WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Штурмова гвинтівка М16А2 (пошукова робота) - Реферат

Штурмова гвинтівка М16А2 (пошукова робота) - Реферат

призвели до дуже низької надійності. Результатом наприклад стало те що американські спецпризначенці у В'єтнамі воліли озброюватися радянськими чи китайськими автоматами Калашникова, здобутими у партизан В'єтконгу як трофеї.
Протягом 1967 - 1970 років за результатами розслідування, проведеного комісією при Конгресі США, приймається ряд термінових заходів щодо виправлення ситуації. По-перше, тип пороху в патронах міняється на більше "чистий", що дає набагато менше нагару. По-друге, затворна група, набійник і канал ствола починають хромувати, що підвищує корозійну стійкість деталей і полегшує їхнє чищення. По-третє, терміново закуповуються комплекти для чищення зброї, а в діючих військах починається широка програма навчання солдат чищенню й догляду за гвинтівкою, у рамках якої видаються широко відомі наставляння по догляду за зброєю. Для усунення пробелми відскоку затвору у механізм вводять спеціальний досилач затвору. Приблизно до 1970 му року штатні 20-набійні алюмінієві магазини у військах починають заміняти на 30-набійні, для того щоб вирівняти М16 по цьому показнику з радянськими й китайськими автоматами Калашникова.
На основі М16 А1 фірма "Кольт" розробила наступні модифікації індивідуальної автоматичної зброї:
" CAR-15 НВАR М1 і М2 ручні кулемети зі стрічковим живленням;
" CAR-15 "Colt Commando"- сімейство вкорочених штурмових гвинтівок М16А1 виготовлений спеціально для Військ спеціального призначення армії США. Вирізняються деталями виготовлення, режимами вогню та довжиною стволів.
" М655 - вкорочений карабін з довжиною ствола 400 мм;
Копії М16А1 виготовляється на Філіппінах, у Сінгапурі, у Південній Кореї (під позначенням Модель 603К), у Китаї (під позначенням СQ).
Штурмова гвинтівка М16А2
В 1978 р. почалася програма РIР модернізації М16А1. Під новий 5,56x45 НАТО (американське позначення М855) була розроблена нова модель М16А2, прийнята на озброєння в 1982 р. Перші поставки в корпус морської піхоти США почалися в 1984 р., в армію - в 1985 р.
Штурмова гвинтівка М16А2.
Головні відмінності М16А2 ("Моделі 701" по позначенню "Colt"): новий поважчений ствол довжиною 510 мм із більш товстими стінками й більшою крутістю нарізів; довжина ходу нарізів зменшилася з 305 мм до 178 мм, що дало можливість підвищити стійкість кулі в польоті а також використовувати набої різноманітного призначення. Встановлено новий п'ятищілинний полум'ягасник. Конструкція М16А2 не допускає ведення бесперервногго автоматичного вогню. З гвинтівки можна вести одиночний вогонь та вогонь фіксованими серіями по три постріли. Режим стрільби фіксованими серіями по 3 постріли реалізований за рахунок введення в спусковий механізм храповика. При кожнім зведенні курка назад затворною рамою, що рухається, храповик повертається на 60 градусів, а при повороті на 180 градусів переводить бойовий взвод курка з автоспуску на спускове шептало. Після цього для поновлення стрільби необхідно відпустити й знову нажати спусковий гачок. Зусилля на спусковому гачку - 2,3-3,8 кг. Установлений новий приціл на 800 м, з регулюванням у двох площинах. Мушка - регульована по висоті. Перекидний цілик має два діоптри й регулюється двома гвинтами з маховичками по висоті й напрямку. Маховички мають фіксовані положення, так що установку прицілу можна здійснювати навпомацки по клацах. Ефективна дальність стрільби набоями М855 (55109) - до 800 м. Діоптр великого (5 мм) діаметра використається при стрільбі в умовах обмеженої видимості або по рухомих цілях на дальності до 200 м, малого (1,8 мм) - для стрільби вдень у межах 300-800 м (установка "3/8" відповідає 300 м, "4" - 400 м, "5" - 500 м, "7" - 700 м). Посилена ствольна коробка, цівка трикутного перетину замінено "круглою" (по типі карабіна М655), змінена форма пістолетної рукоятки. Цівка, пістолетна рукоятка та приклад виготовлені з більш міцного пластику з підвищеними теплоізоляційними якостями.