WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

виходу порохових газів іржі, порохового нагару, забоїн і вм'ятин.
Огляд гранат
Гранати оглядаються перед стрільбою й за розпорядженням командирів. При огляді гранат перевірити:
" чи немає тріщин і вм'ятин на корпусах і стабілізаторах гранат; незначні вм'ятини (глибиною не більше 1,5 мм) на обтічнику, корпусі й трубці стабілізатора допускаються;
" чи повністю нагвинчений стабілізатор на корпус гранати; при неповному нагвинчуванні стабілізатор нагвинтити на корпус до відмови ;
" чи не погнутий фіксатор.
Всі несправні гранати здаються на склад.
Підготовка гранатомета до стрільби
Підготовка гранатомета до стрільби проводиться з метою забезпечення безвідмовної роботи його під час стрільби.
Підготовка гранатомета до стрілянини виробляється під керівництвом командира відділення.
Для підготовки гранатомета до стрільби необхідно:
" зробити чищення, оглянути в розібраному виді й змазати гранатомет;
" оглянути гранатомет у зібраному виді . Безпосередньо перед стрільбою прочистити насухо канал ствола й оглянути гранати.
Глава VIII. Перевірка прицільного пристрою гранатомета
Гранатомет, що перебуває в підрозділі, повинен мати справний й перевірений прицільний пристрій .
Перевірка прицільного пристрою гранатомета проводиться :
" при надходженні гранатомета в підрозділ;
" після заміни частин і ремонту гранатомета, які могли б змінити бій гранатомета;
" при виявленні під час стрільби значних відхилень середньої точки влучення ( СТП ) від точки прицілювання.
У бойовій обстановці перевірка прицільного пристрою гранатомета проводиться періодично при кожній можливості.
Перевірка прицільного пристрою гранатомета проводиться під керівництвом командира роти (взводу). Прямі начальники до командира частини включно зобов'язані стежити за точним дотриманням правил перевірки прицільного пристрою гранатометів.
Перед перевіркою прицільного пристрою гранатомет варто ретельно оглянути й усунути виявлені недоліки.
Перевірка прицільного пристрою виробляється за допомогою призначених для цієї мети приладу й мішені.
Перевірка прицільного пристрою проводиться для прицілу, що відповідає дальності стрільби на 100 м.
Мал. 38. Мішень для перевірки прицільного пристрою
Для перевірки прицільного пристрою виготовляється щит висотою 2 м і шириною 0,5 м, на який наклеюється мішень, що складається із двох кіл діаметром 250 мм. Верхнє коло має перехрестя , нижній - біле коло діаметром 120 мм. Центри цих кіл вилучений друг від друга на 1506 мм по вертикалі (мал. 38).
Щит з наклеєними на нього колами (мішенню) установлюється поперед гранатомета на видаленні 20 м від прицільної рамки по стрімкій лінії, що з'єднує центри кіл (мал. 39).
У прорізах, наявних на торці приладу для перевірки прицільного пристрою , хрестоподібно натягаються нитки. У дулову частину каналу ствола гранатомета уставляється прилад так, щоб встановні риски на приладі були розташовані симетрично вирізу на дуловій частині ствола.
Гранатомет із вставленим у нього приладом для перевірки прицільного пристрою встановлюється на прицільному верстаті й наводиться через отвір приладу у верхнє коло на щиті. При цьому перехрестя в приладі повинне збігатися з перехрестям на мішені. У цьому положенні гранатомет міцно закріплюється у верстаті.
Мал. 39. Схема перевірки прицільного пристрою
Після закріплення гранатомета у верстаті зробити багаторазове візування через отвір прицільної рамки, позначене цифрою 100, і вершину мушки. При цьому лінія прицілювання для прицілу 100 не повинна виходити за межі білого кола діаметром 120 мм не менш чим в 50% випадків зроблених спостережень.
Якщо при візуванні виявиться, що більш ніж в 50% випадків спостережень лінія прицілювання виходить за межі нижнього ( білого ) кола, прицільний пристрійгранатомета вважається несправним і гранатомет здається в ремонт.
Глава IX. Затримки при стрільбі й способи їхнього усунення
Гранатомет при належному догляді, правильному збереженні й обережному поводженні з ним є надійною й безвідмовною зброєю. Однак у результаті необережного обігу із гранатометом, забруднення й зношування частин, а також при несправності гранат можуть бути затримки при стрільбі.
Для попередження затримок при стрільбі із гранатомета необхідно під час стрільби чищення ствола гранатомета робити не рідше ніж через 7-10 пострілів.
У випадку затримки при стрільбі повторно звести курок і продовжувати стрільбу. При повторенні затримки перезарядити гранатомет і продовжувати стрільбу. Якщо перезарядженням затримка не усувається, з'ясувати й усунути причину затримки, як зазначено в таблиці :
Затримки Причини затримки Способи усунення
Осічка 1. Не повністю дослана в канал ствола трубка стабілізатора Дослати гранату так, щоб фіксатор трубки стабілізатора повністю ввійшов у виріз на дуловій частині ствола гранатомета
2. Зношування бойка Замінити бойок запасним
3. Поломка бойка Замінити бойок запасним
4. Неенергійний удар бойка по капсюлю-запалювачу внаслідок забруднення або застигання мастила ударно-спускового й бойкового механізмів Прочистити ударно-спусковий і бойковий механізми
5. Несправність капсюля-запалювача Замінити гранату
Трубка стабілізатора не входить у канал ствола 1. Забруднено свол Прочистити ствол
2. Розбіжність центрів нагвинченого порохового заряду й трубки стабілізатора, у результаті чого утворилася нерівність у місці з'єднання Замінити пороховий заряд
3. Високо посаджений капсуль-запалювач Замінити гранату
Глава X. Навчальна граната із вкладним стволом (УГВС-2) до РПГ-2
Будова гранати
Навчальна граната із вкладним стволом (УГВС-2) призначена для навчання гранатометників стрільбі з ручного протитанкового гранатомета (РПГ-2). Для стрільби із гранатомета з використанням навчальної гранати застосовуються 7,62-мм пістолетні набої із трасуючою кулею. Допускається використання набоїв з кулями, що мають сталевий сердечник.
Навчальна граната складається з наступних основних частин (рис 49): головної частини, трубки, затвора й макета порохового заряду.
Мал . 40. Навчальна граната із вкладним стволом ( УГВС -2):
1- конічний обтічник; 2 - оболонка; 3 - кришка; 4 - трубка; 5 - казенник ; 6 - фіксуючий виступ; 7-регулювальні гвинти; 8 - пластинчасті пружини; 9 - затвор; 10-засувка; 11-макет порохового заряду
Головна частина складається з конічного обтічника, оболонки й кришки.
Трубка складається із трубки з напрямком, ствола й казенника.
Дулова (нарізна) частина ствола, а також кульовий вхід набійника мають діаметр 7,62 мм; гладка ділянка каналу ствола (між нарізною частиною й кульовим входом) має діаметр 11 мм, що дозволяє за рахунок прориву порохових газів зменшити початкову швидкість кулі.
На передній частині трубки є фіксуючий виступ для фіксації гранати в каналі ствола гранатомета й чотири регулювальних гвинти для регулювання положення ствола. На задній частині трубки прикріплені три пластинчасті пружини із целулоїдними накладками, що служать для втримання навчальної гранати в стволі гранатомета при доданні йому кутів схилення. У задню частину трубки вмонтований казенник, що має виріз для шарнірного з'єднання із затвором, гніздо для засувки затвора, патронник з кульовим входом і нарізку для з'єднання зі стволом.
Затвор служить

 
 

Цікаве

Загрузка...