WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат

Снайперська гвинтівка Драгунова (пошукова робота) - Реферат


Пошукова робота:
Снайперська гвинтівка Драгунова
Технічний опис й інструкція для експлуатації 7,62-мм снайперської гвинтівки Драгунова (СВД) призначені для вивчення гвинтівок й оптичних прицілів і підтримки їх у постійній бойовій готовності. У даному документі поміщені технічні характеристики й відомості про пристрій і принцип роботи гвинтівки й оптичного прицілу, а також основні правила, необхідні для забезпечення правильної експлуатації гвинтівки із прицілом і повним використанням їхніх технічних можливостей.
Глава I. Загальна характеристика
Глава II. Будова частин і механізмів снайперської гвинтівки, приладдя і набоїв
Глава III. Оптичний приціл ПСО-1
Глава IV. Робота частин і механізмів гвинтівки
Глава V. Розбирання і складання гвинтівки
Глава VI. Чищення й змащення
Глава VII. Перевірка технічного стану, характерні несправності й методи їхнього усунення
Глава VIII. Приведення гвинтівки до нормального бою й порядок роботи з оптичним прицілом
Глава IX. Затримки, які виникають під час стрільби і способи їх усунення
Впродовж Другої світової війни у Радянському союзі велися активні роботи по розробці самозарядної снайперської гвинтівки. Першими зразками такої зброї стала самозарядна гвинтівка Токарєва СВТ-40, оснащена оптичним прицілом. Проте через низьку надійність конструкції у бойових умовах вона у 1942 році була знята з озброєння. Незважаючи на подібний негативний результат ради не відмовилися від самої ідеї самозарядної снайперської зброї.
Після Другої світової війни конструкторські роботи активізувалися з новою силою. У 1947 році пройшла випробування дослідна снайперська гвинтівка Сімонова АО-47, але вона не була прийнята на озброєння через низьку купчастість бою. У 1958 році розпочався новий етап розробок, на цей раз на конкурсній основі. Спочатку в рамках конкурсу на найкращу самозарядну снайперську гвинтівку лідерство тримала гвинтівка конструкто ра Константінова та Сімонова. Але переможцем конкурсу стала гвинтівка ССВ-58 конструктора спортивної зброї Є. Драгунова. У 1963 році зброя під позначенням СВД (снайперська гвинтівка Драгунова) була прийнята на озброєння Радянської армії.
Снайперська гвинтівка Драгунова стала вдалим зразком самозарядної снайперської зброї завдяки кільком характерним особливостям. Незважаючи на те що вага всіх частин і механізмів автоматики побільшує вагу гвинтівки, СВД виявилася досить легкою. Гвинтівка є надійною і невибагливою у експлуатації, і спроможна працювати навіть при сильному забрудненні. СВД має задовільну купчастість бою - на дальності 1000 метрів середнє відхилення влучань не перевищує 260 міліметрів. Не останню роль відіграє і потужний гвинтівковий набій 7,62Х54R, який зберігає забійну силу навіть на дальності вище 100 метрів. Нажаль по купності бою СВД вже не може зрівнятися з магазинними а також з деякими іншими самозарядними снайперськими гвинтівками. Тонкий ствол знижує купчастість стрільби та механічну міцінсть гвитнівки(цей недолік усунуто у модифікації СВД-С). У гвинтівці відсутні механізми які поліпшують роботу стрільця, як-от складні сошки, механізм регулювання спускового механізму та прикладу.
У 1990 році зявився модифікований варіант снайперської гвинтівки СВД-С. У порівнянні з СВД вона має наступні удосконалення: потовщений ствол з коротким полум'ягасником, вдосконалений газовідвідний вузол, складний приклад, пістолетна рукоятка, регулюєма подушечка на прикладі.
На основі СВД розроблено її вкорочений варіант СВУ, скомпонований по схемі "булл-пап".
На протязі ХХ століття СВД перебувала на озброєнні країн соціалістичного табору і встигла прийняти участь у багатьох локальних конфліктах. У Китаї, Румунії та Іраку випускалися власні варіанти СВД з незначними змінами у конструкції.
Глава I. Загальна характеристика
Призначення гвинтівки 7,62 мм снайперська гвинтівка Драгунова є зброєю снайпера й призначена для знищення різноманітних одиночних цілей, що з'являються, рухаються, розташовані відкрито та замасковані. (мал. 1).
Приціл снайперський оптичний ПСО-1 служить для точного прицілювання зі снайперської гвинтівки по різним цілям.
Мал. 1. Загальний вигляд снайперської гвинтівки Драгунова (СВД)
Для стрільби зі снайперської гвинтівки застосовуються гвинтівкові набої зі звичайними, трасуючими й бронебійно-запалювальними кулями, а також снайперські набої. Вогонь зі снайперської гвинтівки ведеться одиночними пострілами.
Оптичний приціл дозволяє вести вогонь уночі по інфрачервоних джерелах, а також при несприятливих умовах освітлення, коли стрільба з відкритим прицілом ускладнена.
При спостереженні інфрачервоних джерел випромінювані джерелом інфрачервоні промені проходять через об'єктив прицілу й впливають на екран, що перебуває у фокальній площині об'єктива. У місці дії інфрачервоних променів на екрані виникає світіння, що дає видиме зображення джерела у вигляді круглої плями зеленуватого кольору.
Технічні дані
Основні конструктивні балістичні характеристики гвинтівки, гвинтівкового патрона й конструктивні дані оптичного прицілу наведені в табл.1.
Таблиця 1
Найменування характеристики Номінальна величина
1. Калібр, мм 7,62
2. Число нарізів 4
3. Прицільна дальність, м:
з оптичним прицілом
з відкритим прицілом
1200
1300
4. Початкова швидкість кулі, м/с 830
5. Дальність польоту кулі,
до якої зберігається її забійна дія, м 3800
6. Маса гвинтівки без багнета-ножа
з оптичним прицілом, неспорядженим
магазином і щокою, кг 4,3
7. Ємність магазина, патронів 10
8. Довжина гвинтівки, мм:
без багнета-ножа
із примкнутим багнетом-ножем
1220
1300
9. Маса патрона, г 21,8
10. Маса звичайної кулі
зі сталевим сердечником, г 9,6
11. Маса порохового заряду, г 3,1
12. Збільшення оптичного прицілу, крат. 4
13. Поле зору прицілу, градус 6
14. Діаметр зіниці виходу, мм 6
15. Видалення зіниці виходу, мм 68,2
16. Розв'язна здатність, секунда, 12
17. Довжина прицілу з наглазником
і висунутої блендой, мм 375
18. Ширина прицілу, мм 70
19. Висота прицілу, мм 132
20. Маса прицілу, г 616
21. Маса прицілу з комплектом ЗИП і чохлом, 926
Склад гвинтівки
У комплект снайперської гвинтівки входять (мал. 1):
" приціл снайперський оптичний - 1 шт.;
" приладдя;
" багнет-ніж - 1 шт.;
" сумка для прицілу й магазинів (мал. 3) - 1шт.;
" сумка під ЗИП (мал. 4) - 1 шт.;
" ремінь для носіння стрілецької зброї (мал. 5) - 1 шт.
Приціл снайперський оптичний комплектується чохлом, зимовою системою висвітлення й індивідуальним приладдям.
Снайперська гвинтівка

 
 

Цікаве