WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Протипіхотні міни ПОМЗ-2М, ОЗМ –72, МОН-50 - Реферат

Протипіхотні міни ПОМЗ-2М, ОЗМ –72, МОН-50 - Реферат


Реферат на тему:
Протипіхотні міни ПОМЗ-2М, ОЗМ -72, МОН-50
Міна протипіхотна осколкова натяжної дії кругового ураження. Призначена для виведення з ладу особового складу супротивника. Являє собою вдосконалену модифікацію протипіхотної міни ПОМЗ-2.
Будова міни. Міна ПОМЗ-2М складається з наступних основних частин: чавунного корпусу, який має насічки для кращого утворення осколків, установного кілочка, за допомогою якого міна закріплюється в землі, 75-грамової бурової тротилової шашки, зривника серії МУВ з Р-подібною чекою, запалу МД-5М, відрізка дроту довжиною 7-8 метрів та додаткового кілочка для закріплення дроту. Основною відмінністю ранньої модифікації протипіхотної міни ПОМЗ-2 є наявність припливу у горішній частині корпусу для встановлення зривника серії МУВ. Зривник використовується з запалом МД-2 і вставляється у отвір припливу. Протипіхотна міна ПОМЗ-2М задля закріплення зривника має різьбу у внутрішній частині корпусу. Зривник серії МУВ згвинчується з запалом МД-5М і останній закручується у корпус міни за допомогою різьби.
Мал. 1. Протипіхотна міна ПОМЗ-2М (А - загальний вигляд; Б- повздовжній розріз): 1- чавунний корпус міни; 2- установний кілочок; 3- зривник МУВ-2; 4- запал МД-5М; 5- заряд вибухової речовини (ВР) - бурова тротилова шашка.
Установка міни: Для встановлення міни ПОМЗ-2М відбувається у такій послідовності:
" на відстані 5-7 метрів від місця установки міни вбити кілочок ростяжки (якщо на місцевості є місцеві предмети, до яких можна прив'язати ростяжку, клочок не забивають);
" привязати до додаткового кілочка (місцевого предмета) натяжну дротову ростяжку і натягнути її зі слабиною;
" розтягти ростяжку вбік установлення міни;
" на місці установлення міни забити установний кілочок, кілочок має підноситись над грунтом на висоту 5-7 см;
" вкласти в корпус міни 75-гр бурову тротилову шашку запальним гніздом убік малого отвору;
" насадити корпус міни широким отвором на установний кілочок до упору в шашку;
" вгвинтити у зривник МУВ-2 запал МД-5М;
" вгвинтити зривник і запал у зборі в корпус міни; при використанні зривника МУВ перед встановленням у корпус міни надягніть на шток ударника запобіжну трубочку, а у верхній отвір ударника вставте шпильку. Увага: через мале зусилля для висмикування бойової Р-подібної чеки зривника МУВ установлення міни сполучене з великою небезпекою;
" прив'язати вільний кінець дротової розтяжки до Р-подібної бойової чеки зривника МУВ-2;
" замаскуйте міну під тло оточуючої місцевості;
" витягніть запобіжну чеку зривника МУВ-2 - міну встановлено. Увага: при використанні зривника МУВ обережно витягніть запобіжну чеку та зніміть запобіжну трубочку. Примітка: ступінь безпеки установки міни залежить від типу зривника серії МУВ. Наприклад, при використанні зривників МУВ-2, МУВ-3 з моменту висмикування запобіжної чеки до моменту постановки зривника на бойовий взвод залежно від температури навколишнього середовища проходить від 3 хв. (при +40град.) до 59 годин (при -40 град.).
Мал. 2. Протипіхотна міна ПОМЗ-2М на розтяжці.
Бойова робота міни. Ураження людині (або декільком одночасно) завдається осколками корпуса міни при її підриві в той момент, коли вояк супротивника, зачепившись ногою за дротову ростяжку мимоволі висмикне бойову чеку зривника. При висмикуванні бойової чеки ударник вивільняється і під дією бойової пружини наколює запал МД-5М. Внаслідок чого відбувається підрив міни.
