WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

розташовується маховичок зі шкалою кутів прицілювання, які нанесеної на його циліндричній частині. На гайці маховичка нанесені написи "Вверх", "Вниз", "СТП" і стрілки, що показують напрямок обертання маховичка при вивірці прицілу.
Шкала кутів прицілювання має десять поділок (від 0 до 10). Ціна поділки - 100 м. Починаючи з поділки 3, за допомогою наявного у маховичку фіксатора можна встановлювати кути прицілювання через 50 м.
Праворуч на корпусі розташований маховичок зі шкалою бічних виправлень, на циліндричній частині якого нанесено 21 поділку (від 0 до 10 в обидва боки). Штрихи й цифри, розташовані вправо від 0, мають чорні кольори, а розташовані вліво від 0 - червоний.
Ціна розподілу шкали дорівнює 0-01. За допомогою фіксатора, розташованого в маховичке, можна встановлювати виправлення через 0-00,5. На гайці, що закріплює маховичок механізму бічних виправлень, нанесені написи -Вправо-, -Влево-, -СТП- і стрілки, щопоказують напрямок обертання при вивірці прицілу.
Мал. 21 а. Оптичний приціл ПСО-1 (вид ліворуч):
1 - корпус; 2 - кронштейн; 3 - верхній маховичок; 5 - висувна бленда; 6 - гумовий наочник; 8 - ручка затискного гвинта; 12 - ковпачок об'єктива; 14 - шкала; 17 - прапорець люмінесцентного екрану; 18 - корпус для батарейки; 19 - ковпачок з упором; 20 - тумблер; 21 - електролампочка.
Мал. 21 б. Оптичний приціл ПСО-1 (вид праворуч)
1 - корпус; 2 - кронштейн; 3 - верхній маховичок; 4 - бічний маховичок; 5 - висувна бленда; 6 - гумовий наочник; 7 - затискний гвинт; 8 - ручка затискного гвинта; 9 - движок; 10 - регулювальна гайка; 11 - вказівник; 12 - ковпачок об'єктива; 13 - торцева гайка; 14 - шкала; 15 - з'єднувальний гвинт; 16 - стопорний гвинт;17 - прапорець люмінесцентного екрану; 18 - корпус для батарейки; 19 - ковпачок з упором; 20 - тумблер; 21 - електролампочка; 22 - упор.
На поясках маховичка кутів прицілювання й маховичка бічних виправлень нанесено по 60 поділок. Ціна поділки 0-00,5. Поділки на поясках маховичков служать для відліку виправлення при вивірці прицілу на гвинтівці.
У гнізді корпуса розташоване джерело живлення лампи підсвічування. Гніздо закривається ковпачком.
Оптична система прицілу призначена для побудови зображення предметів, розташованих на місцевості і являє собою монокулярну телескопічну систему з постійним збільшенням. Оптична система (мал. 7) складається з лінз об'єктива, сітки, що обертає системи, лінз окуляра, екрана, світлофільтра, світлофільтра світло-жовтогарячого й захисного скла.
Мал. 22. Схема прицілу ПСО-1: 1 - об'єктив; 2 - обертаюча система; 3 - прицільна сітка; 4 - окуляр; 5 - люмінесцентний екран.
Об'єктив призначений для побудови зображення спостережуваного предмета. Зображення предметів у фокальній площині об'єктива виходить переверненим ліворуч праворуч і зверху вниз.
Обертаюча система призначена для одержання дійсного прямого зображення.
Окуляр служить для розглядання зображення спостережуваного предмета й сітки.
Світлофільтр світло-жовтогарячий призначений для поліпшення роботи із прицілом у похмуру погоду для підвищення контрастності зображення.
Мал. 23 . Схема оптична: 1,2,3- лінзи об'єктива; 4- екран зварений; 5,6,7,8- лінзи (оборачивающая система); 9- сітка; 10,11,12- лінзи окуляра; 13- світлофільтр светлооранжевий; 14- світлофільтр; 15- шкло захисне.
