Хомутики стягуються гвинтами.
Ударно-спусковий механізм (мал. 5) призначений для спуску курка з бойового зводу, здійснення удару по бойку і для встановлення гранатомета на запобіжник. Складається з корпусу, курка, запобіжника, спускового гачка, шептала і стрижня з бойовою пружиною.
Мал. 5. Ударно-спусковий механізм 1- курок, 2- бойова пружина, 3 - стрижень, 4 - шептало, 5 - запобіжний виступ курка, 6 - зуб спускового гачка, 8 - хвіст спускового гачка, 8 - запобіжник, 9 - вісь курка, 10 - вісь спускового гачка.
" Корпус має кришку, запобіжну скобу, вікно для спускового гачка, паз для шептала, гніздо для бойової пружини з пазом для вибивача, гніздо для стопора запобіжника і його пружини, виріз для курка і виріз для з'єднання корпусу ударно-спускового механізму зі стволом. Окрім цього, у корпусі є отвір для чеки, отвір для осі спускового гачка, нарізний отвір для осі курка, отвір для запобіжника, чотири наскрізних нарізних отвори для гвинтів кришки і нарізний отвір для гвинта шептала. Корпус закінчується пластиною, що із прикріпленими до неї двома пластмасовими щічками утворює рукоятку.
" Курок призначений для завдання удару по бойку. Він має спицю з насічкою для встановлення курка на бойовий звід, два виступи (бойовий і запобіжний) для зчеплення із шепталом і отвір для осі курка.
" Запобіжник призначений для запирання спускового гачка, що виключає можливість випадкового пострілу. Він має бортик і два гнізда, в які, залежно від положення запобіжника, входить стопор, що підгортається пружиною. Щоб поставити гранатомет на запобіжник, треба натиснути на запобіжник з лівого боку так, щоб червона кільцева смужка була утоплена до рівня кришки корпусу. Щоб зняти гранатомет із запобіжника, треба натиснути на запобіжник з правого боку й утопити його.
" Спусковий гачок призначений для спуску курка з бойового зводу. Спусковий гачок має верхній зуб для виведення шептала із зчеплення з бойовим виступом курка, отвір для осі, хвіст для натискання пальцем під час здійснення пострілу і нижній зуб для упора в буртик запобіжника при встановленні гранатомета на запобіжник.
" Шептало призначено для утримання курка на бойовому зводі. Шептало являє собою пластинчасту пружину, на передньому кінці якої є зуб для зчеплення з бойовим (запобіжним) виступом курка. У хвостовій частині шептала є отвір для кріплення шептала гвинтом до корпусу ударно-спускового механізму.
" Стрижень з бойовою пружиною призначений для надання курку обертального руху, необхідного для завдання удару по бойку. Стрижень має головку з напрямними плічками і двома виступами (малим і великим) та отвір для вибивача.
Механізм блокування гранатомета РПГ-7Д разом з ударно-спусковим механізмом виключає можливість здійснення пострілу при недокрученому стволі.
Примітка: Стрижень патрубка. У гранатометів раннього випуску механізм блокування тросовий. Він складається з корпусу, движка, засува, важеля, осей засува і движка, трубки і троса. У гранатометів останнього випуску механізм блокування стержневий. Він складається з кожуха, стержня із заслінкою, пружини, важеля й осі.
Бойковий механізм (мал. 6)

 
 

Цікаве

Загрузка...