WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет М72 - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет М72 - Реферат


Реферат на тему:
Ручний протитанковий гранатомет М72
Інструкція по експлуатації
Дана інструкція являє собою переклад інструкції Operators Manual for 66 mm Light Antitank Weapon (LAW) System M72A1, M72A2 with Coupler, M72A3 and Practice Rocket Launcher M190 with M73 practice Rocket./ Department of the Army TM 9-1340-214-10, January 1986, 31 may 1991. Перекладено на українську мову - Kurt Oberst.
Оригінал інструкції на англійській мові можна знайти за цим лінком -
При написанні Глави I та III використано: Шунков В. Н. "Вооружение пехоты. - Минск, ООО "Поппури", 2001. та інформація з відкритих інтернет-джерел.
Глава I. Загальна характеристика
Глава II. Підготовка до стрільби
Глава III. Стрільба й експлуатація прицілу
Глава IV. Дії стрільця у випадку відсутності пострілу
Глава V. Переведення гранатомета з бойового положення в похідне
Глава VI. Перевірка справності гранатомета
Глава VII. Пакування
Після Другої світової війни, засновуючись на трофейних зразках німецького РПГ "Panzerfaust" розпочалися активні роботи по розробленню індивідуальних легких протитанкових гранатометів одноразового використання. Першим післявоєнним РПГ однoразового використання став американський 66-мм протитанковий гранатомет М72 LAW (Light Antitank Weapon - легка протитанкова зброя) , розроблений фірмою Hesse Eastern Co. У 1962 році гранатомет було прийнято на озброєння армії США.
На відміну віж німецького попередника М72 LAW був суттєво вдосконалений. Граната вставлялася у завдських умовах у транспортно-пусковий контейнер, який складався з двох труб. ТПК надійно збергіав гранату від ударів та струсів під час пересування. При бойовому використанні труби ТПК розсувалися у різні боки. У такому стані ТПК служив стволом для запуску кумулятивної гранати. Завдяки цьому гранатомет вирізнявся компактністю при відносно високій дальності стрільби.
РПГ М72 успішно застосоувався армією США під час В'єтнамської війни проти Північно-В'єтнамської бронетехніки та польових укріплень. М72 LAW послужив зразком аналогічних типів зброї, таких як радянський РПГ-18 "Муха". На теперішній час РПГ М72 замінюється у армії США більш потужним АТ-4, проте М72 усе ще виробляються в США компанією Talley Defense Systems у варіантах 'Improved LAW'. Крім США, одноразові гранатомети М72 складаються на озброєнні ще в ряді країн світу.
Глава I. Загальна характеристика
Ручний протитанковий гранатомет М72 являє собою реактивну зброю одноразової дії, яка призначена для враження танків та інших броньованих бойових машин.
Гранатомет складається з пускового присторю та реактивної кумулятивної гранати. Пусковий пристрій являє собою розсувний ствол, виконаний у вигляді двох труб. Зовнішня труба виготовлена з пластмаси і армована шкловолокном. Внутрішня труба виготовлена з алюмінію і під час стрільби висувається назад для відводу порохових газів.
Мал. 1 Загальний вигляд ручного протитанкового гранатомета М72
1- Задня кришка; 2- чека; 3- кришка діоптра; 4- спусковий важіль; 5- запобіжник; 6- кнопка стопора; 7- ремінь для перенесеня; 8- труба; 9- прицільна планка.
На гранатометі встановлено ударно-спусковий механізм та прицільний пристрій.
Мал. 2. Гранатомет у розімкнутому (бойовому) положенні готовий до стрільби.
Стрільба ведеться реактивною кумулятивною гранатою, яка стабілізується у польоті розкриваючимся оперенням. Граната каліберна, поміщується у пусковий пристрій у заводських умовах. Після пострілу пусковий пристрій викидується.
Мал. 3. Маркування гранатомета.
Примітка: щоб збільшити зображення, натисніть на нього.
Стрільба проводиться з плеча за допомогою діоптричного прицілу та прицільної планки.
Увага:
не розкривайте гранатомет у бойове положення допоки не будете готові до стрільби;
не відкривайте вогонь доки небезпечна зона позхаду гранатомета буде вільна від персоналу, обладнання та перешкод;
одягайте захист на вуха при стрільбі.
Увага! Радіаційна небезпека!
Метрові поділки на прицільній планці вкриті радіоактивним елементом для освітлення, який розташовується між двома шарами пластику. Якщо прицільну планку розбито, видаліть його і запкуйте у поліетиленовий пакет. Пакет помістіть у закритий контейнер і зверніться до кваліфікованого персоналу.
Тактико-технічні дані гранатомета М72
Наіменування характеристики Номінальна величина
Калібр ствола, мм 66
Калібр гранати, мм 66
Довжина гранатомета, мм
у бойовому положенні
у похідному положенні 893
655
Вага гранатомета, кг 2,36
Вага гранати, кг 1
Початкова швидкість гранати, м/с 150
Бронепробиваємість, мм 200
Прицільна дальність стрільби, м 200
Глава II. Підготовка до стрільби
Для того щоб приготувати гранатомет до стрільби, виконайте наступні дії:
Мал. 4. Чека і задня кришка.
Коментар з приводу: у деяких джерелах зазначається і передня кришка, яка закриває дульний зріз гранатомета, проте у даній інструкції вона з невідомих причин не згадується.
Мал. 4а. Витягніть чеку.
Мал. 5. Опустіть задню кришку донизу.
Якщо дві спроби відкрити гранатомет закінчилися невдачею, закрийте гранатомет і зверніться до кваліфікованого персоналу (Див Главу V).
Мал. 6. Лівою рукою міцно візьміть гранатомет за корпус, а правою - за кришку прицілу.
Мал. 7. Різким рухом правої руки розкрийте гранатомет.
Примітка: якщо розкриття зброї відбулося занадто повільно, це може спичинити незаряджання зброї. Якщо дві спроби розкрити гранатомет закінчилися невдало, замкніть його і здайте кваліфікованому персоналу для ремонту.
Глава III. Стрільба і експлуатація прицілу
Для здійснення пострілу з гранатомета здійсніть наступні дії:
Мал. 8. Зніміть гранатомет з запобіжника. Посуньте важіль запобіжника у напрямку переднього зрізу труби.
Мал. 9. Підготовка до стрільби з гранатомета:
Розташувати гранатомет наступним чином: покладіть гранатомет задньою трубою на плече, рухаючи гранатомет розташуйте приціл на прийнятній відстані від ока, лівою рукою візьміть зброю за середню частину передньої труби, праву руку розташуйте побіля спускового важеля. Розташуйте кінчики пальців правої руки на спусковому важелі так далеко як можете дістати (вказано стрілкою).
При стрільбі рекомендується одягати захист на вуха.
Прицільний пристрій гранатомета М72
Прицільний пристрій гранатомета складається з діоптра та прицільної планки.
Прицільна планка виготовляється з полімерних матеріалів. Прицільну планку марковано центральною лінією з поділками на відстань, марками на випередження та далекомірною шкалою. Центральна лінія використовується для стрільби по нерухомим, наближаючимся та віддаляючимся цілям. Марки на випередження та далеокмірна шкала

 
 

Цікаве