WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручна осколкова граната рг-42, Ручна протитанкова кумулятивна граната РКГ-Зе - Реферат

Ручна осколкова граната рг-42, Ручна протитанкова кумулятивна граната РКГ-Зе - Реферат


Реферат на тему:
Ручна осколкова граната рг-42, Ручна протитанкова кумулятивна граната РКГ-Зе
Осколкова граната РГ-42 була розроблена в 1942 р. С.Г. Коршуновым у ГСКБ-30 (при заводі №58 ім. К.Е. Ворошилова) як проста у виробництві, невелика по габаритах і зручна в застосуванні наступальна граната.
Мал. 1. Ліворуч - загальний вигляд осколкової гранати РГ-42, праворуч - вид у розрізі:
1- корпус; 2- кришка; 3- фланець; 4- спусковий важіль; 5- запал УЗРГ (УЗРГМ); 6- запобіжна чека; 7- розривний заряд; 8- трубка; 9- металічна стрічка.
Граната РГ-42 складається з наступних частин і механізмів:
" корпуса із трубкою для запалу,
" металева стрічка,
" розривний заряд
" запал УЗРГ (УЗРГМ).
Граната має циліндричний корпус із тонкої сталі, призначений для утворення осколків при вибухові гранати. Циліндричний корпус має дно й кришку. До кришки корпуса прикріплена трубка для приміщення запалу й збереження заряду від вологи й фланець із різьбою для вгвинчування запалу. Для запобігання забруднення трубки у фланець угвинчена пластмасова пробка. При підготовці гранати до метання пробка вигвинчується й замість її вгвинчується запал.
З метою збільшення числа осколків і уражаючої здатності гранати всередині корпуса по стінках прокладена, згорнута в п'ять - шість шарів стрічка з тонкої сталі з насічками для утворення осколків. Загальна вага гранати із запалом 420 гр.
Розривний заряд - вибухова речовина тротил масою 110 грам.
Марка запала УЗРГ (УЗРГМ). Запал гранати універсальний, підходить також до гранат РГ -41, Ф-1, РГД -5.
Бойова граната фарбується в зелені кольори (від хакі до темно-зеленого). Учбово-імітаційна граната офарблюється в чорні кольори Крім того, вона має в нижній частині отвір. Бойовий запал не має забарвлення. В учбово-імітаційного запалу кільце чеки й нижня частина притискного важеля пофарбовані в червоні кольори .
Можлива дальність кидка залежить від фізичних якостей вояка й у середньому становить 35-50 метрів. Дальність розльоту осколків близько 25 метрів.
Для застосування гранати необхідно розігнути вусики запобіжної чеки, взяти гранату в праву руку так, щоб пальці притискали важіль до корпуса. Перед метанням гранати, продівши вказівний палець лівої руки в кільце чеки, висмикнути чеку. Граната може продовжувати залишатися в руці як завгодно довго, тому що поки не відпущений важіль, ударник запала не може розбити капсуль. Після вибору моменту кидка й цілі кинути в ціль гранату. У цей момент, важіль під впливом пружини ударника повернеться, вивільняючи ударник і відлетить убік. Ударник наколе капсуль і через 3.2 -4.2 сек відбудеться вибух.
Гранати РГ-42 упаковуються в дерев'яні ящики по 20 штук. Запали УЗРГМ зберігаються в цьому ж ящику окремо у двох металевих герметично запаяних банках (по 10 штук у банку). Вага ящика 16 кг.
Технічні дані ручної гранати РГ -42
Тип гранати наступальний
Характер бойової дії гранати осколковий
Час горіння запаленого запалу 3,2-4,2 сек.
Радіус забійної дії осколків до 25 м
Вага зарядженої гранати 420 грам
Середня дальність кидка гранати 30-40 м
Ручна протитанкова кумулятивна граната РКГ-Зе
Ручна кумулятивна граната РКГ-Зе - протитанкова граната спрямованої дії, призначена для знищення танків та інших броньованих об'єктів противника. Кидання гранати проводиться з-за укриття. Середня відстань кидання - 15-20 м. Вага спорядженої гранати - 1070 г.
При влученні в ціль граната миттєво вибухає і створений струмінь газів високої температури і щільності пробиває броню сучасних танків і інші перешкоди.
Будова гранати. Граната складається з корпусу; розривного заряду; запалу; рукоятки.
Корпус гранати призначений для розташування розривного заряду та запалу і складається з дна, оболонки, кумулятивної воронки, кришки, картонних прокладок, додаткового заряду.
У корпусі розташовані основний заряд і запал.
Рукоятка призначена для зручності кидання та розташування запобіжних механізмів, ударного механізму та стабілізатора. Складається з корпусу, рухомої муфти з пружиною, відкидної планки, відкидного ковпачка з планкою, запобіжної чеки з кільцем.
У рукоятці розташовані ударний механізм, запобіжний механізм та стабілізатор.
Робота частин та механізмів гранати
Перед киданням гранати. Відкрутити рукоятку, вставити до трубки корпусу запал, закрутити рукоятку до упору. Граната заряджена і готова до використання. У цей час ударник утримується малими кульками в корпусі ударника, бойова пружина стиснута. Корпус ударника від просунення вперед утримується великими кульками втрубці з фланцем. Відкидна планка поєднана з рухомою муфтою запобіжною чекою, відігнутий кінець - з відкидним ковпаком, її пружинний кінець знаходиться в пазі рухомої муфти. Кінці запобіжної чеки розведені і міцно утримують її на рукоятці.
Під час кидання гранати. Для кидання гранати необхідно взяти гранату в руку, висмикнути запобіжну чеку та кинути гранату в ціль. Під час висмикування кільця рухома муфта та відкидна планка розчіплюються. Під час замаху для кидка корпус гранати разом з рухомою муфтою відходить від корпусу гранати, визволяє кульки і пружинний кінець відкидної планки. У мить, коли граната відокремилася від руки, корпус рукоятки під дією пружини рухомої муфти займає попереднє положення. Відкидна планка, відкидний ковпак з планкою більше не утримуються рукою і під дією пружини стабілізатора (відкидний ковпак з планкою) відокремлюються від гранати. Стабілізатор під дією своєї пружини викидається через задній отвір рукоятки і висмикує стержень. Стержень визволяє великі кульки, які входять до пазів, дозволяючи рух корпусу ударника.
Під час зустрічі з ціллю інерційний вантаж пересуває корпус ударника вперед, маленькі кульки утоплюються до пазів і більше не затримують рух ударника. Ударник під дією бойової пружини рухається вперед і розбиває капсуль запалу. Капсуль-детонатор запалу викликає вибух додаткового детонатора
Список використаних джерел
1. "Ручные соколочные гранаты РГ-41 и РГ-42 Шунков В.Н. Оружие Красной армии. - Мн.: Харвест, 1999.
2. Советская ручная граната РГ-42:

 
 

Цікаве