WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Штурмова гвинтівка М16А2 (пошукова робота) - Реферат

Штурмова гвинтівка М16А2 (пошукова робота) - Реферат

тропіках.
Якщо ваша зброя намокла, почистіть її якомога швидше.
Використовуйте високоякісний набір для чищення, який включає в себе: шомпол для чищення, держак шомполу, бавовняні фланелеві латки, очисники для трубок, невелику зубну щітку, латунні йоржики з жорсткою щетиною і мастило СLP ( Cleaner/Lubricant/Preservative) (мал. 31).
Після того, як ви розібрали гвинтівку, старанно почистіть, перевірте і змажте всі частини і механізми згідно з інструкцією, поданою нижче.
Мал. 31. Деякі інструменти з набору для чищення.
Чищення гвинтівки
Ствол: ствол гвинтівки має нарізи та їх поля, що в сукупності називається гвинтовою нарізкою. Вона примушує кулю швидко обертатися по центру каналу ствола у напрямку лінії вогню. Новий щільний йоржик буде важко просовувати через канал стволу. Вам буде набагато легше і краще протягувати йоржик через канал стволу. Також він буде набагато краще чистити якщо щетинки проходитимуть по лінії напрямку нарізів, якщо хочете щоб йоржик обертався під час введення. Завжди чистіть канал стволу у напрямку від набійника в напрямку дула. Це здійснюється наступним чином:
1. Протріть канал стволу клаптиком, зволоженим мастилом; (Коментар з приводу: не вказано яким чином буде здійснюватися ця операція. Процедура протирання мастилом канала ствола здійснюється за допомогою трьосекційного шомпола та тримача для ганчір'я. Використання шомпола подано нижче у пунктах 2-6, проте у даному випадку замість йоржика слід приєднати тримач для ганчір'я, який триматиме клаптик, зволожений мастилом ).
2. З'єднайте разом три секції шомпола, але не закручуйте їх повністю; залиште вільними один-два оберти.
3. Приєднайте йоржик і також залиште вільними два оберти;
4. Направте дуло донизу, утримуйте верхню частину ствольної коробки однією рукою коли вставляєте зворотній кінець шомпола (без йоржика) у набійник. Обережно спрямуйте шомпол в канал стволу (а. на мал. 32). Шомпол має висунутися з дула на 2-3 дюйми;
5. Приєднайте рукоятку на кінець шомпола, який вийшов з дула (б на мал. 32);
6. Протягніть йоржик через канал ствола у напрямку дула. В процесі якщо ви звернете увагу ви побачите як шомпол обертається у каналі стволу. Примітка: ні в якому разі не протягуйте шомпол у зворотньому напрямку якщо йоржик знаходиться у каналі стволу (в на мал. 32);
7. Після здійснення попередньої дії, від'єднайте рукоятку від шомпола і повторіть чищення; після того як ви три рази протягнули шомпол через ствол ви побачите як всі три секції та щіточка повністю закрутилися; ослабте їх знову і повторіть чищення;
8. Протягніть клаптик через канал стволу щоб очистити від щетинок йоржика, які могли залишитися у каналі стволу. Використовуйте той же самий спосіб чищення, зазначений вище, тільки замість йоржика приєднайте до шомпола тримач для клаптиків. Протягніть калаптик. Вам не потрібно буде використовувати рукоятку шомпола. Якщо ви залишите секції шомпола нетуго закрученими, клаптик пройде по нарізці як і минулого разу. Але пам'ятайте, що канал стволу має бути обов'язково зволожений мастилом перед використанням йоржика.
Мал. 32. Процес чищення каналу ствола.
Чищення верхньої частини ствольної коробки
Перевірте її, щоб переконатися у відсутності люфтів між стволом та верхньою частиною ствольної коробки. Якщо при спробі повернути ствол руками ви помітили люфт, муфта ствола має бути відновленою. Здайте гвинтівку в ремонт збройному майстру.
