WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

13 - вікно для магазина; 14 - вікно для ударно-спускового механізму; 15 - приклад.
Ствольна коробка має: усередині - вирізи для запирання затвора, задні стінки яких є бойовими упорами, і з лівої сторони виступ зі скосом для попереднього повороту затвора на початку його запирання, відгини з вирізами для напрямку руху затворної рами й затвора; віддзеркалбювальний виступ зі скосом для віддзеркалювання гільз; перемичку з віссю для приєднанняударно-спускового механізму й гніздом для поміщення зупинника затвора із пружиною; виріз для зачепа магазина; у бічних стінках - отвору для запобіжника й отвору для замикача кришки ствольної коробки; на правій стінці - дві фіксуючі виїмки для постановки запобіжника й фіксатора замикача кришки ствольної коробки; на лівій стінці - виступи для кріплення (приєднання) оптичного прицілу; знизу - вікно для магазина й вікно для ударно-спускового механізму
До ствольної коробки прикріплений приклад.
Кришка ствольної коробки (мал. 9) оберігає від забруднення частини й механізми, що поміщаються у ствольній коробці. У ній розміщується зворотний механізм. Спереду вона має виступи для фіксації кришки в нижньому упорному кільці ствола; із правої сторони - вирізи для проходу відстріляних гільз, і для руху рукоятки перезаряджання; позаду - вкладиш; у бічних стінках - отвори: ліворуч - для вісі серги зворотного механізму, праворуч - для виштовхування цієї осі вибивачем. Вкладиш має вікно для серги зворотного механізму; виступ з напівкруглою виїмкою для кріплення кришки до ствольної коробки за допомогою замикача; циліндричний виступ, що разом з передньою стінкою вкладиша сприймає удар затвора й затворної рами в крайньому задньому положенні; отвір для осі серги зворотного механізму й пружинний фіксатор вісі серги.
Мал. 9. Кришка ствольної коробки: 1 - виступи; 2 - вирізи; 3 - вкладиш; 4- отвір для виштовхування вісі; 5 - виступ з напівкруглою виїмкою; 6 - циліндричний виступ; 7 - пружинний фіксатор.
Зворотний механізм (мал. 10) служить для повернення затворної рами із затвором у переднє положення. Він складається із двох однакових зворотних пружин, напрямної втулки, напрямного стрижня й серги з віссю, за допомогою яких він закріплюється у вкладиші кришки ствольної коробки.
Мал. 10. Зворотний механізм: 1 - зворотні пружини; 2 - напрямна втулка; 3 - напрямний стрижень; 4 - серга; 5 - вісь серги
Затворна рама (мал. 11) служить для приведення в дію затвора й ударно-спускового механізму.
Мал. 11. Затворна рама: 1 - канал для зворотного механізму; 2 - канал для затвора; 3 - виступ; 4 - пази для відгинів ствольної коробки; 5 - напрямні виступи; 6 - виступ для опускання важеля автоспуску; 7 - рукоятка перезарядження; 8 - фігурний виріз; 9 - паз для проходу головки курка.
Затворна рама має: усередині - верхній канал для зворотного механізму, нижній канал для затвора, поздовжній паз для проходу віддзеркалювального виступу (у гвинтівках першого випуску цей паз відсутній) і два бічних канали, зроблених для полегшення; позаду - виступ, що виключає можливість пострілу при недокритому затворі й служить для повороту курка при відході затворної рами назад; з боків - пази з напрямними виступами для руху затворної рами по відгинах ствольної коробки; з лівої сторони позаду - виступ для опускання (повороту) важеля автоспуску; із правої сторони спереду - рукоятку для перезаряджання гвинтівки; знизу - фігурний виріз для приміщення в ньому провідного виступу затвора й паз зі скосом для проходу головки курка.
16. Затвор (мал. 12) служить для досилання набою в набійник, закривання каналу ствола, розбивання капсуля й добування з набійника гільзи (набою). Він складається з остову, ударника, викидача із пружиною й віссю, шпильки ударника.
Мал. 12. Затвор: 1 - остов затвора; 2 - ударник; 3 - викидач; 4 - пружина викидача; 5 - вісь викидача: 6 - шпилька ударника; 7 - виріз для дна гільзи; 8 - виріз для викидача; 9 - бойові виступи; 10 - ведучий виступ; 11 - скіс; 12 - поздовжній паз для віддзеркалювального виступу; 13 - отвір для вісі викидача; 14 - бойок ударника; 15 - уступ для шпильки; 16 - зачіп викидача; 17 - виріз для вісі.
Остов затвора має: на передньому зрізі - два циліндричних вирізи для дна гільзи й викидача; дві виїмки, що виключають удар затвора по казенному зрізу ствола; три бойових виступи, які при запиранні затвора заходять у вирізи ствольної коробки; на правому бойовому виступі розташований ведучий виступ для повороту затвора при запиранні й відмиканні; на лівому виступі є скіс для попереднього повороту затвора при запиранні; нижній виступ є досилачем набоїв; на лівій стороні - поздовжній паз для проходу віддзеркалювального виступу ствольної коробки; у стовщеній частині остову затвора - поперечні отвори для вісі викидача й шпильки ударника. Усередині остова затвора зроблений канал для поміщення ударника.
Ударник має бойок й уступ для обмеження руху ударника шпилькою. Викидач із пружиною служить для добування гільзи (набою) з патронника й утримання її до зустрічі з відбивним виступом ствольної коробки. Викидач має зачіп для захвата гільзи, гніздо для пружини й виріз для вісі.
Ударно-спусковий механізм (мал. 29) служить для спуска курка з бойового взводу й взводу автоспуску, забезпечення ведення одиночного вогню, припинення стрільби, запобігання пострілу при незамкненому затворі й для постановки гвинтівки на запобіжник.
Мал. 13. Ударно-спусковий механізм: 1 - корпус ударно-спускового механізму; 2- вісь шептала, гачка і автоспуску; 3- спусковий гачок з тягою; 4- пружина спускового гачка; 5- шептало; 6- автоспуск; 7- курок; 8- бойова пружина; 9- вісь курка; 10- вісь засувки магазину; 11- засувка магазину; 12- пружина засувки магазину.
Ударно-спусковий механізм складається з корпуса, курка з бойовою пружиною, автоспуску, шептала й спускового гачка із пружиною.
Корпус має: знизу - запобіжну скобу, вікно для хвоста спускового гачка; у бічних стінках - три отвори з вирізами із правої сторони для вісей спускового гачка, шептала й автоспуску, а також отвору для осі запобіжника й вісі курка; попереду - вирізи для осі перемички ствольної коробки; позаду - зачепи для кінців пружини спускового гачка; усередині - стійку з вирізом для напрямку руху тяги спускового гачка й обмежником для хвоста шептала.
Курок з бойовою пружиною служить для завдання удару по ударнику. На курку є бойовий взвод з пазом для тяги спускового гачка, звід автоспуску, цапфи й отвір для вісі. Бойова пружина надіта на цапфи курка й своєю петлею діє на курок, довгим кінцем - на хвіст шептала, коротким кінцем - на хвіст автоспуску.
Автоспуск служить для автоматичного звільнення курка із взводу автоспуску при стрільбі, а також для запобігання спуска

 
 

Цікаве

Загрузка...