Сітка являє собою плоскопараллельную пластинку. На пластинці нанесені шкали кутів прицілювання й бічних виправлень, а також далекомірна шкала. Вид поля зору прицілу показаний на малюнку 8. Шкала кутів прицілювання виконана у вигляді косинців до дальності 1300 м. При установці шкали маховичка кутів прицілювання на розподіл 10 вершина другого зверху прицільного знака шкали на сітці буде відповідати дальності 1100 м, вершина третього знака - 1200 м, а вершина четвертого - 1300 м.
Мал. 24. Прицільна сітка оптичного прицілу ПСО-1:
1 - Основний кутник для стрільби на відстані до 1000 м; 2 - шкала бічних виправлень; 3 - далекомірна шкала; 4, 5, 6 - додаткові кутники для стільби на відстані більше 1000 метрів (4- 1100м; 5- 1200 м; 6- 1300 м).
Уліво й вправо від прицільних знаків розташована шкала бічних виправлень. Ціна розподілу шкали 0-01. Величини бічних виправлень 0-05 й 0-10 виділені подовженим штрихом. Виправлення 0-10 відзначена цифрою 10. Праворуч і ліворуч від шкали бічних виправлень нанесені два горизонтальних штрихи. Далекомірна шкала, розташована ліворуч під шкалою бічних виправлень, призначена для визначення дальності до мети. Далекомірна шкала виконана у вигляді двох ліній. Верхня лінія (крива) розрахована для висоти мети 1.7 м і відзначена цифрами 2, 4, 6, 8 й 10. Сітка прицілу переміщається у двох взаємно перпендикулярних напрямках, залишаючись завжди у фокальній площині об'єктива.
Приладдя до прицілу
Приладдя (мал. 10) призначена для забезпечення нормальної роботи прицілу й заміни окремих елементів, що вийшли з ладу в процесі експлуатації. До приладдя відносяться: чохол, система освітлення зимова, світлофільтр в оправі, ключ, серветка, джерело живлення лампи (у касеті) і ковпачок.
Пристрій освітлення сітки служить для освітлення сітки прицілу при стрільбі присмерком і вночі. Він складається: з корпуса з контактним гвинтом, батарейки, що є джерелом струму, ковпачка з упором і пружиною для підтиснення батарейки до гвинта, дротів, що з'єднують гвинт (батарейку) з електролампочкою через тумблер, тумблера для включення й вимикання електролампочки. Батарейка встановлюється в корпус так, щоб центральний електрод був підключений до гвинта, а бічний електрод (зміщений убік) - до корпуса; для цього контактна пластина бічного електрода загинається об край корпуса, після чого надівається ковпачок.
Світлофільтр в оправі застосовується для роботи із прицілом у похмуру погоду.
Ключ застосовується для загвинчування й вигвинчування лампи підсвічування сітки.
Зимовий пристрій освітлення сітки призначений для забезпечення підсвічування сітки прицілу при роботі із прицілом в умовах температури навколишнього середовища нижче 0 гр. С. (мал. 25). Пристрій складається з корпуса, ковпачка й екранованого дроту. Для підготовки зимового пристрою освітлення сітки до стрільби необхідно вкласти батарейку в корпус зимового пристрою так, як зазначено вище, і надягти на нього ковпачок, знятий з корпуса батарейки на прицілі, а ковпачок зимового пристрою надягти на корпус для батарейки на прицілі. Корпус зимового пристрою з батарейкою переноситься в кишені однострою снайпера, а екранований дріт може пропускатися через лівий рукав верхнього одягу.
Мал. 25. Зимовий пристрій висвітлення сітки прицілу: 1 - корпус для батарейки; 2 - ковпачок з упором; 3 - екранований дріт.
Чохол

 
 

Цікаве

Загрузка...