WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

гранатомета проводити в наступному порядку:
1. Підготувати матеріали для чищення й змащення.
2. Розібрати гранатомет.
3. Оглянути банник і підготувати його для використання при чищенні.
4. Прочистити канал ствола. Покласти ствол у вирізи стола для чищення зброї або на звичайний стіл, а при відсутності стола ствол покласти на чисту підстилку. Намотати на протирку рівномірно такий шар клоччя, щоб вона входила в канал ствола з невеликим зусиллям. При чищенні каналу ствол після стрільби клоччя варто просочити лужним складом або водою (налити на клоччя небагато лужного складу й пальцями рук злегка пом'яти клоччя). Увести протирку в канал ствола. Утримуючи ствол лівою рукою, правою рукою узятися за ручку банника й плавно просунути його по всій довжині каналу ствола кілька разів. Вийняти протирку, змінити клоччя, просочити її лужним складом й у тім же порядку прочистити канал ствола кілька разів. Після цього ретельно обтерти банник і протерти канал ствола чистим сухим клоччям, а потім чистим ганчірям. Оглянути ганчір'я й, якщо на ньому будуть помітні сліди нагару, іржі або забруднення, продовжувати чищення каналу ствола, а потім знову протерти сухим клоччям і ганчір'ям. Якщо ганчір'я після протирання вийшла з каналу ствола чистою, тобто без чорності від порохового нагару або жовтого кольорів від іржі, ретельно оглянути канал ствола на світлі з дулової або казенної частини, повільно повертаючи ствол у руках. По закінченні чищення каналу ствола вичистити запобіжник ствола й протерти зовнішню поверхню ствола.
5. Вичистити бойковий механізм: гніздо бойкового механізму, отвір для виходу бойка й канал для відводу порохових газів, використовуючи дерев'яні палички й ганчір'я. При наявності порохового нагару чищення бойкового механізму робити ганчір'ям, змоченим лужним складом, з наступним протиранням частин чистим сухим ганчір'ям.
6. Вичистити ударно-спусковий механізм. Ударно-спусковий механізм чистити тільки у випадку сильного забруднення за вказівкою командира відділення. Для чищення гнізд, отворів, вирізів і т.п. застосовувати дерев'яні палички з намотаниими на них ганчір'ям.
7. Інші металеві частини насухо протерти ганчір'ям або клоччям; при сильному забрудненні частин прочистити їхнім лужним складом і насухо протерти.
8. Дерев'яні частини обтерти сухим ганчір'ям. Чищення гранатомета взимку рідким рушничним мастилом робити таким же порядком, як і лужним складом.
Про закінчення чищення гранатомета гранатометник доповідає командирові відділення; потім з дозволу командира відділення проводиться змащення й складання гранатомета.
Змащення гранатомета робити в наступному порядку:
1. Змазати канал ствола. Для цього намотати на протирку чисте ганчір'я , просякнути її рушничним мастилом, увести протирання в канал ствола й плавно просунути її два-три рази по всій довжині ствола, щоб рівномірно покрити канал ствола тонким шаром мастила.
2. Всі інші металеві частини й механізми гранатомета покрити за допомогою промасленого ганчір'я тонким шаром мастила. Зайве мастило сприяє забрудненню частин і можуть викликати відмову в роботі гранатомета.
Дерев'яні частини не змазувати.
По закінченні змащення зібрати гранатомет. При збиранні гранатомета звертати увагу на номери частин для того, щоб не переплутати їх із частинами інших гранатометів.
У кожного гранатомета номеру на стволі повинні відповідати номера на ударно-спусковому механізмі.
Після складання гранатомета перевірити роботу частин і механізмів, а потім гранатомет показати командирові відділення.
У холодну пору року при температурі плюс 5° С и нижче гранатомет змазувати тільки зимовим мастилом. При переході на зимове мастило треба ретельно видалити із частин гранатомета літнє мастило.
Для видалення літнього або складського мастила необхідно здійснити повне розбирання гранатомета й промити всі металеві частини в рідкому рушничному мастилі або в гасі, ретельно видалити з них літнє (складське) мастило за допомогою клоччя й ганчір'я, не допускаючи, щоб мастило залишилося в кутах пазів й в інших важкодоступних місцях. Потім удруге промити всі металеві частини в рідкому рушничному мастилі й обтерти чистим ганчір'ям.
Примітка. Застосування рушничного мастила при температурі повітря нижче +5° С замість рідкого рушничного мастила категорично забороняється.
Гранатомет, внесений з морозу в тепле приміщення, чистити через 10-20 хвилин (після того, як він відпітніє ).
Гранатомет, здаваний у склад на тривале зберігання, змазати гарячою сумішшю, що складається з гарматного мастила (або петролатума) і рушничного мастила у відношенні 1:1. Для змащення гранатомета необхідно вичищені металеві частини опустити на 3-4 хвилини у ванну із сумішшю,нагрітою до температури 105-115° С. Після охолодження частин і зборки гранатомета повторно опустити його на 1-2 хвилини у ванну із сумішшю, нагрітою до температури 60-80° С. Дерев'яні частини у ванну не опускаються.
Зберігання й збереження гранатомета й гранат
Відповідальність за зберігання гранатометів і гранат у підрозділі несе командир підрозділу. Гранатометчик зобов'язаний тримати гранатомет чистим, у повній справності, поводитися з ним дбайливо й оглядати його у всіх випадках, зазначених у Главі VII.
При казарменому й табірному розташуванні гранатомет зберігається в піраміді. При цьому на ствол повинні бути надіті чохли, курок спущений з бойового взводу, прицільна рамка й мушка опущені.
В особливому відділенні тієї ж піраміди зберігаються сумки для гранат. Сумки для гранат, чохли й ремені зберігаються чистими й сухими.
При тимчасовому розташуванні в якому-небудь будинку (при відсутності піраміди) гранатомет зберігати в сухому місці, у віддаленні від дверей, печей й обігрівальних приладів .
При русі на заняття й на поході гранатомет переноситься в положенні "на ремінь" зі спущеним курком, надягнутими чохлами й опущеними мушкою й прицільною рамкою, а сумка із гранатами - на лівому боці ременем через праве плече (мал. 37). Ремінь повинен бути підігнаний так, щоб гранатомет не вдарявся об тверді перед позначки спорядження.
Під час перерв у заняттях, а також на привалах гранатомет на ходиться в гранатометчика на ремені або в руках. За вказівкою командира гранатомет може бути покладений на землю руко яткой уліво.
При пересуванні на автомобілях ( броні транспортерах) гранато мет тримати між колін прямовисно, а при пересуванні на танках гранатомет тримати в руках, оберігаючи від ударів.
Під час перевезення по залізницях або водних шляхах гранатомет установлюється в спеціальній піраміді. Якщо вагон (пароплав) не обладнаний пірамідами, гранатомет можна тримати в руках або покласти його на полицю так, щоб він не міг упасти або одержати ушкодження.
Гранатомет зберігається й переноситься незарядженим, крім випадків, передбачених Наставлянням й обумовлених бойовою обстановкою.
Заряджений гранатомет завжди повинен бути на запобіжнику, знімається із запобіжника тільки для ведення вогню.
При поводженні із гранатами дотримувати наступних правил обережності:
" не допускати падіння гранат щоб уникнути ушкоджень;
" перевозити гранати й заряди до них тільки в призначеній укупорці;
" переносити гранати й заряди до них у призначених для них сумках;
" зберігати гранати й заряди до них на вогневій позиції влітку в тіні, щоб захистити їх

 
 

Цікаве

Загрузка...