WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

таким же порядком вичистіть набійник;
" прочистіть газову камору й газову трубку за допомогою шомпола або дерев'яної палички, обгорнених ганчірям, просоченим рідким рушничним мастилом або розчином РЧС; після чищення насухо протріть газову камору й газову трубку; ще раз протріть дрантям й оглянете канал стовбура, щоб у ньому не залишилося клаптиків клоччя, дрантя або інших сторонніх предметів;
" прочистите ствольну коробку, затворну раму, затвор і газовий поршень за допомогою ганчір'я, просоченою рідким рушничним мастилом або розчином РЧС, після чого насухо протріть;
" інші металеві частини насухо протріть клоччям;
" дерев'яні частини обітріть сухим клоччям.
Змащення гвинтівки здійснюйте в наступному порядку:
" змажте канал ствола за допомогою протирки й ганчір'я, просоченим мастилом; змажте набійник;
" змажте всі інші металеві частини й механізми гвинтівки за допомогою промасленого ганчір'я;
" мастило наносите тонким шаром, тому що зайве мастило сприяє забрудненню частин і можуть викликати затримки при стрільбі;
" не змазуйте дерев'яні частини.
Зберіть гвинтівку й перевірте роботу її частин і механізмів.
Чистим ганчірям протріть зовнішні поверхні оптичного прицілу. Зніміть ковпачок пристрою освітлення сітки й протріть батарейку, корпус і ковпачок. Якщо забруднено поверхню лінз об'єктива й окуляра, то протріть їхньою серветкою. Лінзи й шкло не дозволяється протирати ганчірям, який протиралися інші частини прицілу, змазувати й торкатися пальцями.
Забороняється розкривати приціл!
Глава VII. Перевірка технічного стану, характерні несправності й методи їхнього усунення
Для перевірки справності гвинтівки, а також з метою встановлення її придатності для подальшого використання проводьте періодичні огляди гвинтівки.
При огляді переконайтеся в наявності всіх частин гвинтівки й перевірте, чи немає на зовнішніх частинах іржі,бруду, вм'ятин, подряпин, забоїн, відколів й інших ушкоджень, які можуть викликати порушення нормальної роботи механізмів гвинтівки й оптичного прицілу; крім того, перевірте стан змащення на видимих без розбирання частинах гвинтівки, наявність магазинів, багнета-ножа, приладдя, чохла для оптичного прицілу, сумки для прицілу й магазинів і сумки під ЗИП; переконайтеся, що в каналі ствола немає сторонніх предметів; перевірте правильність роботи частин і механізмів.
При перевірці правильності роботи частин і механізмів зніміть гвинтівку із запобіжника, відведіть раму за рукоятку назад до відмови й відпустіть її; рама повинна зупинитися в заднім положенні зупинником затвора. Відокремите магазин, трохи відведіть раму за рукоятку назад і відпустіть її; рама повинна енергійно повернутися в переднє положення. Поставте гвинтівку на запобіжник і натисніть на спусковий гачок; спусковий гачок не повинен повністю відходити назад, а курок повинен залишатися на бойовому взводі. Зніміть гвинтівку із запобіжника й натисніть на спусковий гачок: повинен бути чутний щиглик - енергійний удар курка по ударнику. Знову поставте гвинтівку на запобіжник і приєднаєте магазин; рама не повинна відходити назад; запобіжник повинен надійно втримуватися у встановленому положенні.
Перевірте подачу набоїв у набійник; добування й відбиття гільз (набоїв); спорядіть магазин навчальними набоями, приєднайте його до гвинтівки й, не натискаючи на засувку магазина, зусиллям руки спробуйте відокремити магазин - магазин повинен вільно входити у вікно ствольної коробки й надійно втримуватися засувкою магазина. Перезарядіть гвинтівку кілька разів, при цьому навчальні патрони повинні без затримки досилатися з магазина в патронник й енергійно викидатися зі ствольної коробки назовні.
При перевірці справності оптичного прицілу переконайтеся в цілісності лінз окуляра й об'єктива, перевірте плавність обертання маховичків й їхню фіксацію у встановленому положенні, чи немає хитання маховичків, немає чи хитання прицілу й чи надійно він закріплюється затискним гвинтом на гвинтівці; перевірте справність освітлення сітки; для чого надягніть на об'єктив ковпачок, увімкніть тумблер і подивіться в окуляр (при справному приладі сітка видна чітко, якщо сітка не видна, замініть батарейку або лампочку). Якщо приціл має хитавицю або відгин ручки не заходить у виріз на кронштейні при міцно закріпленому прицілі на гвинтівці, відрегулюйте затискний гвинт. Для цього відокремте приціл від гвинтівки, притисніть движок до ручки (стисніть пружину) і нагвинтите або відгвинтите регулювальну гайку затискного гвинта.
Перед стрільбою огляньте набої. При огляді їх перевірте чи немає на гільзах іржі й помятостей, чи не хитається куля в дульці гільзи, чи немає на капсулі зеленого нальоту й тріщин, чи не виступає капсуль вище поверхні дна гільзи, чи немає серед бойових набоїв навчальних. Всі несправні набої здайте на склад.
Несправності гвинтівки, оптичного прицілу, магазинів і приладдя усуньте негайно. Якщо несправності усунути в підрозділі не можна, гвинтівку (оптичний приціл, магазини, приладдя) відправте в ремонтну майстерню.
Глава VIII. Приведення гвинтівки до нормального бою й порядок роботи з оптичним прицілом
Снайперська гвинтівка, що перебуває в підрозділі, повинна бути наведена до нормального бою. Необхідність приведення гвинтівки до нормального бою встановлюється перевіркою бою.
Перевірка бою гвинтівки здійснюється:
" при надходженні гвинтівки в підрозділ;
" після ремонту гвинтівки й заміни частин, які могли б змінити її бій;
" при виявленні під час стрільби відхилень середньої крапки влучення (СТВ) або розсіювання куль, що не задовольняють вимогам нормального бою гвинтівки.
У бойовій обстановці перевірка бою гвинтівки здійснюється періодично при кожній можливості.
Для перевірки бою зробіть чотири постріли, ретельно й одноманітно прицілюючись через відкритий приціл. Стрільбу ведіть по чорному прямокутнику розміром 20 см по ширині й 30 см по висоті, укріпленому на білому щиті шириною 0,5 м і висотою 1 м. Точкою прицілювання служить середина нижнього краю чорного прямокутника. По прямовисній лінії на відстані 16 см вище точки прицілювання відзначте крейдою або кольоровим олівцем нормальне положення середньої точки влучення при стрільбі з відкритим прицілом. Точка є контрольною (КТ).
Дальність стрільби 100 м, приціл 3. Положення для стрільби "лежачи з упору". Для перевірки бою гвинтівки й приведення її до нормального бою застосовуються набої зі звичайною кулею зі сталевим сердечником. Стрільбу проводите без багнета-ножа.
По закінченні стрільби огляньте мішень і розташування пробоїн, визначите купчастість бою й положення середньої точки влучення.
Купчастість бою гвинтівки визнається нормальною, якщо

 
 

Цікаве

Загрузка...