WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

курка при незамкненому затворі. Він має шептало для втримання курка на взводі автоспуску, важіль для роз'єднання шептала автоспуску із зводом автоспуску курка виступом затворної рами при підході її в переднє положення, хвіст для короткого кінця бойової пружини й отвір для вісі.
Шептало служить для втримання курка після пострілу в крайньому задньому положенні. Шептало має зачепи для втримання курка на бойовому взводі, перемичку для зачепа тяги спускового гачка й хвіст для довгого кінця бойової пружини.
Спусковий гачок із пружиною служить для виводу шептала з-під бойового взводу курка. Він має тягу із зачепом, обмежник щитка, отвору для осі й хвіст.
У корпусі ударно-спускового механізму насвоїй осі міститься засувка магазина із пружиною.
Запобіжник (мал. 14) служить для запирання шептала, спускового гачка й одночасного обмеження руху затворної рами назад, чим виключається можливість випадкового пострілу, а також для закріплення ударно-спускового механізму в ствольній коробці.
Мал. 14. Запобіжник: 1 - вісь; 2 - стовщена частина осі; 3 - виступ осі; 4 - щиток; 5 - виріз для хвоста шептала; 6 - виступ щитка; 7 - виріз для обмежника щитка
Запобіжник має: вісь, що закріплює ударно-спусковий механізм на ствольній коробці, зі стовщеною частиною для запирання шептала й виступами для її втримання в ствольній коробці; щиток з виступом, що закриває виріз для руху рукоятки затворної рами при установці гвинтівки на запобіжник. На стовщеній частині вісі зроблені вирізи для хвоста шептала й для обмежника щитка. Нижнє положення запобіжника відповідає установці його для ведення вогню, а верхнє - на запобіжник.
Приклад із щокою (мал. 15) служить для зручності дії гвинтівкою, має: виріз, що утворить рукоятку й служить для приміщення великого пальця правої руки, і виріз для застібки замка щоки приклада; вікно з антабкою для ременя; металевий затилок; шуруп-фіксатор замикача кришки ствольної коробки. Приклад за допомогою сполучного гвинта й шурупа приєднується до ствольної коробки.
Мал. 15. Приклад із щокою: 1 - виріз, що утворить рукоятку; 2 - виріз для застібки замка щоки приклада; 3 - вікно; 4 - антабка; 5 - металевий затыльник; 6 - щока; 7 - дерев'яне основани; 8 - м'яке наби-вання; 9 - петля; 10 - застібка; 11 - зачіп обойми.
Щока приклада застосовується тільки при стрільбі з оптичним прицілом. Вона складається з дерев'яної основи, м'якого набивки зі шкіряним покриттям і замка для кріплення щоки на прикладі. Замок має обойму із зачепом і застібку з петлею.
Прицільні пристрої служать для наведення гвинтівки при стрільбі по цілям на різні відстані. Прицільні пристрої снайперської гвинтівки складаються з оптичного прицілу ПСО-1 і механічного (відкритого) прицілу.
Оптичний приціл ПСО-1 (мал. 16 а і б) є основним прицілом снайперської гвинтівки. Збільшення прицілу 4-кратне, поле зору 6°. Оптичний приціл складається з механічної й оптичної частин.
Мал. 16a. Оптичний приціл ПСО-1 (вигляд зліва)
1.- корпус; 2-кронштейн; 3-верхній маховичок;5-висувна бленда; 6-гумовий наочник; 8-ручка затискного гвинта; 12-ковпачок об'єктива; 14-шкала; 17-прапорець люмінісцентного екрану; 18-корпус для батарейки; 19-ковпачок з упором; 20-тумблер; 21-електролампочка.
Мал. 16б. оптичний приціл ПСО-1 (вигляд справа) 1 - корпус; 2 - кронштейн; 3 - верхній маховичок; 4 - бічний маховичок; 5 - висувна бленда; 6 - гумовий наочник; 7 - затискний гвинт; 8 - ручка затискного гвинта; 9 - движок; 10 - регулювальна гайка; 11 - вказівник; 12 - ковпачок об'єктива; 13 - торцева гайка; 14 - шкала; 15 - з'єднувальний гвинт; 16 - стопорний гвинт;17 - прапорець люмінесцентного екрану; 18 - корпус для батарейки; 19 - ковпачок з упором; 20 - тумблер; 21 - електролампочка; 22 - упор.
Механічна частина прицілу включає: корпус, верхній і бічний маховички, пристрій висвіт-лення сітки прицілу, висувну бленду, гумовий наочник і ковпачок.
В комплект снайперської гвинтівки входять: сумка для магазинів; сумка для приладдя, ремінь для перенесення.
Сумка для магазинів (мал. 17) призначена для перенесення і збереження чотирьох магазинів для гвинтівки.
Мал. 17. Сумка для магазинів.
Сумка для приладдя призначена для зберігання і перенсення приладдя до гвинтівки.
Мал. 18. Сумка для приладдя
Ремінь для перенесення (мал. 19) призначений для перенесення гвинтівки а також може бути використаний як додатковий засіб утримання гвинтівки під час стрільби.
Мал. 19. Ремінь для перенесення.
В комплект снайперської гвинтівки входить приладдя.
Приладдя (мал. 20) служить для розбирання, складання, чищення й змащення снайперської гвинтівки й переноситься в сумці для прицілу й магазинів. В комплект приладдя входять: щока, шомпол, протирка, йорж, викрутка, вибивач, пенал й маслянка.
Мал. 20. Приладдя: 1 - Кришка пеналу; 2 - йоржик; 3 - викрутка; 4 - протирка; 5 - виколотка; 6 - корпус пеналу; 7 - маслянка; 8 - щока; 9 - шомпол; 10 - подовжувач шомпола; 11 - передній подовжувач шомпола.
Щока застосовується при стрільбі із гвинтівки з оптичним прицілом. У цьому випадку вона надівається на приклад гвинтівки й фіксується на ньому за допомогою замка.
Шомпол застосовується для чищення й змащення каналу ствола, каналів і порожнин інших частин гвинтівки. Він складається із трьох ланок, що згвинчують один з одним.
Протирка призначена для чищення й змащення каналу ствола, а також каналів і порожнин інших частин гвинтівки.
Йоржик служить для чищення каналу ствола розчином РЧС.
Викрутка застосовується при розбиранні й складанні гвинтівки, чищенню газової камори й газової трубки, а також як ключ при регулюванні положення мушки по висоті.
Вибивач застосовується для виштовхування вісей і штифтів.
Пенал служить для зберігання протирки, йоржика, викрутки й вибивачі. Він складається із двох складових частин: пенала-ключа й кришки пенала. Пенал-ключ використається як рукоятка шомпола при чищенні й змащенні гвинтівки, як рукоятка викрутки при розбиранні й складанні гвинтівки і як ключ при відділенні газової трубки й складанні шомпола. Кришка пеналу застосовується як ствольна накладка при чищенні ствола.
Глава III. Оптичний приціл ПСО-1
Снайперський оптичний приціл ПСО-1 (мал. 21 а і б) має наступні основні частини:
" корпус;
" об'єктив;
" окуляр;
" бленду;
" наочник;
" маховичок зі шкалою кутів прицілювання;
" маховичок зі шкалою бічних виправлень;
" рукоятку;
" світлофільтр в оправі;
" напрямну;
" джерело живлення;
" лампу;
" ковпачок.
У корпус ввернуто об'єктив в оправі з висувною блендою, а з іншого кінця корпуса ввернуто окуляр у зборі, з наочником. Зверху корпуса

 
 

Цікаве

Загрузка...