WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Протипіхотні міни ПОМЗ-2М, ОЗМ –72, МОН-50 - Реферат

Протипіхотні міни ПОМЗ-2М, ОЗМ –72, МОН-50 - Реферат

зривників МУВ -2, МУВ -3 з моменту висмикування запобіжної чеки до моменту постановки зривника на бойовий взвод залежно від температури навколишнього середовища проходить від 3 хв. (при +40град.) до 59 годин (при -40 град.).
Міни впаковуються в ящики по 6 шт. (маса брутто 54 кг.) не остаточно спорядженими (без зривників МУВ і капсулів-детонаторів №8А , якими міна споряджається на місці установки). Однак зривники й капсулі детонатори укладаються в ящик на заводі.
Міна може також використовуватися із зривником МВЭ -72, що має датчик цілі у вигляді малопомітної тонкого обривного дротика. У цьому випадку строк бойової роботи міни обмежується строком придатності батареї живлення типу "373".
На малюнку показаний варіант установки минысо взрывателем серії МУВ у ґрунт (розміри зазначений у сантиметрах). 1- дерев ' янs кілочки, 2-дротова ростяжка , 3-металевий кілочок, 4-подвійний тросик із трьома карабінами, 5- міна. При установці міни варто мати на увазі, що при промерзанні ґрунту на 10-16див.пороховий вишибний заряд не зможе викинути міну й вибуху не відбудеться. У передбаченні цього міна встановлюється на ґрунт і прив ' язується мінною стрічкою до металевого кілочка, убитого в ґрунт.
Мина використається як самостійно, так і входить у комплект підривного пристрою НВУ-П (5 мін), що має також найменування "Комплект Охота ".
Тактико-технічні характеристики міни
Тип міни протипіхотна осколкова вистрибуюча кругового ураження.
Корпус……………………………………..........сталь.
Маса.............................………………………5...0 кг .
Маса вибухової речовини ( МС )…..........…...660 гр.
Діаметр………………………………….....…....10.8 см .
Висота корпуса…………………………...........17.2 см .
Довжина датчика мети ( в одну сторону)………15м.
Чутливість…………………………........1 - 17 кг.
Радіус поразки.............................................30м.
Температурний діапазон застосування.....-60 -і+60 град.
Протипіхотна міна МОН-50
Міна протипіхотна осколкова спрямованого ураження, керована. Призначена для виведення з ладу особового складу супротивника. Розроблена у 1966 році за зразком американської міни M18А1 "Claymore".
Мал. 1. Загальний вигляд протипіхотної міни МОН-50.
Будова міни. Корпус міни має форму вигнутого по горизонталі параллепіпеда, споряджений зарядом вибухової речовини марки ППР-4 і набором готових забійних елементів, розташованих з боку випуклої площини корпусу міни. Передня випукла сторона міни ввігнута по вертикалі, що забезпечує оптимальну висоту розльоту осколків - близько 4 метрів. Міна оснащується двома гніздами з різьбою для встановлення різноманітних зривників. Зривниками міна не комплектується. При транспортуванні гнізда закриваються спеціальними пробками.
Мал. 2. Будова протипіхотної міни МОН-50:
А- вигляд спереду з розрізом по гнізду запалу, Б- вигляд збокуз розрізом передньої частини міни: 1- корпус міни; 2- пробка; 3- прицільна щілина; 4- забійні елементи; 5- заряд вибухової речовини; 6- одне з двох гнізд для запалу; 7- шарнір; 8- втулка; 9- ніжки міни у складеному положенні.
Конструкція міни дозволяє використовувати зривники серії МУВ з запалами МД-2 та МД-5М, зривником МВЭ-72 та електродетонатором ЭДП-Р. Для точного наведення та визначення сектору ураження міна у верхній частині має прицільну щілину. Міна оснащена чотирам ніжками за допомогою яких міна встановлюється на грунт. В комплект міни входить струбцина за допомогою якої міна закріплюється на місцевих предметах. Для приєднання струбцини корпус міни має втулку з різьбою.
Мал. 3. Протипіхотна міна МОН-50. Вид згори: 2- пробки; 9- ніжки міни у складеному положенні.
Установлення міни залежить від типу зривника, який використовується. При використанні зривників серії МУВ міна МОН-50 використовується як міна натяжної дії (міна-розтяжка) аналогічно міні ПОМЗ-2М. При використанні зривника МВЭ-72 міна активізується при зачіпанні ворожим вояком обривного датчика у вигляді тонкого дротика. При використанні пульта керування та електродетонатора ЭДП-Р міна може використовуватися як керована.
Мал. 3. Установлення міни МОН-50: А-встановлення міни МОН-50 з електродетонатором ЭДП-р на грунт; Б- загальний вигляд прицільної щілини.
Бойова робота міни. Вибух здійснюється оператором з пульта керування з появою супротивника в секторі ураження, або ж при зачіпанні ворожим вояком обривного датчика зривника МВЭ-72, або ж натяжного датчика (дротика) зривника серії МУВ. Завдяки двом гніздам для запалів міна може приводитися в дію одним із двох способів. Ураження людині (або декільком одночасно) при вибухові міни завдаються готовими забійними елементами (кульки або ролики), що вилітають у напрямку супротивника в секторі по горизонту 54 градуси на відстань до 50 метрів. Висота сектора у раження від 15 см. до 4 метрів на граничній дальності.
Мал. 4. На малюнку схематично показана зона ураження міни. Ефективність міни сильно залежить від того, наскільки точно вона спрямована. Тому у верхній її частині є приціл, поле зору якого показує саперові зону враження.
Час бойової роботи міни не обмежується. Елементів самоліквідації, нездобування й незнешкоджуваності не має. Безпечне віддалення від міни в тильну й бічні сторони визначено в 35 метрів, однак бойова практика показує, що вже на відстані 12-15 метрів осколків корпуса, що летять у тил й у сторони можна не боятися.
При використанні зривника МВЭ-72 строк бойової роботи міни обмежується строком придатності батареї живлення типу "373". Можливо й інше використання міни при застосуванні інших зривників (у якості об'єктної, мин-сюрпризу).
Міни по 2 шт. укладаються в брезентові сумки з лямками для перенесення. 3 таких комплекти укладаються в дерев'яний ящик вагою брутто 25 кг. Міни можуть поставлятися в складі комплекту керованого протипіхотного мінного поля.
Тактико-технічні характеристики міни МОН-50
Тип міни..отипіхотна осколкова керована спрямованого ураження.
Корпус................................................пластмаса.
Маса...................................................2.0кг.
Маса вибухової речовини (ПВВ-4).....700гр.
Довжина корпуса..............................22.6 см.
Висота корпуса..................................9 см.
Товщина корпуса...............................6.6 см.
К-ть готових забійних елементів.......489-540 (кульки або ролики).
Зона ураження
- по горизонталі................................сектор 54 градуси
- - по вертикалі...................................до 4 метрів
- - по дальності...................................50 метрів
- Температурний діапазон застосування......... -50 - і +50 град.
?
Список використаних джерел
1. Сайт Сапёр; Инженерные боеприпасы - ПОМЗ-2М http://tewton.narod.ru/mines/pomz-2m.html;
2. Русская цивилизация - www.rustrana.ru http://rustrana.ru/print.php?nid=7721;
3. http://www.worldweapon.ru/mines/ppm4.php;
4. В.Н. Попенко: "Взрывчатые вещества и взрывные устройства"; Издательство "Богучар" Москва, 1999 г.

 
 

Цікаве

Загрузка...