WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

для закривання каналу ствола при пострілі, для удару по капсулю набою й добування гільзи (набою). Він складається з остову затвора, ударника, бойка, викидача, пружини ударника, пружини бойка, пружини викидача, заглушки й засувки. Затвор шарнірно кріпиться з казенником за допомогою осі й замиткається засувкою. На задній частині затвора є різьблення для нагвинчування макета порохового заряду.
Макет порохового заряду являє собою дерев'яний циліндр із перехідною металевою втулкою для з'єднання із затвором.
Приціл УГВС -2 (мал. 50) складається із цілика й пружної планки.
Мал. 41. Приціл УГВС -2: 1- цілик ; 2 -пружня планка
Цифри, якими позначені прорізи прицілу УГВС -2, відповідають дальностям стрільби на 50, 100 й 150 м.
Кожні три навчальні гранати укомплектовуються трьома прицілами УГВС-2 шомполом, йоржиком, протиранням, запасними частинами гранати й гранатомета й укладаються в металеві ящики.
На заняттях і навчаннях навчальні гранати переносяться в сумках для гранат.
Догляд за гранатою, її зберігання й збереження
Навчальну гранату, запасні частини й приладдя до неї необхідно зберігати й зберігати так само, як і гранатомет. Граната повинна бути завжди справної й готової до використання. Готовність гранати визначається наявністю всіх частин і надійним їхнім кріпленням.
Огляд, чищення й змащення навчальної гранати проводяться одночасно з оглядом і чищенням гранатомета.
Розбирання навчальної гранати для чищення, змащення й заміни несправних частин робити в наступному порядку:
" перевірити, чи немає в набійнику ствола набою або гільзи;
" відокремити (відгвинтити) макет порохового заряду;
" відокремити (відгвинтити) головну частину гранати;
" вигвинтити гвинт викидачай витягти пружину викидача;
" вибити (вигвинтити) вісь засувки, відокремивши при цьому фіксатор (пружне розрізне кільце); зняти засувку й витягти із гнізда пружину ударника;
" вигвинтити заглушку, вийняти із затвора викидач і ударник;
" вийняти із затвора бойок і пружину бойка.
Чищення й змащення навчальної гранати проводити за допомогою приладдя до гранати або приладдя для чищення й змащення 7,62-мм стрілецької зброї.
Для чищення ствола необхідно у виріз шомпола просмикнути смужку ганчір'я або жгут із клоччя довжиною 15-20 см. Шомпол із ганчір'ям, просочениим лужним складом, увести в канал ствола з боку набійника або дулового зрізу так, щоб ганчір'я щільно ввійшло в його розширену частину. Рухом шомпола вперед та назад очистити канал ствола від нагару. По закінченні чищення каналу ствола протерти його чистим ганчір'я м і змазати рушничним мастилом .
Прочистити й змазати всі інші частини навчальної гранати й зібрати гранату.
Складання навчальної гранати проводити в наступному порядку:
" надягти пружину на бойок і вставити його в гніздо затвора;
" вставити в затвор ударник і викидач і загвинтити заглушку;
" вкласти пружину викидача в гніздо й загвинтити гвинт викидача так, щоб він не виступав над поверхнею затвора (потопав не більше ніж на 0,5 мм);
" вкласти в гніздо пружину ударника й засувку, вставити (загвинтити) вісь засувки й надягти на її кінець фіксатор;
" нагвинтити головну частину гранати;
" нагвинтити макет порохового заряду;
" перевірити правильність зборки гранати; при натисканні на торець ударника бойок повинен виступати за площинуциліндричного вирізу затвора; при припиненні натискання бойок й ударник повинні енергійно повернутися у вихідне положення під дією своїх пружин (бойок не повинен виступати за площину циліндричного вирізу затвора).
Приведення гранати до нормального бою
Граната приводиться до нормального бою на заводі. У випадку одержання значних відхилень середньої точки влучення від крапки прицілювання необхідно зробити перевірку прицільного пристосування гранатомета, керуючись гл. VII. і при необхідності привести гранату до нормального бою.
Гранату приводити до нормального бою стрільбою по чорному колу діаметром 10 см , укріпленому на щиті 1,5 х 1,5 м.
Стрільбу здійснювати на дальність 100 м 14 пострілами, прицілюючись під коло через середній проріз (приціл 100) прицілу УГВС -2.
Бій гранати вважається нормальним , якщо середня точка влучення (СТВ) відхиляється від точки прицілювання не більше ніж на 40 см. При відхиленні середньої крапки влучення більш ніж на 40 см зробити регулювання положення ствола за допомогою регулювальних гвинтів трубки.
Після регулювання стовбура зробити повторну стрілянину. Стрілянину й регулювання ствола проводити до одержання нормального бою, після чого регулювальні гвинти залити фарбою.
При приведенні гранати до нормального бою в літніх умовах бажано, щоб середня точка влучення розташовувалася трохи нижче точки прицілювання, а в зимових умовах - трохи вище її .
Прийоми й правила стрільби
Навчальна граната за формою й вагою відповідає бойовій гранаті. Тому при стрільбі із гранатомета із застосуванням навчальної гранати правила підготовки гранатомета до стрільби, приготування до стрільби, здійснення пострілу й припинення стрільби, а також запобіжного заходу при стрільбі із гранатомета виконувати так само, як і при стрільбі бойовими гранатами.
Перед стрільбою канал ствола гранати протерти ганчір'ям.
Для стрільби із гранатомета навчальною гранатою необхідно:
" на прицільну рамку надягти приціл УГВС -2 так, щоб щічки прицілу своїми зачепами захопили нижній торець прицільної рамки, а пружна планка прицілу опиралася на циліндричну поверхню ствола;
" нагвинтити на гранату макет порохового заряду;
" зарядити гранату пістолетним набоєм, для чого нажати на засувку затвора й відкрити затвор, вставити набій у набійник і закрити затвор; при заряджанні гранати пістолетним набоєм і при заряджанні гранатомета тримати гранату головною частиною убік цілі .
Всі інші дії при стрільбі навчальною гранатою виконувати, як і з бойовою гранатою.
Після пострілу гранату витягти з каналу ствола і відкрити затвор, при цьому повинна витягтися гільза.
Примітка. У процесі стрільби при мінусових температурах в окремих випадках може мати місце застрягання кулі в каналі ствола. У цьому випадку необхідно виштовхнути застряглу кулю шомполом, вставленим з казенної частини ствола; після цього продовжувати стрільбу.
При проведенні стрільби, з використанням УГВС -2 лінійні розміри цілей зменшувати у два рази.
При стрільбі по рухомих цілях реальних розмірів точку прицілювання виносити на величину у два рази меншу, чим при стрільбі бойовими гранатами.
Можливі затримки при стрільбі із гранатомета навчальною гранатою й способи їхнього усунення наведені в таблиці :
Затримки Причини затримки Способи усунення
Осічка 1. Відволожився капсуль набою Через 5 секунд звести курок і зробити повторний спуск курка. Якщо після цього не відбудеться пострілу, то виждати 50-60 секунд,розрядити гранатомет і гранату. Зарядити гранату новим набоєм і зарядити гранатомет
2. Забруднення отвору для бойка в затворі Розібрати й вичистити затвор
Недобування гільзи 1. Поломка або зношування викидача Відправити гранату в артилерійську ремонтну майстерню
2. Забруднення набій ника Виштовхнути гільзу шомполом через дулову частину ствола, після чого вичистити й змазати набійник

 
 

Цікаве

Загрузка...