За вікном ствольної коробки встановлений щиток, що відхиляє викинуту гільзу вперед для запобігання влучення гільз в обличчя при стрільбі з лівого плеча.
Гвинтівки М16, М16А1 й А2 крім США перебувають на озброєнні армій ще 26 країн, серед яких Гондурас, Гватемала, Ізраїль, Ліван, Лівія, Марокко, Мексика, Нова Зеландія, Оман, Панама, Тайвань. Гвинтівка М16А1 виготовляється по ліцензії в Південній Кореї, М16А2 з деякими змінами виробляється під позначенням С7 у Канаді, під позначенням "Тип 311" - у Китаї. У деяких країнах М16 складається на озброєнні одночасно з Автоматом Калашникова.
На основі М16А2 створені: ручний кулемет М16А2 НВАR (Модель 741) з важким стволом, карабін "723", автомат М231, укорочений автомат "733" типу "Colt Commando" з довжиною ствола 290 мм. Для стрільби набоєм М193 є моделі 703 й 711 зі стволом від М16 А1. Хоча ручний кулемет на основі М16 А2 не зацікавив американську армію, "Colt" не відмовилася від ідеї уніфікованого із гвинтівкою кулемета.
Крім того, на ринку пропонується чимало самозарядних "поліцейських" й "цивільних" модифікацій М16А2 і переробок штатних гвинтівок.
У 1994 році на озброєння армії США одночасно приймаються штурмові гвинтівки М16А3 і М16А4. У обидвох модифікацій ствольні коробки з напрямними типу Picatinny. М16А3 має змогу вести безперервний вогонь, в той час як М16А4 як і М16А2 веде вогонь фіксованими серіями по три постріли.
Попри багатократне вдосконалення штурмова гвинтівка М16 не позбулася ряду характерних недоліків. Основними конструктивними недоліками залишилися: невисока надійність зворотнього механізму, зайва мініатюризація та складність конструкції затворної групи що призвело до складності неповного розбирання і складання гвинтівки, висока чутливість до піску й бруду. Також як і раніше конструкторам не вдалося вирішити проблему "відскоку" легкого затвору при переході у крайнє переднє положення. Тож досилач так і залишається невідємною деталлю штурмової гвинтівки. Незважаючи на застосування більш міцних видів пластмаси зброя залишилася чутливою до механічних ударів. Загальна довжина зброї та відсутність складного прикладу у гвинтівки М16А2 ускладнює експлуатацію зброї у обмеженому просторі (у тісних приміщеннях, чи у десантних відділеннях бронетехніки). Штатний діоптричний приціл не забезпечував прийнятного огляду при слабкій освітленості.
Штурмова гвинтівка М16А2 має і ряд беззаперечних переваг. Перш за все це висока точність стрільби серіями на відстані до 500 метрів. Ще однією суттєвою перевагою М16 є модульність. Основою є нижня частина ствольної коробки, на яку можна встановлювати верхню її частину зі стволами різної довжини й калібру, а також різноманітні рукоятки для перенесення. Гнучкість конструкції ще більш поліпшилась у штурмових гвинтівках М16А3, М16А4 та М4А1 у яких замість рукоятки для перенесення встановлено універсальну напрямну типу Picatinny на яку можна встановитибудь які оптичні та електронно-оптичні приціли, виготовлені за стандартами NATO. Багатий набір комплектуючих, як от різноманітні ліхтарики, глушники, лазерні цілевказувачі, додаткові рукоятки дозволяють досить швидко пристосувати зброю до виконання конкретних завданнь.
Конструктивні особливості штурмових гвинтівок серії

 
 

Цікаве

Загрузка...