WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

від впливу сонячних променів;
" оберігати гранати й заряди до них від вологи й вогкості;
" розкривати пенал й виймати з нього пороховий заряд тільки перед стрільбою; якщо граната не буде використана, пороховий заряд вкласти в пенал й особливо ретельно оберігати його від ушкодження оболонки, від вологи й вогкості.
При збереженні гранат у приміщенні варто оберігати їх від вогню й сильного нагрівання.
Перевірка справності гранатомета
Для перевірки справності гранатомета,його чистоти й підготовки до стрільби проводяться огляди гранатомета.
Одночасно з оглядом гранатомета перевіряється справність сумки для гранат і приладдя.
Вояки й сержанти оглядають гранатомети:
" щодня;
" перед виходом на заняття ;
" у бойовій обстановці - періодично протягом дня й перед виконанням бойового завдання ;
" під час чищення.
Офіцери оглядають гранатомети періодично в строки , установлені Уставом внутрішньої служби, а також всі гранатомети пли частина з них (на вибірку ) перед стрільбою й перед виконанням бойового завдання .
Несправності гранатомета, сумок для гранат і приладдя повинні усуватися негайно. Якщо несправності гранатомета усунути в підрозділі не можна, гранатомет відправити в артилерійську ремонтну майстерню.
Глава VII. Огляд гранатомета й підготовка його до стрільби
Загальні положення
Для перевірки справності гранатомета,його чистоти й підготовки до стрільби проводяться огляди гранатомета.
Одночасно з оглядом гранатомета перевіряється справність сумки для гранат і приладдя.
Солдати й сержанти оглядають гранатомети:
" щодня;
" перед виходом на заняття;
" у бойовій обстановці - періодично протягом дня й перед виконанням бойового завдання;
" під час чищення.
Офіцери оглядають гранатомети періодично в строки , установлені Уставом внутрішньої служби, а також всі гранатомети пли частина з них (на вибірку ) перед стрільбою й перед виконанням бойового завдання .
Несправності гранатомета, сумок для гранат і приладдя повинні усуватися негайно. Якщо несправності гранатомета усунути в підрозділі не можна, гранатомет відправити в артилерійську ремонтну майстерню.
Порядок огляду гранатомета солдатами й сержантами
При щоденному огляді переконатися в наявності частин гранатомета, міцності їхнього кріплення й перевірити, немає чи ушкоджень , пилу , бруду , іржі, особливо в каналі ствола, а також перевірити стан змащення на видимих без розбирання гранатомета частинах, наявність ременя із чохлами, сумки для гранат і приналежності .
При огляді гранатомета перед виходом на заняття й у бойовий обстановці перевірити те ж, що й при щоденному огляді; крім того, перевірити справність прицільної рамки й мушки; переконатися, що в каналі ствола немає сторонніх предметів; перевірити правильність роботи частин і механізмів і міцність кріплення ударно-спускового механізму, бойкового механізму й запобіжника стволаа, коливання яких не допускається. У випадку появи коливання або провертання запобіжника на стволі необхідно довернуть від руки гайку до відмови .
При перевірці прицільної рамки й мушки переконатися, що вони не погнуті. Прицільна рамка й мушка повинні без заїдань переводитися з горизонтального положення у вертикальне й назад , а також надійно фіксуватися пружинами в цих положеннях . Бічне коливання прицільної рамки й мушки не допускається.
Для перевірки правильності роботи частин і механізмів треба:
" поставити курок на бойовий звід - повинен бути чутний клац; плавно нажати на спусковий гачок - курок повинен енергійно повернутися на своїй осі й ударити по бойку , а спусковий гачок при натисканні й відпусканні повинен переміщатися вперед та назад плавно;
" нажати на спусковий гачок й одночасно на спицю курка знизу - бойок повинен виступити з отвору стінки в канал ствола; при припиненні натискання бойок повинен утопитися під дією своєї пружини в отвір стінки ствола;
" нажати на запобіжник спуска з лівої сторони корпуса й утопити його - спусковий гачок повинен бути застопорений і при натиску на нього пальцем не повинен утоплюватися , а зведений курок - зіскакувати з бойового взводу ;запобіжник спуска повинен без великих зусиль переміщатися з одного положення в інше й надійно фіксуватися в цих положеннях .
При огляді гранатомета під час чищення перевірити кожну частину й механізм окремо й переконатися, що на металевих частинах немає скришенностей металу, зірваної різьблення" забоїн , погнутостей , іржі й бруду, а на дерев'яних частинах - тріщин і побитостей . Особлива увага звернути на стан каналу ствола.
При огляді перевірити також наявність і справність приладдя , сумки для гранат і ременя із чохлами.
Про всі несправності, виявлених при огляді гранатомета й приладдя до нього , солдати й сержанти зобов'язані негайно доповідати своєму командирові.
Порядок огляду гранатомета офіцерами
Офіцери оглядають гранатомети в зібраному й розібраному виді .
Огляд гранатомета в зібраному виді проводиться у відповідності зі розділом При огляді гранатомета перед виходом на заняття й у бойовий обстановці
Для огляду гранатомета в розібраному виді здійснити неповне або повне розбирання й протерти частини насухо. Ступінь розбирання визначається офіцером.
При огляді гранатомета в розібраному виді звірити номера його частин і ретельно оглянути кожну частину й механізм, щоб упевнитися, що на металевих частинах немає скришенності , забоин , вм'ятин, погнутостей , зірваної різьблення, іржі й бруду, а на дерев'яних частинах - тріщин і побитостей , здатних викликати порушення нормальної роботи механізмів і зміни бою гранатомета.
1) При огляді ствола особливу увагу звертати на стан каналу ствола.
Для перевірки якісного стану каналу ствола треба підняти ствол до рівня очей, направляючи його на джерело світла так, щоб промені світла падали не прямо в око, а на стінки ствола; потім, повертаючи ствол, уважно оглянути канал ствола з боку дулової або казенної частини; при огляді середньої частини каналу наближати ствол до ока, а при огляді дулової й казенної частини - видаляти від ока.
У каналі ствола можуть спостерігатися наступні недоліки :
Іржа - темний наліт на металі, що з'являється при недостатньо ретельному чищенні каналу ствола.
Раковини - значні поглиблення в металі, що утворилися в результаті тривалого впливу іржі.
Ствол, у якому утворилися раковини, треба чистити після стрільби особливо ретельно.
Роздуття ствола, помітне у вигляді поперечного темного ( тіньового ) суцільного кільця (півкільця) або, що виявляє по опуклості металу на зовнішній поверхні ствола. Гранатомет з роздуттям ствола або вм'ятинами до стрільби непридатний.
Виявлені зміни ( недоліки ) у якісному стані каналу ствола повинні бути занесені у формуляр.
2) При огляді ударно-спускового механізму перевірити стан зовнішньої поверхні корпуса , кришки, щічок, курка, спускового гачка, запобіжника спуска й шептала, а також стан різьблення й шліців на головках гвинтів, що кріплять шептало, кришку й щічки. Особливо ретельно перевірити, немає чи тріщин у правому верхньому куті й на верхній стінці вирізу для курка.
3) При огляді бойкового механізму перевірити, чи не зношений і чи не поламаний бойок, пружина бойка, ніпель, опорна втулка, фланець, шайба й стопор; немає чи в гнізді, отворі під бойок і каналі для

 
 

Цікаве

Загрузка...