WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Штурмова гвинтівка М16А2 (пошукова робота) - Реферат

Штурмова гвинтівка М16А2 (пошукова робота) - Реферат

М16
Гвинтівки серії M16/AR-15 являють собою автоматична або напівавтоматична зброя з повітряним охолодженням ствола, живленням з окремих коробчастих магазинів й автоматикою на основі газового двигуна. Вогонь ця зброя завжди веде із закритого затвора.
Для зведення ударного механізму необхідно відвести рукоятку зведення назад за її захвати у задній частині ствольної коробки. Якщо магазин порожній, то подавач магазина йде нагору й фіксує затвор у задньому положенні (кнопка затворної затримки перебуває ліворуч попереду спускової скоби). У противному випадку вона повертається вперед, при цьому затвор витягає верхній набій і досилає його в набійник. Затвор зупиняється, коли набій повністю ввійшов у набійник, але затворна рама продовжує рухатися, і вирізи в ній провертають затвор проти годинникової стрілки, а вісім замикаючих виступів входять в упори ствола. Після установки перевідника виду вогню в потрібне положення й натискання на спусковий гачок відбувається постріл. Шептало виходить із зачеплення з вирізом на курку, курок, повертаючись, б'є по ударнику. Ударник розбиває капсуль набою - відбувається постріл. Коли куля проходить далі отвору в стінці каналу ствола, частина газів надходить у газовий канал і через газовий регулятор направляється до затворної рами. Роль поршня затворної рами грає коротка трубка в її верхній частині. Під дією тиску газів рама рухається назад, повертаючи й відмикаючи затвор. Після цього вона захоплює затвор і продовжує відкат разом з ним. Викидач витягає гільзу з набійника,підпружинени й штовхач відзеркалювача на дзеркалі затвора викидає її у вікно на правій стороні ствольної коробки. Затворна рама продовжує рух назад, стискаючи зворотну пружину й зводячи курок. Реакція амортизатора віддачі й розтиснення зворотної пружини посилають раму вперед, цикл повторюється.
Ствольна коробка виконана із двох половин, верхньої й нижньої (upper receiver, lower receiver). Обидві половини виконані верстатною обробкою з алюмінієвих кованих заготовок (деякі комерційні моделі мають ствольні коробки литі з алюмінію). З'єднання двох половин відбувається за допомогою двох поперечних штифтів - переднього (поворотного - pivot pin) і заднього (розбірного - takedown pin). Починаючи із ХМ16Е1/М16А1 гвинтівки мають на правій стороні ствольної коробки досилач затвора, призначений для ручного закриття затвора, якщо зусилля зворотної пружини для цього не вистачає (наприклад, засмітився набійник). Досылач має вигляд кнопки із зубом на протилежному кінці, взаємодіючої з насічками на правій стороні затворної рами. Вікно для викиду гільз закривається підпружиненою пилозахисною шторкою, що автоматично відкривається при взведенні затвора. Крім того, починаючи з М16А2 за вікном для викиду гільз з'явився виступ-відзеркалювач, призначений для забезпечення можливості комфортної стрільби з лівого плеча.
Ударно-спусковий механізм змонтований в окремому корпусі й допускає ведення одиночного й безперервного вогню. На лівій стороні штампованої ствольної коробки над пістолетною рукояткою розташовується прапорцевий перевідник-запобіжник. Курок має вирізи поруч із віссю свого обертання, з якими входить у зачеплення шептало. Причому другий виріз, розташований унизу, забезпечує фіксацію курка підпружиненим шепталом роз'єднувачем при стрільбі одиночними. У цьому випадку затворна рама відводить курок у заднє положення, роз'єднувач, під дією пружини, повертається вперед, і його шептало блокує хід курка. Для здійснення наступного пострілу необхідно спочатку відпустити спусковий гачок, у результаті чого шептало роз'єднувача розчіплюється з ним, а шептало спуска входить у зачеплення з вирізом на курку. Цей процес повторюється щораз у зазначеному режимі. При безперервній стрільбі робота механізму відрізняється тим, що виступ перевідника блокує роз'єднувач , що не бере участь у процесі. Для запобігання пострілу до запирання каналу ствола курок утримується шепталом автоспуску, що виводиться із заблокованого положення затворною рамою на останньому етапі її руху. Якщо спусковий гачок відпустити, то курок буде втримуватися не автоспуском, а шепталом спуска.
Прицільні пристрої на М16А1 містять у собі круглу мушку на основі газової камери, закриту з боків двома "вухами". Діоптричний цілик перекидний, L-подібний, розрахований на дальності в 250 й 400 метрів, і розташований у рукоятці для перенесення. Мушка має можливість регулювання по висоті, а цілик має механізм введення бічних виправлень (тільки для приведення зброї до нормального бою). Стійка мушки зміщена назад для можливості вистрілювання із полум'ягасника гвинтівкових гранат. Приціл укритий у рукоятці для перенесення, його регулювання виробляється спеціальним маховичком по числу клаців.
Полум'ягасники на самих ранніх моделях М16 - трьощілинні, з відкритими вперед щілинами, на М16А1 - чотирьощілинні , із закритими попереду щілинами. На полум'ягасник можна встановлюватися багнет-ніж моделі М7 або М9. На гвинтівках М16А1 і М16А2 можлива установка 40мм однозарядного гранатомета M203. Гранатомет установлюється під стволом гвинтівки замість штатної цівки, для стрільби з нього на гвинтівку також ставляться спеціальні додаткові прицільні пристрої.
Клавіша магазинної засувки розташована праворуч під вікном ствольної коробки. Приклад, цівка й пустотіла пістолетна рукоятка виконані із чорного пластику, що відповідає по кольорах загальній обробці (анодування) металевих частин гвинтівки. Цівка на М16А1 і більш ранніх гвинтівках - трикутного поперечного перерізу, із двох невзаємозамінних половин, лівої й правої. На М16А2 цівку круглого перетину, із двох взаємозамінних половин, верхньої й нижньої. Усередині цівка має алюмінієві теплозахисні вкладиші. Отвори для вентиляції ствола виконані знизу й зверху цівки.
Живлення набоями здійснюється з коробчастих дворядних магазинів. Спочатку магазини були алюмінієві, на 20 набоїв, пізніше з'явилися алюмінієві й сталеві магазини на 30 набоїв. Крім того, існує значний вибір магазинів різної ємності, виготовлених для комерційного продажу - від 7 й 10-набійних для цивільної зброї, до 40-набійних коробчастих й 100-120 набійних барабанних (включаючи 100-набійні подвійні барабани Beta-C американського виробництва й 120-набійні барабани китайського виробництва).
Глава I. Загальна інформація
Увага: остерігайтесь небезпечних процедур
" Переконайтеся, що чека вкладишу встановлена у затвор. У противному випадку ваша гвинтівка може продовжувати стрільбу і вибухнути;
" Якщо ви використовуєте пристрій для холостого вогню, використовуйте лише холості набої М200 (маркування на 20-ти набійній пачці);
" не обмінюйте і не переставляйте затворнугрупу від однієї гвинтівки М16А2 до іншої. У противному випадку це може спричинити поранення чи смерть персоналу;
" якщо під час стрільби ваша гвинтівка припинила вогонь і у набійнику залишився набій (сталася осічка) негайо видаліть набій. Однак, якщо якщо ви не можете видалити набій впродовж 10 секунд, видаліть магазин і зачекайте 15 хвилин, обов'язково направивши ствол у безпечному напрямку. Тоді ви не будете поранені у разі випадкового пострілу. Незважаючи на це, тримайте обличчя

 
 

Цікаве

Загрузка...