WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

є самозарядною зброєю. Перезарядження гвинтівки засноване на використанні енергії порохових газів, що відводять із каналу ствола до газового поршня. При пострілі частина порохових газів, які виходять за кулею,спрямовуються через газовідвідний отвір у стінці ствола в газову камору, давить на передню стінку газового поршня й відкидає поршень зі штовхачем, а разом з ними й раму в заднє положення. При відході рами назад затвор відкриває канал ствола, витягає з набійника гільзу й викидає її зі ствольної коробки назовні, а рама стискає зворотні пружини й зводить курок (ставить його на взвод автоспуску).
У переднє положення рама із затвором повертається під дією зворотного механізму, затвор при цьому досилає черговий набій з магазина в набійник і закриває канал ствола, а рама виводить шептало автоспуску з-під зводу автоспуску курка. Курок стає на бойовий звід. Запирання затвора здійснюється його поворотом уліво й заходженням бойових виступів затвора у вирізи ствольної коробки.
Для здійснення чергового пострілу необхідно відпустити спусковий гачок і нажати на нього знову. Після звільнення тяги спускового гачка вона просувається вперед й її зачіп заскакує за шептало, а при натисканні на спусковий гачок зачіп тяги повертає шептало й роз'єднує його з бойовим взводом курка. Курок, повертаючись на своїй осі під дією бойової пружини, завдає удару по ударнику, а останній просувається вперед і б'є по капсюлю-запалювач набою. Відбувається постріл.
При пострілі останнім набоєм, коли затвор відійде назад, подавач магазина піднімає нагору зупинник затвора, затвор упирається в нього й рама зупиняється в задньому положенні. Це є сигналом тому, що треба знову зарядити гвинтівку.
Гвинтівка має газовий регулятор, за допомогою якого змінюються швидкості відкату рухомих частин. В умовах нормальної експлуатації при змащених деталях регулятор установлюється на поділку 1. При тривалій стрільбі без чищення й змащення й сильному забрудненні гвинтівки може з'явитися затримка - неповний відхід рухливих частин. У цьому випадку регулятор переводиться на установку 2. Переведення регулятора з одного положення в інше здійснюється за допомогою фланця гільзи або набою.
Глава II. Будова частин і механізмів снайперської гвинтівки, приладдя і набоїв
Снайперська гвинтівка складається з наступних основних частин і механізмів (мал.2):
" ствола зі ствольною коробкою, відкритим прицілом і прикладом;
" кришки ствольної коробки;
" зворотного механізму;
" затворної рами;
" затвора;
" газової трубки з регулятором, газового поршня й штовхача із пружиною;
" ствольних накладок (правої й лівої);
" ударно-спускового механізму;
" запобіжника;
" магазина;
" щоки приклада;
" оптичного прицілу;
" багнета-ножа.
Мал.2. Основні частини й механізми снайперської гвинтівки:
1 - ствол зі ствольною коробкою, відкритим прицілом і прикладом; 2 - кришка ствольної коробки; 3 - зворотний механізм; 4 - затворна рама; 5 - затвор;6 - газова трубка з регулятором; 7 - газовий поршень; 8 - штовхач із пружиною; 9 - ствольні накладки; 10 - ударно-спусковий механізм; 11 - запобіжник; 12 - магазин; 13 - щока приклада; 14 - оптичний приціл; 15 - багнет-ніж.
Призначення, будова частин і механізмів гвинтівки.
1) Ствол (мал. 3) служить для напрямку польоту кулі. Усередині ствол має канал із чотирма нарізами, що в'ються зліва нагору праворуч, набійник, кульовий вхід і газовідвідний отвір. Калібр каналу ствола - 7,62 мм. Зовні ствол має: основу мушки, газову камору, антабку для ременя, верхні й нижнє упорні кільця ствольних накладок, колодку прицілу, і на казенному зрізі виріз для зачепа викидача.
Мал. 3. Ствол 1 - мушка; 2 - газова камера; 3 - антабка; 4 - нерухома частина упорного кільця; 5 - рухома частина упорного кільця; 6 - засувка упорного кільця; 7 - нижнє упорне кільце;
Основа мушки (мал. 4) має упор для кріплення багнета-ножа, щілинний полум'ягасник і паз для запобіжника мушки.
Мал. 4. Основа мушки: 1 - упор для багнета-ножа; 2 - пламегаситель; 3 - паз для запобіжника мушки; 4 - запобіжник мушки.
Газова камера (мал. 5) служить для напрямку порохових газів зі ствола на газовий поршень. Вона складається з газової трубки з отвором, регулятора, газового поршня й засувки газової трубки. Усередині газової камори зробленопохилий отвір, сполучений з газовідвідним отвором у стінці ствола. Зовні газової трубки є чотиригранне стовщення для ключа пеналу.
Мал. 5. Газова камора: 1-газова камора; 2-газова трубка; 3-регулятор; 4-газовий поршень; 5 - засувка газової трубки; 6 - чотиригранне стовщення для ключа пеналу; 7 - головка газового поршня; 8 - гніздо для штовхача
Газовий поршень міститься в газовій трубці й служить для передачі тиску порохових газів штовхачу. Він має головку й гніздо для переднього кінця штовхача.
Штовхач із пружиною (мал. 6) служить для відводу затворної рами назад при пострілі. Він має вінчик для упору пружини й обмеження руху штовхача назад. Пружина штовхача служить для повернення штовхача й газового поршня в переднє положення.
Мал. 6. Штовхач: 1-вінчик; 2-пружина штовхача.
Регулятор має дві установки, позначені цифрами 1 й 2. Установлюється він на поділку 1 проти риски на засувці газової трубки. При тривалій стрільбі без чищення й змащення може з'явитися затримка - неповний відхід рухомих частин. У цьому випадку регулятор переводиться на установку 2. Для цього необхідно в зачепи регулятора вставити закраїну гільзи або набою (мал. 7) і повернути регулятор.
Мал. 7. Застосування регулятора.
Верхні й нижні упорні кільця служать для приєднання ствольних накладок до ствола. На нижнім упорному кільці є пружини ствольних накладок і виступ, які запобігають зсуву накладок, а також вирізи для виступів кришки ствольної коробки. Верхнє упорне кільце складається із двох частин - нерухомої та рухомої. На нерухомій частині розташовані упори (відгини) для втримання накладок, а на рухомій - замикач для закріплення верхнього упорного кільця на приєднаних ствольних накладках. У стінках накладок зроблені вентиляційні вікна.
Ствольна коробка (мал. 8) служить для з'єднання частин і механізмів гвинтівки, для забезпечення закривання каналу ствола затвором і запирання затвора; у ствольній коробці міститься затворна рама із затвором й ударно-спусковий механізм; зверху вона закривається кришкою.
Мал. 8. Ствольна коробка: 1 - вирізи для запирання затвора; 2 - відгини; 3 - вирізи у відгинах; 4 - віддзеркалювальний виступ; 5 - перемичка; 6 - вісь перемички; 7 - зупинник затвора; 8 - виріз для зачепа магазина; 9 - отвору для запобіжника; 10 - фіксуючі виїмки; 11 - замикач кришки ствольної коробки; 12 - фіксатор замикача;

 
 

Цікаве

Загрузка...