1. Використовуючи мастило CLP прочистіть місця дії порохових газів, нагару та бруду. Ніколи не використовуйте дротяні йоржики чи інші абразивні засоби для чищення алюмінієвої верхньої частини ствольної коробки - ви роздряпаєте і пошкодите її.
2. Прочистіть набійник: опустіть великий йоржик для чищення набійника у мастило CLP. Проведіть йоржик вздовж набійника 5 разів, та зробіть ним три повні оберти по годинниковій стрілці. Потім протріть канал стволу, як це вказано вище задля видалення будь яких залишків бруду;
3. Використовуючи зволожений мастилом йоржик для чищення каналу ствола, видаліть сліди нагару та інших продуктів згоряння навколо газової трубки, проведіть очисник у газову трубку, прочистіть бойові виступи, кільця затвору, ударник, вкладиш, краї викидача, а також внутрішню порожнину затворної рами;
4. Витріть всі механізми дочиста і насухо, і перевірте їх на предмет надмірної зношеності, коррозії, та механічних пошкоджень, бруду та іржі. Замініть всі несправні частини і механізми перед стрільбою.
Чищення нижньої частини ствольної коробки
1. Почистіть всі місця впливу продуктів згоряння (мал. 33). Знову ж таки ніколи не викристовуйте дротяні йоржики або абразивні інструменти для чищення.
2. Витріть бруд з спускового механізму. Прочистіть буфер противідскоку, зворотню пружину, внутрішні частини прикладу (мал. 34-35).
Мал. 33. Процес чищення нижньої частини свольної коробки
Мал. 34. Обов'язково почистіть порожнину прикладу (вказано стрілкою)
Мал. 35. Очистіть затискні гвинти прикладу.
Чищеня віддзеркалювача
Конструкція віддзеркалювача робить його розбирання для чищення непрактичним. Переконайтеся в тому, що віддзеркалювач вашої гвинтівки справно віддзеркалює стріляні гільзи. Виконуйте наступні дії щомісячно.
1. Видаліть затвор з затворної рами. Візьміть його у праву руку так, щоб віддзеркалювач знаходився внизу а викидач - вгорі;
2. Нанесіть декілька крапель мастила CLP навколо віддзеркалювача (мал. 36);
3. Візьміть стріляну гільзу і поставте її над краями викидача, коливальними рухами втисніть гільзу донизу в напрямку до віддзеркалювача (мал. 37). Коли пружина відзеркалювача стиснеться, ви відчуєте опір. Натисніть на гільзу, щоб вона упиралась у дзеркало затвору. Злегка розслабте великий палець, і натисніть знову. Повторіть цю дію декілька разів. Часто змінюйте мастило. Коли дія пружини відзеркалювача буде плавною і сильною, протріть віддзеркалювач насухо.
Мал. 36. Нанесіть декілька крапель мастила CLP навколо віддзеркалювача;
Мал. 37. Процес перевірки віддзеркалювача;
Затворна група: старанно прочистіть від нагару та продуктів згоряння зовнішні і внутрішні поверхні затворної рами, трубку затворної рами, ударник, щілину для ударника (використовуйте очисник),замикаючі виступи, місця за кільцями затвору та закраїнами викидача (мал. 38).
Мал.38. Затворна група. 1. - Затворна група: а.- затвор; б.- затворна рама; в.- ударник; г. - чека ударника; д.- вкладиш; е.- рукоятка перезаряджання; є.- процес очищення трубки затворної рами. 2.- Затвор та його деталі: ж.- вісь викидача; з.- затвор; и.- викидач.
Примітка: щоб побачити збільшений варіант цього малюнка, натисніть тут.
Рекомендації по використанню мастила CLP
CLP - Cleaner/Lubricant/Preservative- має наступні властивості:
" Містить розчинники, які розріджують нагар і продукти згоряння;
" Наносить шар тефлону, який висушує для проведення змащення;
" Запобігає утворенню іржі.
При використанні мастила CLP:
" Завжди добре струсіть пляшечку перед використанням;
" Нанесіть декілька крапель на ганчірку чи клаптик;
" Чистіть гвинтівку цим ганчір'ям

 
 

Цікаве

Загрузка...