Строк бойової роботи міни не обмежується. Самоліквідатором міна не оснащується. Елементів недобування й незнешкоджуваності не має, однак дуже висока чутливість зривника МУВ (якщо такий використається) робить знешкодження міни вкрай небезпечним
Міни впаковуються в ящики по 22 шт. (маса брутто 50 кг.) не остаточно спорядженими.
На теперішній час міна ПОМЗ-2М не виготовляється, у табелях постачання військ не значиться, однак всі її комплектуючі крім чавунного корпуса значаться в табелях як мінно-підривне майно й широко застосовуються в інших мінах, підривному справі. А виробництво чавунних корпусів можна організувати в лічені дні або навіть години. Тому з озброєння армії ця міна не знята.
Тактико-технічні характеристики міни
Тип міни протипіхотна осколкова кругового ураження.
Корпус чавун.
Маса корпуса (без ВВ ) 1...2 кг.
Маса вибухової речовини (тротил). 75 гр.
Діаметр 6 см.
Висота корпуса 10.7 см .
Довжина датчика цілі ( в один бік ) 4м.
Чутливість 1 - 17 кг.
Радіус суцільного ураження 4м.
Температурний діапазон застосування -60 -і+60 град.
Протипіхотна міна ОЗМ -72 (короткий опис)
Мина протипіхотна осколкова кругового ураження вистрибуюча натяжної дії. Призначена для виведення з ладу особового складу супротивника.
Будова міни. Міна ОЗМ-72 складається зі сталевого корпуса з розміщеним у ньому зарядом ВР, готовими забійними елементами (2400 роликів або кульок); вишибним пороховим зарядом; натяжним тросиком, внутрішнім ударно-спусковим механізмом, запалом.
Мал. 1. Комплект міни ОЗМ-72:
1- властиво міна, 2-чотири дерев'яних кілочка, 3-два металевих кілочка з отворами, 4-дві котушки з відрізками дроту по 15м., 5- подвійний тросик із трьома карабінами, 6-капсуль-детонатор №8а, 7-зривник серії МУВ ( МУВ -2, МУВ -3, МУВ -4), 8-капронова стрічка.
Установлення міни. Міна встановлюється вручну в ґрунт, а при неможливості установки в ґрунт - на ґрунт (при цьому міна прив'язується до вбитого у ґрунт кілочку.
Мал. 2. Протипіхотна осколкова міна ОЗМ-72 - поздовжній розріз неповністю спорядженої міни: 8 - напрямний стакан ; 9 - втулка з капсюлем-запалювачем і кулькою; 10 - ковпачок; 11 - пробка; 12 й 21 - кришки; 13 - заряд; 14 - корпус із готовними забійними елементами; 15 - додатковий детонатор; 16 - центральна втулка; 17- втулка з капсюлем-запалювачем; 18 - ударник; 19 - бойова пружина; 20 - втулка; 22 - натяжний сталевий канат; 23 - пятка ударника; 24 - запобіжний ковпачок; 25 - камера; 26 - вышибний заряд; 27 - трубка.
Бойова робота міни. при натягу дротової растяжки спрацьовує зривник МУВ-3 і наколює капсюль-запалювач; вогонь запалює вышибний заряд; під дією порохових газів корпус викидається з напрямного стакана, при цьому тросик розмотується; при вильоті корпуса міни на висоту, рівну довжині тросика, стискується бойова пружина, клиноподібний замок звільняє ударник, який під дією бойової пружини наколює капсюль-запалювач, вибухають капсуль-детонатор № 8-А, додатковий детонатор і заряд міни; осколки, укладені в корпусі, розлітаючись у сторони, завдають ураження.
Строк бойової роботи міни не обмежується. Самоліквідатором міна не оснащується.Елементів недобування й незнешкоджуваності не має, однак дуже висока чутливість зривника МУВ (якщо такий використається) робить знешкодження міни вкрай небезпечним. Може встановлюватися на недобування за допомогою міни-сюрпризу МС -3 або жсаморобних мін-сюрпризів.
Ступінь безпеки установки міни залежить від типу зривника серії МУВ . Наприклад, при використанні

 
 

Цікаве