WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

служить для збереження прицілу від пилу, дощу, снігу, впливу сонячних променів і т.п.
Мал. 26. Чохол для оптичного прицілу
Серветка застосовується при чищенні оптичних деталей.
Джерело живлення, лампи й ковпачок призначені для заміни виведених з ладу.
Глава IV. Робота частин і механізмів гвинтівки
Положення частин та механізмів до заряджання.
Затворна рама із затвором під дією зворотного механізму знаходиться в передньому положенні; канал ствола зачинений затвором. Затвор повернуто навколо своєї осі ліворуч, його бойові виступи знаходяться у виступах ствольної коробки - затвор зачинений.
Газовий поршень і штовхач під дією пружини штовхача знаходяться попереду. Важіль автоспуска під дією виступу затворної рами повернуто донизу й автоспуск вимкнутий.
Курок спущений і впирається у затвор. Ударник під дією курка поданий вперед. Бойова пружина найменше стиснута, вона притискає курок до затвора, хвіст шептала до обмежувача, хвіст автоспуска - донизу.
Спусковий гачок відведено вперед. Пружина спускового гачка натискає на задній кінець тяги, і тяга своєю поверхнею із зачепами впирається до перемички шептала.
Запобіжник знаходитьсязверху, зачиняє виріз ствольної коробки й обмежує рух затворної рами назад, перешкоджає обертанню шептала (зачиняє спусковий гачок і шептало).
Робота частин та механізмів під час заряджання.
Для заряджання гвинтівки потрібно приєднати споряджений магазин, опустити запобіжник донизу (у положенні "Вогонь", видно літеру "О"), відвести затворну раму назад і відпустити.
Під час встановлення запобіжника в положення "Вогонь" відчиняється виріз для руху рукоятки перезаряджання затворної рами, а вирізи осі запобіжника звільняють хвіст шептала і спусковий гачок.
Під час відведення затворної рами назад вона повертає затвор праворуч, бойові виступи затвора виходять з вирізів ствольної коробки - здійснюється відчинення затвора; виступ затворної рами звільняє важіль автоспуска, і шептало автоспуска притискається до площини курка.
Під час подальшого відведення затворної рами назад разом з нею відходить затвор і відчиняє канал ствола; зворотні пружини стискаються; курок під дією виступу затворної рами повертається назад, бойова пружина стискається; бойовий звід курка проходить за зачепи шептала і шептало заскакує за звід автоспуска. Після проходження затворної рами вікна магазина набій під дією пружини магазина піднімається вгору.
Під час відпускання затворної рами вона разом із затвором під дією зворотного механізму рухається вперед; затвор виштовхує набій із магазина і досилає його до набійника і зачиняє канал ствола. Зачіп його викидача заскакує за закраїну гільзи; затворна рама своїм виступом повертає важіль автоспуска донизу і виводить його із зачеплення з бойовим зводом курка; курок під дією бойової пружини повертається і стає на бойовий звід.
Робота частин та механізмів під час стрільби.
Для здійснення пострілу необхідно зняти гвинтівку з запобіжника і натиснути на спусковий гачок.
Під час натиснення на хвіст спускового гачка він разом з тягою пересувається назад; зачіп тяги повертає шептало і розчіплює його з бойовим зводом курка. Курок під дією бойової пружини повертається і здійснює удар по ударнику, ударник розбиває бойком капсуль-здійснюється постріл.
Після проходження кулею газовідвідного отвору частина газів потрапляє в газову камору і натискає на газовий поршень, а останній - на штовхач.
Штовхач стискає свою пружину і відкидає затворну раму назад. Під час руху назад затворна рама повертає затвор праворуч, бойові виступи затвора виходять із вирізівствольноїкоробки-здійснюється відчинення затвора; затвор зачепом витягача витягує гільзу з каналу ствола і рухається назад разом із затворною рамою і гільзою; гільза наштовхується на зуб віддзеркалювача ствольної коробки і віддзеркалюється назовні; штовхач разом з поршнем під дією своєї пружини повертається вперед.
Курок, що повертається під дією виступу затворної рами, б'є по передній частині тяги спускового гачка, опускає її донизу, роз'єднує з шепталом і стає на звід автоспуска. Шептало під дією довгого кінця бойової пружини стає в попереднє положення - перед бойовим зводом курка.
Для здійснення наступного пострілу необхідно відпустити спусковий гачок і знову натиснути на нього. Коли спусковий гачок буде відпущено, він під дією пружини спускового гачка разом із тягою просунеться вперед і зачіп тяги заскочить за перемичку шептала, а під час натиснення шептало вийде із зачеплення з бойовим зводом курка і звільнить курок - здійснюється черговий постріл.
Після здійснення пострілу останнім набоєм подавач магазина піднімається вгору, діє своїм виступом на зупинювач затвора і просуває його вгору із гнізда. Під час руху затворної рами вперед затвор упирається в зупинювач і зупиняється сам, зупиняючи затворну раму. Для повернення затворної рами вперед потрібно від'єднати порожній магазин, відвести затворну раму назад і відпустити; для перезаряджання гвинтівки потрібно замінити порожній магазин на споряджений, відвести затворну раму назад і відпустити.
Глава V. Розбирання і складання гвинтівки
Розбирання снайперської гвинтівки може бути неповним й повним: неповне - для чищення, змащення й огляду гвинтівки; повне - для чищення при сильному забрудненні гвинтівки, після її перебування під дощем або в снігу, при переході на нове змащення й при ремонті. Часте, розбирання гвинтівки не допускається, тому що це прискорює зношування частин і механізмів.
Розбирання й складання гвинтівки слід проводити на столі або чистій підстилці; частини й механізми класти в порядку розбирання, поводитися з ними обережно, не класти одну частину на іншу, не застосовувати зайвих зусиль і різких ударів. При складанні гвинтівки звірити номера на її частинах: номеру на ствольній коробці повинні відповідати номери на затворній рамі, затворі, ударно-спусковому механізмі, кришці ствольної коробки, оптично-му прицілі й інших частинах гвинтівки.
Навчання розбиранню й складанню на бойових гвинтівках дозволяється лише у виняткових випадках з дотриманням особливої обережності в поводженні із частинами й механізмами.
Порядок неповного розбирання снайперської гвинтівки.
1) Відокремити магазин. Взяти магазин правою рукою, натискаючи великим пальцем на засувку (мал. 27), подати нижню частину магазина вперед і відокремити його. Після цього перевірити, чи немає набою в набійнику, для чого опустити запобіжник донизу, відвести рукоятку перезарядження назад, оглянути набійник і відпустити рукоятку.
Мал.27. Відокремлення магазина
2) Відокремити оптичний приціл. Підняти ручку затискного гвинта й повернути її убік наочника до відмови (мал.

 
 

Цікаве

Загрузка...